جزئیات دیدار وزارت ورزش و دو نماینده مجلس – پایگاه خبری مدارا


سجادی در ابتدای این دیدار درباره حضورش در اردوی تیم ملی در قطر گفت: به ملی پوشان هم گفته ام که هر چه لازم باشد در اختیار تیم ملی قرار می گیرد. آنها مردم این کشور هستند و ما برادر و خانواده آنها هستیم و به آنها گفتیم که اصلا احساس تنهایی نکنید و بدانید که کل کشور در کنار شماست.

وی در مورد حمایت دولت از تیم ملی گفت: هیات دولت همیشه تیم ملی را دنبال می کند و در راس دولت آقای رئیس جمهور هم تیم ملی را دنبال می کنند. او جزئیاتی را که باید دنبال کنیم را دیکته کرد.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص حضور ایران در قطر همزمان با جام جهانی گفت: وزیر ورزش و جوانان قطر و پس از آن رئیس جمهور در حضور هموطنان قطری خود حضور داشتند. این موضوع پیگیری خواهد شد.

پس از صحبت های وزیر ورزش و جوانان، حمید استیلی سرمربی تیم ملی از حضور سجادی به اردوی تیم ملی تشکر کرد و گفت: در این سفر در دو نوبت در اردوی تیم ملی نیز حضور داشتید. بازیکنان برداشت بسیار خوبی دارند.” حضور بازیکنان و کادر فنی و احساس درد و غم آنها بسیار مهم بود. در ۳۰ سالی که فوتبال بازی می کنم، هیچ وقت ندیدم وزیر یا مسئول ورزشی در کنار اعضای تیم ملی بنشیند و درد و دل کند. چون وزیر ورزش است درد ورزشکاران را خوب می فهمند. وقتی بازیکنان ما “الف” گفتند، بالاخره موضوع را فهمیدند و این می تواند بسیار مفید باشد.

وی همچنین گفت: برای موفقیت تیم ملی همه باید یکی باشیم. یعنی وزارت ورزش و جوانان، شوراهای ورزش و مجلس باید یک طرفه باشند. اگر از هم جدا شویم مجازات می شویم. اگر بخواهم حقایق قبلی را مرور کنم، همه می دانید که بازی ما مقابل کانادا به هم پیوسته بود و اصلاً برنامه ای برای اردوی قطر نداشتیم. بازی مقابل اکوادور نیز آخرین و تنها بازی بود که ذکر نشده بود. ما دوباره در السالوادور صحبت کردیم و انگار هیچ هدفی نداشتیم. سرمربی تیم ملی از ما خواست به کانادا برویم زیرا سبک بازی او به آمریکا بسیار نزدیک بود و این بازی می توانست کمک کند. کل برنامه ما تا آن مرحله بود و علیرغم اظهارنظر نخست وزیر کانادا، وزیر ورزش کانادا به این سخنرانی اعتراض کرد و گفت که ورزش راهی برای اتحاد ملت هاست. اما بازی به طور جداگانه لغو شد.

استیلی با اشاره به نیاز به تیم ملی پشتیبانی گفت: بازیکنان خیلی خوبی داریم. درست است که بازی مقابل الجزایر را باختیم، اما بازیکنان بسیار خوبی داریم. چهار پنج ماه تا اردوی بعدی فرصت داریم که بتوانیم نواقص را برطرف کنیم. تیم ما تیم خوبی است و انشالله با یک برنامه خوب بهتر می شود.

وی در خصوص پتانسیل کوتاه مدت تیم های آماده سازی گفت: جام جهانی برای اولین بار با این ظرفیت برگزار می شود. در گذشته، قبل از جام جهانی، مربیان یک ماه و ۴۰ روز فرصت داشتند تا آماده شوند، اما در حال حاضر این فرصت برای تیم ها فراهم نیست و تیم باید بر این اساس خود را برای جام جهانی آماده کند.

وی گفت: مذاکرات برای فیفا از شهریور ماه آغاز شد تا بتوانیم بهترین استفاده را از این اردو ببریم.

استیلی اضافه کرد: حضور دکتر بعد از بازی تاثیر عمیقی بر روحیه بازیکنان داشت و باعث شد آنها متوجه شوند که تیم ملی تنها نیست. وقتی صحبت خوبی با بازیکنان داشتند، اعتماد به نفس پیدا کردند، به همین دلیل برگشتند و متوجه شدند که دولت و جامعه از آنها حمایت کرده است.

وحید هاشمیان در بخش بعدی با تشکر از حضور وزیر ورزش و جوانان در اردوی تیم ملی گفت: کشور در وضعیت بهتری برای حمایت لازم از جام جهانی قرار خواهد گرفت. .

