حذف ایران از جام جهانی چقدر جدی است؟


اهمیت و سر و صدای فوتبال در این است که اگر به هر درگیری پر سر و صدایی کشیده شود نباید تعجب کنیم، حذف ایران از جام جهانی چقدر جدی است؟

اهمیت و سر و صدای فوتبال در این است که اگر به هر درگیری پر سر و صدایی کشیده شود نباید تعجب کنیم، حذف ایران از جام جهانی چقدر جدی است؟

به گزارش “ورزش سه”، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران پس از سفر به کویت، بازگشت به تهران و سفر مجدد به مالزی برای شرکت در جلسه هیات مدیره این کنفدراسیون، اکنون دغدغه های جدیدی برای ادامه فوتبال جدید خود در ایران خواهد داشت. . .

تاج پیش از ریاست فدراسیون فوتبال هدف از برنامه های خود را اینگونه اعلام کرده بود: انتصاب کارلوس کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی، پیگیری موضوع مجوز باشگاه ها و مجوز حرفه ای استقلال و پرسپولیس برای حذف. موانع برای دریافت پول ایران بسته شده در حساب فیفا، ورود زنان به ورزشگاه ها و حق پخش.

او طبق برنامه خیلی سریع کارلوس کی روش را به عنوان سرمربی تیم ملی منصوب کرد و این سرمربی پرتغالی با وجود مشکلاتی که در گذشته بین ما وجود داشت، اکنون در مکانی آرام در حال آماده سازی چهارمین جام جهانی است. مانع اصلی به جای کسب صلاحیت حرفه ای استقلال و پرسپولیس، سطح فوتبال و حضور جدی وزارت ورزش در حذف و نصب این دو تیم است که نمونه بارز آن را در هفته گذشته شاهد بودیم. در بحث حق پخش، تاج دو جلسه با مدیران باشگاه برگزار کرده است و طبق نامه ای که فیفا و AFC برای شفاف سازی این موضوع به فدراسیون ارسال کرده اند، تصمیمات لازم و جدید در این زمینه اتخاذ خواهد شد.

همچنین موضوع دریافت پول ایران در فیفا و AFC پیگیری شده و مشخص است که راه میانه ای برای بررسی و سند بخشی از این پول مهم پیدا شده است و اگر رئیس سازمان دید ارزشش را دارد، شما آن را به اشتراک خواهد گذاشت. و رسانه ها موضوع دیگر ورود مادران به رشته هاست که البته نباید فراموش کرد که دولت فدرال حتی پس از ورود مادر به میدان ها به دلیل مسائل جاری این کشور هیچ پیشرفتی در این زمینه ها نداشته است. . برگزاری بازی های بدون تماشاگر نیز در دستور کار سازمان و لیگ قرار دارد. اما این موضوع در نهایت بر عهده رئیس فدراسیون فوتبال است و او باید این موضوع را حل کند.

با این حال تاج این روزها با مشکل جدیدی مواجه شده است. موضوع تلاش برخی احزاب سیاسی برای تحریم فوتبال ایران و ممانعت از حضور تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.

اقدام جدیدی در این زمینه شب گذشته اعلام شد و نامه‌ای از سوی دفتر حقوقی اسپانیا به فیفا منتشر شد که در آن از فیفا خواسته شد به دلایل مختلف سیاسی از حضور ایران در این رقابت‌ها جلوگیری کند. در همین راستا تلاش های ما برای ارتباط با مهدی تاج که دیروز به ایران بازگشته بود، بی نتیجه ماند اما منبع فدراسیون فوتبال تاکید کرد که در کوتاه مدت قبل از شروع جام جهانی آنچه درخواست می شود این است. یک گروه سیاسی و البته اگر مورد پسند مردم نباشد، فیفا جدی گرفته نمی شود.

واقعیت این است که در ابتدای انتشار اخبار مبسوط این موضوع نام ورزشکارانی چون علی کریمی، مهدی مهدوی کیا، مهرداد پولادی و بهشاد یاورزاده که در نوع خود جای تعجب داشت به عنوان بازیکنان سابق باشگاه کشور. ایران و حامیان این پروژه، در گزارش سایت سی ان ان استفاده شد، اما این اسامی به سرعت توسط این شبکه خبری ویرایش شد و در خبر پایانی، نامی از این چهره ها وجود ندارد که برخی از آن ها در زمره این افراد هستند. متعدد ترین بازیکنان مهم تاریخ فوتبال ایران.

در عین حال، تاج که هفته گذشته با جیانی اینفانتینیو، رئیس فیفا صحبت کرده و احتمالاً در این گفتگوی دوستانه درباره برخی از مسائل امروز صحبت کرده است، به گفته منابع سازمانی ما، شاید زیاد نگران این موضوع نبوده است. فدراسیون فوتبال حتی در این مورد نظری ندارد.