جزئیات وام ۵۰ میلیون تومانی خبرنگاران منتشر شد


یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ – ۲۱:۳۹

وام

تهران (پانا) – سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه وام ۵۰ میلیون تومانی خبرنگاران با سود ۱۸ درصد با ضامن پرداخت می شود، گفت: در مرحله بعد، یک وام ۵۰ میلیون تومانی لوازم خانگی ایرانی به ۲۰۰ هزار زوج نیز به صورت جهیزیه تعلق می گیرد.

امید قالیباف در جمع خبرنگاران درباره جزئیات وام ۵۰ میلیون تومانی اظهار کرد: بر اساس سومین تفاهم نامه بین وزارت حریم خصوصی، بانک ها و تولیدکنندگان، وزارت ارشاد تصمیم گرفته اسامی خبرنگاران خبر که عضویت در این سازمان را دارند منتشر کند. مدیریت دبیر مطبوعاتی این وزارتخانه به وزارت مخفی تا آنها در قالب این تفاهم نامه ۵۰ میلیون تومان وام از بانک ها برای خرید لوازم خانگی در ایران دریافت کنند.

به گفته وی سود این مرکز ۱۸ درصد است. در واقع تولیدکنندگان موظف شدند ۵ درصد تخفیف برای خبرنگاران اعمال کنند. همچنین در این تفاهم نامه تاکید شده است که بانک ها این وام را تنها با یک ضامن پرداخت کنند.

قالیباف در پاسخ به سوالی درباره پیچیدگی ثبت نام خبرنگاران در سامانه وزارت ارشاد گفت: این موضوع به معاونت امور رسانه ای وزارت ارشاد برمی گردد که قرار است مدیریت ثبت نام خبرنگاران را بر عهده بگیرد. سیستم. در واقع وزارت حریم خصوصی آمادگی اجرای تفاهم نامه را دارد و فقط اسامی این وزارتخانه داده شده است، سپس خبرنگارانی که نامشان در سامانه است می توانند برای دریافت وام به بانک مراجعه کنند.

سخنگوی وزارت دفاع همچنین گفت: در گام بعدی وام ۵۰ میلیون تومانی لوازم خانگی در ایران به ۲۰۰ هزار زوج به صورت جهیزیه اعطا می شود و جزئیات این طرح به زودی اعلام می شود. .

وی همچنین گفت: منابع اختصاص یافته به این پروژه ۱۰ هزار تومان خواهد بود.