8
شهریور

حقیقت در مورد افزایش هزینه همه گیری ها


من گزارش های زیادی در رسانه ها در مورد میزان کاهش وزن هر فرد در دوران بلوغ دیده ام. و برخی از اعداد نگران کننده است. یکی از معتبرترین منابع گزارش داد که او 25 پوند وزن اضافه کرده است. یک مطالعه معروف دیگر این عدد را 29 پوند اعلام کرد.

در همین حال ، همه در شبکه های اجتماعی از این واقعیت شکایت دارند که کار در یک شغل خصوصی نیاز به لباس جدید دارد زیرا دیگر نمی توان از شلوار تنگ استفاده کرد.

افزایش وزن بخش بزرگی از مردم بیش از الگوهای رفتاری و شوخی در اینترنت ، می تواند تأثیر قابل توجهی در قالب افزایش بار ، ریسک و ریسک ناتوانی داشته باشد. خوشبختانه وقتی به داده ها دقیقتر نگاه می کنید ، واقعیتها آنقدرها که اخبار نشان می دهند نگران کننده یا هشداردهنده نیستند.


داده های قابل اعتماد ، ضعیف گزارش شده است

به عنوان مثال ، یکی از این گزارش ها بر اساس یک نظرسنجی اینترنتی است که توسط هریس پولل به نمایندگی از انجمن روانشناسی آمریکا انجام شده است. و بر خلاف آنچه در رسانه ها دیده اید ، این مطالعه نشان نداد که یک فرد متوسط ​​در طول بیماری 29 کیلو وزن اضافه کرده است.

چهار نفر از 10 نفر از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند که همه گیری باعث تغییر وزن غیر ضروری نمی شود. بیست درصد گفته اند که در اثر استرس کاهش وزن ناخواسته را تجربه کرده اند. 40 درصد باقیمانده گفتند که این بیماری منجر به افزایش وزن غیر ضروری شده است و میانگین افزایش وزن گروه 29 پوند بود. اما نیمی از آنها (یا 20 درصد از کل پاسخ دهندگان) اضافه وزن خود را بیش از 15 پوند گزارش کرده اند.

به خاطر داشته باشید که همه اینها تغییرات خود گزارش شده هستند که با داده های واقعی تأیید نشده اند. بنابراین مشخص نیست حقیقت چیست یا گزارش ها یا خاطرات مردم چیست. اما مطمئناً این تصور غلط است که بگوییم فرد معمولی در طول بیماری 29 پوند وزن اضافه کرده است. اکثر افراد در این نظرسنجی خاص افزایش وزن خود را گزارش نکرده اند – و اکثر کسانی که کمتر از نصف این میزان درآمد داشته اند.

و در مورد مقاله ای که به طور گسترده در وبلاگ بهداشت هاروارد به اشتراک گذاشته شده است و درباره افزایش 25 پوند صحبت می شود چطور؟ باز هم ، همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست. نویسندگان دانشگاه هاروارد اطلاعات منتشر شده توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو را گزارش کردند.

این اندازه نمونه کوچکتری بود و تنها شامل 270 نفر بود که وزن خود را با استفاده از ترازو با استفاده از بلوتوث به عنوان بخشی از یک مطالعه قلب شناسی کنترل کردند. بنابراین داده ها قابل اطمینان تر هستند. آنها دریافتند که به طور متوسط ​​در چهار ماه ، از فوریه 2020 ، با وارد شدن کشور به قفل ، به طور متوسط ​​شش پوند افزایش یافته است.

بنابراین این رقم 25 پوند از کجا آمده است؟ این نتیجه ارزیابی تمیز نویسندگان دانشگاه هاروارد است. آنها می گفتند که اگر این کاهش وزن 12 ماه متوالی ادامه داشته باشد ، می تواند 25 پوند باشد. اما هیچ داده ای وجود ندارد که بگوید این دقیقاً همان چیزی است که اتفاق افتاده است.

پس واقعاً چه شد؟

حقیقت در مورد افزایش وزن اپیدمی

Epic Health توانست داده های وزن تقریباً 20 میلیون نفری را که تحت پوشش سیستم های بهداشتی خود قرار دارند ، تجزیه و تحلیل کند و داستان بسیار متفاوتی پیدا کرد. متوسط ​​وزن بدن در دوران بلوغ باید یک پوند باشد. اما همانطور که از داده های نظرسنجی مشاهده کردیم ، میانگین گیری همیشه بهترین راه برای دیدن آنچه در بین جمعیت اتفاق می افتد نیست.

