حمله به مخازن سوخت ایران کار اسرائیل بود


روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت که حمله هوایی به کاروان کامیون های حامل سوخت ایران در مرز سوریه و عراق، کار ارتش اسرائیل بوده است.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت که حمله هوایی به کاروان کامیون های حامل سوخت ایران در مرز سوریه و عراق، کار ارتش اسرائیل بوده است.

به گزارش عصرایران، این کاروان پس از خروج از عراق به سمت سوریه حرکت کرد.

این حادثه سه شنبه گذشته رخ داد. در ابتدا گفته می شد که این حمله از سوی ارتش آمریکا بوده است، اما ارتش آمریکا از شرکت در این حمله خودداری می کند.

منابع معروف در مصاحبه با یک روزنامه آمریکایی اعلام کردند که هواپیمای اسرائیلی ۱۰ نفر را کشته و به خودروهای سنگین آسیب رسانده است.

سایت الجزیره همچنین نوشت که منابع رسانه ای سوری روز سه شنبه اعلام کردند که یک حمله هوایی ناشناس نیروهای طرفدار ایران را در مرز عراق و سوریه هدف قرار داده است که منجر به زخمی شدن چند نفر شده است.

منابع سوری اعلام کردند که در این حمله هوایی، مخازن سلاح و سوخت در بوکمال در شرق سوریه بمباران شد.

وال استریت ژورنال: حمله به مخازن سوخت ایران کار اسرائیل بود

مقامات عراق، سوریه یا اسرائیل در این مورد چیزی نگفته اند.

در سال های اخیر، آمریکا و اسرائیل بارها به تاسیسات سوریه که به گفته آنها متعلق به نیروهای طرفدار ایران است، حمله کرده اند.

به گزارش وال استریت ژورنال، در این حمله هوایی ۱۰ نفر کشته شدند که در میان آنها ایرانی ها نیز وجود دارند.

پیشتر رویترز به نقل از مقامات عراقی گزارش داده بود که در حمله یک هواپیمای ناشناس به کاروانی در نزدیکی مرز سوریه، حداقل دو مخزن سوخت منهدم شد. به گفته آنها، این حمله توسط یک پهپاد انجام شده و کاروانی از خودروهای حامل سوخت از ایران هدف قرار گرفته است. حمله به این خودروها اندکی پس از عبور از خاک عراق (مرز قائم) و ورود به خاک سوریه صورت گرفت. این گروه کاروانی شامل ۲۰ نفتکش بود.

یک مقام گارد مرزی عراق به رویترز گفت که هیچ عراقی در میان کشته شدگان نیست.

پرس تی‌وی وابسته به ایران حمله را تایید کرد و گزارش داد که این کاروان شامل ۲۲ کامیون حامل سوخت ایرانی برای لبنان بود که مورد حمله پهپادهای آمریکایی قرار گرفتند. آمریکا ساعاتی بعد دست داشتن در این حمله را رد کرد.

مقامات عراقی هیچ اطلاعی از قربانیان ایرانی این حمله نداشتند، اما گفتند که خودروهای حامل سوخت دارای مدارک قانونی بوده و به صورت قانونی از مرز عراق و سوریه عبور کرده اند. آنها می خواستند از طریق سوریه به لبنان برسند.

فرمانده گروه حشدالشعبی عراق همچنین گفت: در این حمله هیچ یک از نیروهای حشدالشعبی مجروح یا کشته نشدند.

علی ابوالحسن الیاسری توضیح داد: نیروهای حشدالشعبی در مرز عراق و سوریه مستقر هستند اما در خاک عراق نیستند. وی افزود: در این حمله ۲ شهروند سوری کشته شدند. سوخت از سوریه بود نه لبنان.

وال استریت ژورنال: حمله به مخازن سوخت ایران کار اسرائیل بود

وزیر دفاع اسرائیل

وزیر دفاع اسرائیل همچنین گفت: می توانیم تاسیسات هسته ای ایران را هدف قرار دهیم. ما می توانیم به برنامه هسته ای ایران آسیب بزرگی وارد کنیم و آن را تعطیل کنیم.

بنی گانتز افزود: ما برنامه های لازم را آماده کرده ایم، اما رهبران اسرائیل باید قبل از تصمیم گیری، آنها را بررسی کنند.

وی افزود: پیش از این، زمانی که نتانیاهو نخست وزیر بود، در آستانه حمله نظامی به ایران بودیم که آمادگی نظامی اسرائیل به بهترین سطح رسید. در آن زمان با تصمیم نخست وزیر نتانیاهو تصمیم گرفته شد که این اقدام اجرا نشود. حالا این شخص دوباره نخست وزیر شده است.