حسن یزدانی بار دیگر قهرمان شد و مدال طلا گرفت – پایگاه خبری مدارا


بر اساس گزارش ها دکه روزنامه مدارا؛ پس از پایان روز پایانی مسابقات جام تورلیخانف در آلماتی قزاقستان، حسن یزدانی دارنده مدال طلای المپیک با پیروزی قاطع مقابل حریف خود از اسلواکی به مقام قهرمانی دست یافت.

حسن یزدانی در دور پایانی رقابت های ۸۶ کیلومتری به مصاف بوریس ماکویف از روسیه و جام جهانی نقره اسلواکی ۲۰۱۷ رفت و قهرمان این مسابقات شد. ۳ دقیقه ابتدایی این مبارزه با نتیجه ۷ بر صفر به سود یزدانی به پایان رسید.

یزدانی یک بار نقره نقره جهان را به دست آورد، فاتح آردین از ترکیه در دور اول با نتیجه ۱۲ بر صفر به مقام قهرمانی رسید و در مرحله نیمه نهایی نیز بکوف از قزاقستان را با نتیجه ۱۲ بر یک شکست داد و راهی فینال شد.

کامران قاسم پور آخرین نماینده ایران در این مسابقات است که برای دقایقی به مصاف آدیلت دالومبایف از قزاقستان می رود تا مدال طلای وزن ۹۲- کیلوگرم را کسب کند.

قاسم پور یک بار در بازی اول ۱۰ بر صفر هند را شکست داد. قاسم پور در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر از سد بیاگنیف قزاقستان گذشت و فینالیست شد.

در اولین روز این مسابقات امیرحسین زارع در وزن ۹۷ کیلوگرم مدال طلا و امیرحسین فیروزپور به مدال نقره وزن ۹۷ کیلوگرم دست یافتند.