راه دیگر برای مشاهده داده ها این است که توزیع تغییرات وزن را بررسی کنید: چند درصد از مردم کمتر از 5 کیلوگرم وزن کم کرده یا اضافه کرده اند ، پنج تا 10 پوند ، 10 تا 15 پوند و غیره. (به این هیستوگرام می گویند.)

وقتی به هیستوگرام داده های وزن Epic Health نگاه می کنید ، می بینید که تغییرات کوچک در وزن بیشتر از تغییرات بزرگ شایع است. مهمتر از آن ، وقتی محققان تغییر وزن در طول سال آزمایش را با تغییر وزن در سال قبل از همه گیری مقایسه کردند ، الگو تقریباً یکسان بود. این بیماری تقریباً هیچ تاثیری بر تعداد افرادی که اضافه وزن یا کاهش وزن داشتند یا میزان کاهش یا افزایش آنها نداشت.

چرا آن یک مشکل است؟

واضح است که اخبار بد توجه بیشتری را به خود جلب می کند. و معلوم می شود که اخبار مربوط به اهمیت همه گیری آنقدرها که عنوانها نشان می دهد بد نیست. اما من می ترسم که داستان هایی از این دست بتواند عزم مردم برای اقدام برای پرداختن به ارزش های خود را با این ادعا که افزایش وزن اجتناب ناپذیر است و برای همه تضعیف می کند.

خطرات عادی سازی

ما نباید منابع خود را تا آنجا که ممکن است به دیگران منتقل کنیم ، اما به عنوان موجودات اجتماعی این کار را می کنیم. ما رفتار و انتظارات خود را با علائم اطرافمان همسو می کنیم.

با افزایش تعداد شهروندان چاق ، ما تصور خود را از وزن طبیعی تنظیم کردیم. فردی که 50 سال پیش ممکن بود چاق (توسط پزشک یا سرپرست معمولی) توصیف شود ، اکنون (از نظر پزشک یا سرپرست معمولی) دارای وزن طبیعی است. با توجه به اندازه سرویس معمول ، تا حدی توجه زیادی شده است.

وقتی تعداد بیشتری در بشقاب وجود دارد ، ما فکر می کنیم که باید بیشتر بخوریم. هنگامی که همه اضافه وزن دارند ، ممکن است ایمن تر یا قابل قبول تر باشیم که اضافه وزن خود را حفظ کنیم. اما اگرچه ممکن است بیشتر قابل قبول باشد ، اما مطمئناً قطعی نیست.

آیا می توانید در هر اندازه سالم باشید؟

و به همین دلیل است که این روایت غلط تصحیح شد جایی که “همه” در طول طاعون 25 پوند دریافت کردند. همه وزن اضافه نکردند در حقیقت ، تعداد کمی از افراد وزن اضافه کردند. و از بین کسانی که این کار را کردند ، بیشتر آنها کمتر از پنج پوند وزن اضافه کردند.

هدف از این کار توهین یا دلسردی افرادی نیست که در یک سال گذشته وزن خود را افزایش داده اند. برعکس ، طراحی شده است تا آنها را تشویق کند که افزایش وزن غیر ضروری را رد نکنند یا آن را در پاسخ به بیماریهای ناشی از افزایش سن نپذیرند.

کاهش وزن می تواند تأثیر بسزایی بر سلامت جسمی و روحی و بهزیستی شما داشته باشد. و متخصصان بهداشتی هستند که می توانند به شما در کاهش وزن از طریق تغییرات رفتاری ، تغییر شیوه زندگی و-در صورت نیاز-پزشکی ، روانی یا دارویی کمک کنند. و اگر مقدار کمی از وزن خود را برای از دست دادن دارید ، به خاطر داشته باشید که حتی کاهش وزن می تواند تأثیر بسزایی در سلامتی شما داشته باشد. بنابراین اجازه ندهید فاصله مورد نیاز شما را از برداشتن اولین قدم های ضروری باز دارد.