حق بیمه سیاست سلامت در طول تمدید افزایش یافت؟ انتقال به یک بیمه گر جدید – وبلاگ Credihealth


هیچ کس افزایش نرخ را دوست ندارد، به خصوص زمانی که قصد دارید بیمه نامه درمانی خود را تمدید کنید. وقتی ارائه دهندگان بیمه درمانی به طور ناگهانی نرخ حق بیمه دوره ای را در زمان تمدید بیمه درمانی آنلاین افزایش می دهند، ممکن است ناامید کننده شود. مشاهده اعلان تمدید با بالاتر قیمت حق بیمه بیمه سلامت می تواند شما را مجبور کند که راه های دیگری برای دور زدن نرخ های گزاف پیدا کنید. اما قبل از اینکه عمیق‌تر به این بحث بپردازیم که هدف آن یافتن راه‌حل‌هایی برای کاهش خطرات ناشی از افزایش حق بیمه است، مهم است که دلایل این تحولات خنثی‌کننده را درک کنیم.

با افزایش حجم و فرکانس خسارت در فازهای اول و دوم قرنطینه ناشی از کووید-۱۹، بیمه‌گران احساس می‌کنند که تنها مناسب است که حق بیمه‌ها را برای تطبیق با افزایش پرداخت‌ها افزایش دهند.

یکی از دلایلی که بیمه‌گران را مجبور به افزایش نرخ‌ها و هزینه‌های کلی می‌کند، افزایش نسبت خسارت در نتیجه افزایش تسویه خسارت است. نه فقط این، بیشتر بیمه‌گران نیز چنین هستند اضافه کردن نرخ استانداردسازی پایه IRDAI به سیاست‌ها، در نتیجه هزینه های کلی بیشتر می شود. در حالی که این عملاً بر مبلغ تضمین شده تأثیر نمی گذارد، این صرفاً یک استراتژی است که توسط بیمه گذاران برای به حداقل رساندن ضرر استفاده می شود.

در واقع، ارقام حق بیمه بیمه سلامت در چند ماه گذشته به شدت افزایش یافته است. اشتباه نیست اگر بگوییم که کمترین افزایش اتفاقاً مربوط به پارک ۳۰ درصدی است در حالی که برخی از بیمه‌گران حتی به افزایش ۱۰۰ درصدی نرخ متوسل شده‌اند.

با این حال، نرخ‌ها و هزینه‌های بالاتر درخواستی ناگهانی نیستند و مشمول تمدید سیاست‌ها هستند. همچنین، دلایلی که بیشتر بیمه‌گران برای نرخ‌های افزایش یافته ارائه می‌کنند معمولاً سن، تغییرات در سناریوی بیماری موجود، پیامدهای منطقه‌ای و موارد دیگر است. اما دلیل واقعی در اینجا نسبت خسارت بالاتر است، چیزی که هر بیمه‌گر در طول قرنطینه باید با آن روبرو می‌شد.

در واقع، تنظیم‌کننده‌هایی مانند IRDAI در حال حاضر امور را در دست گرفته‌اند و از بیمه‌گران خواسته‌اند تا نرخ‌های حق بیمه را مقرون به صرفه و شفاف نگه دارند.

هنجار مورد نظر آنها این است که یک طرح بیمه موجود با مزایای جدیدتر و توجیه افزایش قیمت را الحاق نکنند. در عوض، پوشش‌های جدیدتر، طرح‌های بهداشتی، و مزایای اضافی مانند موارد مربوط به تصادفات، مراقبت‌های پس از عمل و موارد دیگر، باید به عنوان سواران اختیاری در نظر گرفته شوند.

این رویکرد می تواند به ویژه برای افراد زن و مادران باردار مفید باشد زیرا آنها می توانند بیمه نامه و بارداری، بستری شدن در بیمارستان مربوطه را انتخاب کنند. تست های آزمایشگاهیو سایر سوارکاران ابتدا از طریق یک ماشین حساب BMI برای زنان و سایر ابزارهای موجود، اطلاعات حیاتی و آمار خود را مشخص کردند.

اگر متوجه شدید که ارائه‌دهنده بیمه سلامت فعلی شما به طور غیرعادی نرخ حق بیمه را افزایش داده است، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که یکی از این دو استراتژی را دنبال کنید:

پیش پرداخت

یک چیز خوب در مورد حق بیمه سلامت این است که اگر چندین سال حق بیمه را به طور همزمان پرداخت کنید، یعنی مبلغ حق بیمه سه ساله را به طور همزمان، با نرخ پایه ثابت و بدون هیچ افزایشی از شما دریافت می شود. همچنین، پرداخت از قبل، شما را واجد شرایط تخفیف های اضافی می کند، که پس از آن به شما کمک می کند بیشتر پس انداز کنید.

بندر به بیمه‌گر دیگر

از طرف دیگر، اگر راحت نیستید یا نمی‌خواهید چندین حق بیمه را به طور همزمان بپردازید، همیشه می‌توانید به یک ارائه‌دهنده بیمه جدید بروید که مایل به ارائه نرخ‌های حق بیمه درمانی پایین‌تر است.

با این حال، هنگامی که بیمه نامه درمانی خود را با یک بیمه گر جدید تمدید می کنید، همیشه باید اطمینان حاصل کنید که اعتبار دوره انتظار نیز منتقل می شود. به این ترتیب، شما مجبور نخواهید بود که دوره انتظار تحت طرح بیمه درمانی جدید را دوباره پشت سر بگذارید. همچنین، با انجام این کار، می‌توانید مطمئن باشید که بیمه‌گر جدید شما، در صورت وجود، تمام بیماری‌های موجود شما را از روز اول به بعد پوشش می‌دهد.

در حالی که انتقال بیمه نامه درمانی شما یک ایده قابل اعتماد و مقرون به صرفه است، اما ممکن است همیشه برای افراد مسن یا افرادی که از بیماری های خاص بهبود می یابند خوب عمل نکند. این به این دلیل است که بیمه‌گران جدیدتر ممکن است در اعطای طرح‌های بیمه درمانی برای چنین افرادی تردید داشته باشند.

گفته می شود، همیشه اینطور نیست و بسیاری از ارائه دهندگان بیمه وجود دارند که هنوز به این افراد اجازه می دهند طرح های بیمه درمانی خود را ارائه کنند. بنابراین، قبل از اینکه تمدید بیمه درمانی را به صورت آنلاین انتخاب کنید، ایده خوبی است که سایر ارائه دهندگان بیمه درمانی را که طرح هایی با حق بیمه کمتر ارائه می دهند بررسی کنید. به این ترتیب، می توانید حق بیمه سلامت خود را همیشه مقرون به صرفه و مدیریت کنید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات، و داده‌های موجود در این انتشارات متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان منفرد است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر