حمایت شهردار از ستاره فوتبال ایران؛ شبکه تلویزیونی به دلیل طارمی توقیف شد


یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ – ۱۱:۵۸

مهدی تارمی در بورتو

تهران (پانا) – سرمربی تیم فوتبال پورتو به دلیل سوال جنجالی درباره مهاجم ایرانی تیمش از مصاحبه با یک شبکه ورزشی پرتغالی جلوگیری کرد.

تیم پورتو روز شنبه در هفته هفتم لیگ پرتغال میهمان استوریل بود که این بازی مهیج با تساوی یک بر یک به پایان رسید. مهدی طارمی بازیکن ایرانی از ابتدا در ترکیب پورتو حضور داشت و موفق شد در دقیقه ۹+۹۰ از روی نقطه پنالتی گل تساوی تیمش را به ثمر برساند.

زمانی که سوت پایان بازی به صدا درآمد، مهدی طارمی برای مصاحبه تلویزیونی در کنار زمین مقابل دوربین اسپورت تی وی ایستاد و با سوالی ترسناک و جنجالی روبرو شد. خبرنگار این شبکه از طارمی درباره تلاش هایش برای تقلید و گرفتن پنالتی سوال پرسید و طارمی در پایان گفت وگو درباره اتفاقات بازی با اتلتیکو مادرید صحبت کرد.

این برخورد با مهدی طارمی که به نظر می رسد با هدف و هدفی انجام شده، باعث حمایت سرمربی پورتو سرجیو کونسسائو از مبارز ایرانی تیمش شد و او حاضر به گفتگو با شبکه ورزش نشد.

“فرانسیسکو جی مارکز” مدیر ارتباطات تیم پورتو ضمن انتقاد از سوال خبرنگار پرتغالی از طارمی بر این پیام تاکید کرد و نوشت: رفتار خبرنگار باشگاه فوتبال وقتی با شرمندگی از طارمی پرسیده شد این شجاعان مردم هرگز در زندگی خود یک سوال دشوار از مردم لیسبون نمی پرسند: “سرجیو کونسیسائو در مذاکرات اعتراضی شرکت نکرد.”

فرانسیسکو از حمایت شبکه پرتغالی از تیم های بنفیکا و اسپورتینگ لیسبون می گوید که به گفته او سوالات سخت و دشواری از این دو تیم نمی پرسند.

این اولین بار است که سرمربی پورتو کونسسائو از طارمی در برابر اتفاقاتی که علیه او می افتد حمایت می کند. در واقع پس از شکست سنگین پورتو مقابل کلوب بروژ بلژیک در هفته دوم لیگ پرتغال که با حمله برخی از هواداران به خودروی خانواده اش همراه بود، کونیسیو از حضور در کنفرانس خبری قبل و بعد از بازی با استوریل خودداری کرد. او در حال حاضر برنامه ای برای انجام این کار ندارد

این مراسم همچنین با حمایت و پاسخ «روی موری» شهردار پورتو و معاون این گروه به پایان رسید. موریرا در فیس بوک خود نوشت: “اقدام بسیار بدی در مصاحبه خبرنگار اسپورت تی وی. او به جای اینکه در مورد بازی کردن و امتیاز دادن به این بازی صحبت کند، تصمیم گرفت از طارمی در مورد اخراج از مادرید بپرسد. شرم آور و نفرت انگیز است.”

موریرا همچنین طارمی را “نجیب زاده” توصیف کرد که عملکردش باعث شد روزنامه نگار پرتغالی به عنوان یک “احمق” به کار خود پایان دهد!