حلاوت ۱۰ برابر شدن یارانه‌ها بدل به تلخی نشود – پایگاه خبری مدارا


به گزارش مدارا، غلامحسین رضوانی در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: از دولتمردانی که با وجود یاوه گویی غربگرایان در مذاکرات جاری با صلابت از منافع ملی حفاظت می‌کنند، تشکر می‌کنم. توصیه می‌کنم که در گزارش اقدامات به مردم به هیچ وجه از ادبیات سیاسی دشمن قدار استفاده نکنند. هر چند وطن فروشانی زشت کلام از آن ادبیات استفاده کنند از قبیل “بازگشت ایران به برجام”.  ما خارج نشده‌ایم که برگردیم، شیطان بزرگ خارج شده و برای برگشت باید تحریم ها را بردارد.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: عقل و منطق و شرع همچنین مقررات بین‌المللی حکم می‌کند که رضایت ایران جلب شود هر چند به مذاق غربگرایان خوش نیاید. تردید نکنید که با هیاهو می‌خواهند ما را از پافشاری از حق خودمان منصرف کنند.

رضوانی با بیان اینکه وزیر ارتباطات موظف است گردانندگان شرکت مخابرات را مکلف به اهتمام توسه امکانات و تجهیزات شرکت‌ها کند، از از گردانندگان شرکت مخابرات خواست تا بر اساس تعهدات کتبی، با بازنشستگان رفتار کنند.

 دوران ریاست جمهوری رئیسی با فضای انتخاباتی استمرار خواهد داشت

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن اعلام مجدد حمایت از سید ابراهیم رئیسی اظهار کرد: رئیس جمهور دولت سیزدهم ریل خدمتگزاری دولت را تغییر دادند و به ریل انقلاب حتی به طور نسبی برگرداندند، بیش از دو سوم مجلس ما از ایشان درخواست ورود کردند. دوران ریاست جمهوری ایشان در تمام چهارسال پیش رو با فضای انتخاباتی استمرار خواهد داشت چرا که با وجود حضور انبوه مدیران قبل در این دولت با توجه به جهت گیری‌های اساسی، این دولت مورد پسند غربگرایان نیست.

مراقب باشیم حلاوت ۱۰ برابر شدن یارانه‌ها و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بدل به تلخی نشود

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ ضمن اعلام مخالفتش با حذف این چنینی ارز ترجیحی گفت: اجماع مسئولین و قوا، اقناع مردم و آمادگی سامانه‌ها را شرط لازم و ضروری می‌دانستم اما اکنون که این کار کلید خورده است، تقریبا با ۱۰ برابر شدن یارانه‌ها وارد اجرای این فاز شده‌ایم باید همه ما برای موفقیت کامل دولت تلاش کنیم، این امر به این معنی است که مراقبت کنیم حلاوت آن تبدیل به تلخی نشود. به یاد دارم وقتی عملیات ثامن الائمه که بسیار استراتژیک و بن بست شکن بود انجام شد و با موفقیت در سال ۶۰ به اتمام رسید منافقین و ضد انقلاب برای کاستن از اهمیت آن در تهران اعلام کردند که خرمشهر آزاد شده، تا به خیال خودشان کام مردم را بعد از اینکه معلوم شد خرمشهر  آزاد نشده، تلخ کنند.

نباید ۱۰ برابر شدن یارانه‌ها را با حرکات غیردقیق اجرایی می‌کردیم

رضوانی ادامه داد: به یاد داریم مسئولین دولت قبل یارانه ۴۵ هزار تومانی را “مصیبت عظمی” می‌نامیدند.  اکنون که تقریبا ۱۰ برابر شده نباید با حرکات نسنجیده و غیر دقیق از قبیل تغییر قیمت آرد صنف و صنعت یک هفته قبل از اعلام ریاست جمهوری، آن را اجرایی می‌کردیم. کافی بود یک هفته صبر می‌کردیم و بعد از اعلام ریاست جمهوری این کار انجام می‌شد. در اقناع افکارعمومی در این کار عظیم نباید غفلت کنیم. سرمایه اصل ما به گواهی دوست و دشمن، مردم هستند بدون مردم همه ما هیچ هستیم، دوست و دشمن می‌دانند که سرمایه اساسی ما این است، بنابراین برای حصول موفقیت کامل باید از مردم و نمایندگان مردم کمک بگیریم.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان گفت: رئیس جمهوری محبوب و مردمی باید با گام‌های استوار و اقناع مردم و تضمین جلوگیری از حرکات نسنجیده این امر مهم را به پیش ببرند. به کوری چشم “غربگرایان آمریکا پرست” نظام ما با وجود پنج دهه دشمنی سرپا مانده و به پیش می‌رود.