خانه هوشمند چیست و چه ویژگی هایی دارد؟


خانه هوشمند این یک فضای زندگی است که از دستگاه های متصل به اینترنت برای نظارت و کنترل وسایل و سیستم هایی مانند روشنایی و گرمایش از راه دور استفاده می کند. فناوری خانه هوشمند که اغلب اتوماسیون خانگی یا domotics نامیده می شود (از لاتین domus به معنای خانه)، امنیت، آسایش، راحتی و انرژی را برای صاحبان خانه با اجازه دادن به آنها برای کنترل دستگاه های هوشمند فراهم می کند. عاقل باش معمولاً با یک برنامه خانه هوشمند روی آنها. یک تلفن هوشمند یا سایر دستگاه‌های اینترنتی به عنوان بخشی از اینترنت اشیا (IoT)، سیستم‌ها و دستگاه‌های خانه هوشمند اغلب با هم کار می‌کنند و داده‌های مصرف مشتری را به اشتراک می‌گذارند و اقدامات خودکار را بر اساس ترجیحات کاربر. صاحب خانه انجام می‌دهند. قیمت خانه هوشمند است بستگی به فناوری انتخابی شما دارد.

نمونه هایی از فناوری خانه هوشمند

تقریباً در هر بخش از زندگی که فناوری وارد محیط خانه شده است (لوازم روشنایی، ماشین ظرفشویی و غیره)، یک جایگزین خانه هوشمند توسعه یافته است:

  • تلویزیون های هوشمند برای دسترسی به محتوا از طریق برنامه هایی مانند ویدیو و موسیقی در صورت تقاضا به اینترنت متصل می شوند. برخی از تلویزیون های هوشمند نیز دارای تشخیص صدا یا ژست هستند.
  • علاوه بر کنترل و سفارشی بودن، سیستم های روشنایی هوشمند می توانند زمان حضور افراد در اتاق را تشخیص دهند و در صورت نیاز نور را تنظیم کنند. لامپ های هوشمند همچنین می توانند خود را بر اساس در دسترس بودن نور روز تنظیم کنند.
  • ترموستات‌های هوشمند دارای Wi-Fi داخلی هستند و به کاربران اجازه می‌دهند دمای خانه را از راه دور برنامه‌ریزی، نظارت و کنترل کنند. این دستگاه ها همچنین رفتار صاحب خانه را یاد می گیرند و تنظیمات را به صورت خودکار تنظیم می کنند تا راحتی و کارایی بیشتری برای ساکنان فراهم کنند. ترموستات های هوشمند می توانند مصرف انرژی را گزارش کنند و به کاربران یادآوری کنند که فیلترها را تغییر دهند.
  • با قفل های هوشمند و درب های گاراژ، کاربران می توانند بازدیدکنندگان را مجاز یا رد کنند. قفل های هوشمند همچنین می توانند تشخیص دهند که ساکنین در نزدیکی هستند و درها را به روی آنها باز کنند.
  • با دوربین‌های امنیتی هوشمند، ساکنان می‌توانند خانه‌های خود را در حالی که در تعطیلات نیستند، کنترل کنند. سنسورهای حرکت هوشمند همچنین می توانند تفاوت بین ساکنین، بازدیدکنندگان، حیوانات خانگی و سارقان را تشخیص دهند و در صورت مشاهده رفتار مشکوک می توانند مقامات را مطلع کنند.
  • مراقبت از حیوانات خانگی را می توان با فیدرهای متصل انجام داد. گیاهان داخلی و چمن ها را می توان در زمان های هماهنگ آبیاری کرد.
  • گجت های آشپزخانه متنوعی از جمله قهوه سازهای هوشمند وجود دارد که می توانند یک فنجان تازه را در زمان معینی دم کنند. یخچال‌های هوشمندی که تاریخ انقضا را پیگیری می‌کنند، فهرست‌های خرید درست می‌کنند یا حتی دستور العمل‌هایی را بر اساس مواد اولیه تهیه می‌کنند. اجاق گاز آهسته پز و توستر؛ و در اتاق لباسشویی، ماشین لباسشویی و خشک کن.
  • به عنوان مثال، مانیتورهای اتوماسیون خانگی می توانند نوسانات برق را تشخیص دهند و لوازم خانگی را خاموش کنند، یا قطعی آب یا یخ زدگی لوله را تشخیص دهند و آب را خاموش کنند تا اتاقی را سیل نکند. مثلاً کم.

قیمت خانه هوشمند بستگی به این دارد که کدام یک از مواد بالا را برای خانه خود انتخاب کنید.

مزایا و معایب یک خانه هوشمند

یکی از محبوب‌ترین مزایای اتوماسیون خانگی آرامش خاطری است که به صاحبان خانه می‌دهد و به آنها اجازه می‌دهد خانه‌های خود را از راه دور مدیریت کنند، با مواقع اضطراری مانند قهوه‌ساز فراموش شده یا گیر کردن درب مواجه شوند. جلو قفل است.

هوشمندسازی همچنین برای سالمندان مفید است و مراقبت هایی را ارائه می دهد که می تواند به سالمندان کمک کند به جای رفتن به خانه سالمندان یا نیاز به مراقبت ۲۴ ساعته، راحت و ایمن در خانه بمانند.

خانه های هوشمند می توانند ترجیحات کاربر را برای راحتی در نظر بگیرند. به عنوان مثال، کاربران می توانند زمان باز شدن درب گاراژ، روشن شدن چراغ ها، روشن شدن شومینه و پخش آهنگ های مورد علاقه خود را برنامه ریزی کنند.

اتوماسیون خانگی همچنین به مصرف کنندگان کمک می کند تا کارایی را بهبود بخشند. به جای روشن گذاشتن کولر در تمام روز، یک سیستم خانه هوشمند می تواند رفتار را یاد بگیرد و مطمئن شود که خانه تا زمانی که صاحب خانه از سر کار به خانه می رسد خنک است. در مورد لوازم خانگی هم همینطور. با آبیاری هوشمند، چمن فقط در صورت نیاز و با مقدار مناسب آب مورد نیاز آبیاری می شود. با اتوماسیون خانگی، انرژی، آب و سایر منابع به طور موثرتری استفاده می شود که به صرفه جویی در منابع طبیعی و پول برای مصرف کنندگان کمک می کند.

پایان

برای اینکه دستگاه‌های خانگی به درستی کار کنند، دستگاه‌ها باید بدون در نظر گرفتن سازنده، قابلیت همکاری داشته باشند و از پروتکل‌های یکسان یا حداقل مکمل استفاده کنند. از آنجایی که این یک بازار جدید است، هیچ استاندارد طلایی برای انجام آن در خانه وجود ندارد. با این حال، اتحادهای استاندارد با تولیدکنندگان و پروتکل‌ها کار می‌کنند تا از قابلیت همکاری و تجربه کاربری یکپارچه اطمینان حاصل کنند.

اگر شما هم می خواهید خانه ای هوشمند داشته باشید و از تمامی این خدمات و گزینه ها لذت ببرید، توصیه می کنیم هوشمندسازی ساختمان خود را در Dr. BMS. شرکت Dr. بی ام اس با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه هوشمندسازی ساختمان و اتوماسیون صنعتی، بهره برداری هوشمندانه از ساختمان شما را به بهترین شکل ممکن اجرا خواهد کرد.