حجت الاسلام قوامی: مشکلات ملی در خیابان حل نمی شود – پایگاه خبری مدارا


بر اساس گزارش ها دکه روزنامه مدارا؛ طی سال‌ها، برخی اصلاح‌طلبان تمایل به عبور از رودخانه خاتمی داشتند. به این معنا که می خواهند توسعه بدون خاتمی ادامه پیدا کند. واضح است که بارها از اعضای ارشد حزب کارگزاران شنیده ایم که خاتمی رهبر انقلابی نیست و استعفا داده است. عباس عبدی اخیراً در گفت و گوی دیگری با خبرگزاری تسنیم به همین نکته اشاره کرد و گفت که سه سال پیش به خاتمی گفتم باید از سیاست کنار بکشد. در واقع او در سال ۱۳۷۸ در یک سخنرانی تند اعلام کرده بود که خاتمی در تحقق رهبری انقلاب ناتوان است و باید عزل شود، اما آیا خاتمی باید جدی گرفته شود؟

من بارها گفته ام که اصلاحاتی به نام آقای خاتمی صورت گرفته است. هویت یاغی با نام آقای خاتمی مرتبط است و این را نمی توان انکار کرد. آقای خاتمی علاوه بر رهبری جریان اصلاحات، هشت سال روند توسعه را نیز رهبری کرد که به گفته همه کارشناسان بهترین دولت بود، توانست آرامش را به اقتصاد و ما تورم استخوانی بیاورد. در حوزه سیاست خارجی و روابط بین‌الملل ما شرایط آرامش و تنش را تجربه کرده‌ایم و در حوزه آزادی شرایط تغییر کرده است».

وی ادامه داد: آقای خاتمی چنین ویژگی هایی دارد و من فکر نمی کنم کسانی که قصد عبور از خاتمی را دارند به جایی برسند. آقای خاتمی نماد تغییر است، اما مشکل اینجاست که واقعاً هیچ شانسی برای تغییر در این کشور وجود ندارد و به این ترتیب است که راه تغییر بسته می‌شود.»

این فعال سیاسی گفت: شورشیانی که شاید از ابتدا طرفدار تغییر نبوده اند و یا دیگر حامی تغییر نیستند و عاقلانه وارد بازی قدرت شده اند می خواهند آقای خاتمی را کنار بزنند تا مبنای تغییر را از بین ببرند. آنها یک برنامه از پیش طراحی شده دارند و می خواهند هویت اصلاح طلبی را تضعیف کنند، به همین دلیل جریان اصلاحات را هدف گرفته اند، آقای خاتمی. «افرادی که مدعی اصلاح طلب و فاسد هستند، مثلاً در غیاب خاتمی، وضعیت اصلاحات بهتر می شود، می خواهند اصلاحات را زیر پا بگذارند، به کار و سیاست خود ادامه می دهند تا ملت نشنود. به آنها. “

قوامی در پایان گفت: به همه تصمیم‌گیران می‌گویم که در شرایط بحرانی کنونی که با تورم، بحران بین‌المللی و شرایط مواجه شده است، چاره‌ای جز تغییر واقعی وجود ندارد. امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به تغییر است و مسلم است که به خیابان آمدن و فریاد زدن این و آن به آرامش در کشور نمی انجامد. قطعا مشکلات کشور در خیابان حل نمی شود و نیاز به اصلاحات است. بنابراین مقامات باید راه را برای یک انتقال سریع هموار کنند.»