خودکشی مرموز شخصیت پرسپولیس; عیسی با خودت چه کردی؟


چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ – ۰۹:۴۰

عیسی

تهران (پانا) – یکی از غافلگیرکننده ترین اتفاقات فوتبال ایران در گذشته پاره شدن رباط صلیبی عیسی آل کثیر است که پزشکان رسمی هم این موضوع را تایید کردند اما او زیر بار ماجرا نرفت و سرسختانه ادامه داد حضور او در دوره

عیسی آل کثیر مدت ها معتقد بود که رباط پاره نشده و حتی به کادرفنی پرسپولیس اعلام کرد که آماده حضور در بازی های این تیم تحت مسئولیت خود است، البته یحیی گل محمدی این موضوع را قبول ندارد. در نتیجه عیسی در تمرینات پرسپولیس به فردی عادی و کم اثر تبدیل شد و روزهای طلایی جراحی و نقاهت را از دست داد. امسال صبر کرد تا قبول کرد زیر تیغ جراحی برود. این فاصله حدود ۳ ماهه بدون شک گذشت که اگر عیسی همزمان با سایر مصدومان تحت مداوا قرار می گرفت، امروز فاصله چندانی با بازگشت به میادین نداشت و حتی از ابتدای سال می توانست برای پرسپولیس بازی کند. فصل اما مردد بود و خود را بلاتکلیف نگه داشت تا شرایطش برای فصل جدید به هم بخورد.قرارداد دو ساله عیسی آل کثیر با پرسپولیس در پایان لیگ بیست و یکم به پایان رسید. در نتیجه او بازیکن آزاد است و چون تقریبا نیم فصل اول را از دست می دهد، تیم حاضر به تمدید قرارداد این بازیکن نیست. این در شرایطی است که عیسی زمستان گذشته می توانست پایش را روی تیغ جراح بگذارد، شاید برای تشویق و افزایش روحیه قراردادش همزمان تمدید شود. با این حال، او از هر نظر کاری شگفت انگیز برای خود انجام داد. داستانی درباره لجبازی انسان که می تواند عواقب غیر قابل تصوری داشته باشد.

یا دزدی یا مجروح شدن

دوران بازی آل کثیر در پرسپولیس با غیبت های طولانی مدت همراه بوده است. در واقع او با لباس قرمز خوب شروع کرد اما در همان رقابتی که شروع به درخشش کرد، از محرومیت ۶ ماهه و غیبت طولانی مدتش رنج برد. مهاجم سابق نفت آبادان شهریور ۱۳۹۸ به پرسپولیس پیوست. در پایان ۱۹ لیگ و در همان روزهایی که قرمزها به بازی های باقی مانده لیگ قهرمانان آسیا برای فصل ۲۰۲۰ رفتند، همین رقابت ها محل درخشش این بازیکن شد. عیسی در ۳ بازی متوالی مقابل الشارجه، السد و پاختاکور ۴ گل به ثمر رساند و پرسپولیس را به نیمه نهایی رساند، اما یک ساعت مانده به نیمه نهایی به دلیل شادی گل ویژه اش در بازی. . و پاختاکور ۶ ماه محروم شد تا پرسپولیس بدون او باشد و آخرین گل مهدی عبدی به النصر باشد. روز فینال عیسی تعلیق شده کنار علی پروین روی آنتن زنده نشست و پرسپولیس بدون او مقابل اولسان هیوندای شکست خورد.

هدف داربی و مجازات بهشت

پرسپولیس به دلیل همین محرومیت ۶ ماهه لیگ بیستم را بدون آل کثیر آغاز کرد و در خط حمله خود مشکلات زیادی داشت. در روزهای غیبت عیسی و افول عبدی بارها کادر فنی پرسپولیس این تیم را بدون مهاجم خوب رها کرد و عالیشاه و امیری مهاجمان آن روزها پرسپولیس بودند. علاوه بر احمد نوراللهی که در خط مقدم هم ردیف بود و در پایان فصل بهترین گلزن تیمش شد. محرومیت آل کثیر در فروردین ۱۴۰۰ به پایان رسید. او در بازی مقابل پدیده به میدان بازگشت و در بازی بعدی مقابل نساجی گلزنی کرد و تا پایان لیگ بیستم ۱۱ بازی در لیگ انجام داد و ۳ امتیاز از جمله ۲ امتیاز را به تیم زد. اهداف بسیار مهم؛ یکی برای برد ۱-۰ دربی تهران و دیگری در تساوی ۱-۱ مقابل سپاهان در اصفهان. به اینها یک گل برد مقابل تراکتورسازی در دیدار سوپرجام را اضافه کنید تا به یاد بیاورید که بیشترین گل های پرسپولیس در فصل ۱۳۹۳-۱۳۹۳ توسط عیسی آل کثیر به ثمر رسیده است. هر چند او زمان را با یک اتفاق غم انگیز گذراند. با خراب شدن پنالتی در دربی جام حذفی که منجر به شکست مقابل استقلال شد و دوباره از این رقابت ها حذف شد.

آیا بازگشتی وجود دارد؟

عیسی آل کثیر فصل گذشته ۱۴ هفته قبل از مصدومیت بازی کرد، در ۱۲ بازی بازیکن بود و ۲ بار به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت و مجموع دقایق او ۱۰۳۳ دقیقه بود که عیسی در این دقایق ۴ گل به ثمر رساند. ۲ پنالتی برای تیمش گرفت. ایمان یحیی به عیسی به دلیل سخت کوشی او برای سرکوب حریفان و سرعت بالای او نسبت به مهدی عبدی بود. پیشرفت عیسی آل کثیر در پرسپولیس شکل جالبی به خود گرفت. او ۲ فصل در پرسپولیس بوده است. یک بار نیم فصل اول و یک بار نیم فصل دوم را از دست داد! عیسی در این ۲ فصل ۲۵ بازی در لیگ انجام داد و ۷ گل به ثمر رساند و آمار او در تمامی مسابقات داخلی و آسیایی به ۴۳ بازی و ۱۵ گل در دو فصل از سال می رسد. او در شروع نیم فصل دقیقا ۳۳ ساله می شود و باید دید در این سن و سال می تواند دوباره به اوج برسد و خود را در خط حمله پرسپولیس نشان دهد یا خیر. نباید از این نکته غافل شد که قرمزها در حال جذب یک مهاجم خارجی هستند و اگر او به خط حمله بپیوندد و گل خوبی به ثمر برساند، کار عیسی برای بازیابی جایگاهش دشوارتر می شود.