هاشمیان درباره تغییرات سه سال اخیر در سیستم فدراسیون فوتبال گفت: جام جهانی نمایشی است که همه کشورها برای رسیدن به آن تلاش می کنند. به عنوان مثال، قطر میلیاردها دلار برای حضور در این نمایشگاه هزینه کرده است. این فرصت مبتنی بر کشور ماست و ما پتانسیل حضور در جمع ۳۲ تیم جام جهانی را داریم، بنابراین باید از آن نهایت استفاده را ببریم. ما اکنون به حمایت نیاز داریم. این حمایت باید گسترده باشد. نه تنها وزارت ورزش و جوانان بلکه مجلس هم باید در کنار ما باشد. مردم ایران در شرایط سخت می توانند با دلسوزی کارهای بزرگی انجام دهند اما حمایت مسئولان از تیم ملی باید موثر باشد.

وی افزود: دیروز که آقای سجادی به اردوی تیم ملی آمدند متوجه شدند چقدر مشکلات وجود دارد. اگر در جام جهانی خوب باشیم، خوشحالی زیادی برای کشور به همراه خواهد داشت. در این صورت انجمن برای تشکیل تیم ملی وزارت ورزش و جوانان را در اختیار دارد.

محمدمهدی فروردین که به همراه دکتر دکتر به دوحه سفر کرده بود. قاضی زاده هاشمی در ایفای نقش خود در کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی با اشاره به حضور حمید استیلی و وحید هاشمیان در این همایش گفت: این دو شخصیت اخلاقی هستند، معنای فوتبال ایران و این موضوع می تواند را یکی از عوامل تعیین کننده قدرت فوتبال ایران دانست.

وی درباره هاشمیان گفت: فوتبال تنها اتفاقی است که می تواند میلیون ها نفر را بدون دعوت به خیابان بیاورد. فکر می کنم زمان کافی برای ورزش و فوتبال نیست.

فروردین در خصوص حضور گذشته خود در اردوی تیم ملی کیش گفت: مشکل تفریح ​​است و این است که شما در هر سطحی سه بازیکن خوب دارید، بنابراین تیم ملی با کادرفنی مشکلی ندارد.

وی همچنین گفت: ملی پوشان نمی خواهند از تیم ملی پول در بیاورند. من فوتبال و فوتبال بازی کردم و در بدترین شرایط مقابل قوی ترین تیم ها پیروز شدیم. این یک دلیل داشت و آن این بود که من احساس کردم باید شأن تیم را حفظ کنم. ملی پوشان نیازی به پاداش ندارند، بلکه مهم حفظ حرمت است که باید با عزت ملی پوشان حفظ شود تا تاثیرات از بین نرود. اینها مسائل جزئی هستند، اما باید با دقت انجام شوند. اینکه وزیر ورزش تا جایی که من اطلاع دارم در مجامع دولتی حضور داشته و به تیم ملی پیوسته قابل تقدیر است. امیدوارم روند تکمیل تیم ملی که دوستان از جام جهانی ۱۹۹۸ شروع کردند تا امروز ادامه داشته باشد و دیگر تیم ملی ما مشکلی برای ادامه نداشته باشد، اما نگرانی ما این است که چرا فوتبال ایران را تثبیت نکردیم.

قاضی زاده هاشمی نیز به نمایندگی از تیم ملی برای استیلی و هاشمیان دعا کرد: همه ما برای موفقیت تیم ملی و شادی مردم تیم داریم. در این زمان به دلیل اینکه جام جهانی در قطر و نزدیک ایران برگزار می شود، پیش بینی می شود تعداد زیادی از مردم آن برای تماشای این مسابقات به این مسابقات بروند و این موضوع تاثیر زیادی خواهد داشت. ورود به جام جهانی اولین تجربه ما نیست و باید از تجربیات گذشته استفاده کنیم و درس های خوبی بگیریم.

وی درباره حمایت مجلس از تیم ملی گفت: تیم ملی همیشه مورد حمایت مجلس بوده و همیشه منافع ملی را دیده ایم. ما پر از تیم ملی هستیم. در مورد کانادا، خود سازمان برای بازی با این تیم به توافق رسیده بود و با دخالت مستقیم دولت کانادا این بازی لغو شد. سازمان باید این موضوع را جدی بگیرد تا از بروز رفتارهای مشابه جلوگیری کند.

هاشمی با بیان اینکه تیم ملی به بازیکنان خوب با تیم های قوی نیاز دارد گفت: از این طرح حمایت مالی کامل صورت خواهد گرفت. ما آماده ایم مثل همیشه تیم ملی داشته باشیم و از الان تا جام جهانی تیم ملی را ادامه دهیم.

گفتنی است وزیر ورزش و جوانان شب گذشته پس از دیدار با وزیر ورزش و جوانان قطر، تهران را برای رفتن به اردوی تیم ملی و تماشای مسابقات تیم ملی بسکتبال ایران و اندونزی و دوحه ترک کرد. . .