22
مهر

خویشاوندان در حال تحقیق شدید در مورد مفقودین مکزیک هستندکوآوتلا ، مکزیک (AP) -دو داوطلب جوان که لباس های بلند ، شلوار جین و ماسک پوشیده بودند ، در امتداد ساحل رودخانه ای جاری خاک می ریزند و خاک را از یک مرکز خرید بیرون می ریزند.

نه بوی بد ، سطل زباله و نه گرمای خفه کننده آنها را از تلاش سخت برای یافتن استخوان یکی از ده ها هزار مکزیک باز نمی دارد.

فهرست دولت ناپدید شدگان در مکزیک در سال گذشته بیش از 20 درصد افزایش یافته و در حال حاضر 100000 نفر است. فعالانی مانند این صبح امروز در حال بررسی این مرکز شهر مکزیکوسیتی هستند و کارشناسان بیش از یک دهه است که تغییرات کمی در خشونت ها در مکزیک مشاهده کرده اند.

آنجلیکا دورین مارتینز ، استادیار علوم سیاسی در دانشگاه ماساچوست-لاول ، گفت که افزایش ناپدیدشدگان بازتابی از “آسیب شدید” به وضعیت امنیتی مکزیک است. وی گفت که این امر به کاهش توانایی دولت در کنترل خشونت ، افزایش قدرت گروه های جنایتکار و مصونیت شدید است که خویشاوندان و داوطلبان را به جستجوی مفقودین سوق می دهد.

رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور اطمینان حاصل کرد که ناپدید شدن 43 دانشجو از یک دانشگاه در سال 2014 مطابق با یکی از وعده های او است. اما با گذشت سه سال از حکومت وی ​​، با وجود ایجاد کمیسیون ویژه و حمایت سازمان های بین المللی ، این جنایت حل نشده است.

در حالی که کاشف دیگری در ساحل رودخانه کار می کرد ، پوشش گیاهی ضخیم چوب های آهنی را به زمین فرستاد و نشان داد که هیچ چیزی در آنجا مدفون نشده است.

این گروه که شامل خانواده های مفقودین ، ​​اعضای کمیسیون جستجوی ملی ، فعالان و سربازان گارد ملی با سگ است ، به مکان های دیگر نقل مکان کردند.

ناشناس نشان می دهد که یک گروه جنایتکار افرادی را در آنجا قتل کرده و اجساد آنها را به پرتگاهی انداخته است که آنها را به آنجا برده است.

محققان این گروه با سرعت در سراسر مکزیک تلاش کردند تا مفقودین فراخوانده شده در ایالت مرکزی مورلوس را در این ماه برای تیپ ملی جستجوی افراد ناپدید شده احضار کنند – کنوانسیون های سالانه در ایالت های دیگر.

مورلوس با جمعیتی حدود 2 میلیون نفر ، نسبتاً کوچک است ، اما قبلاً با خشونت های گروهی مبارزه کرده است. اسرائیل هرناندز ، رئیس کمیسیون ملی حقوق بشر گفت: بیش از 2600 نفر در مورلوس مفقود شده اند و اکثر قتل ها بدون مجازات هستند.

اکنون بیش از 160 گروه در سراسر مکزیک پراکنده شده اند که به جستجوی مفقودین اختصاص داده اند. برای بسیاری ، تحقیقات فعال تسکین دهنده درد بستگان مفقود شده است.

ترانکولینا هرناندز به دنبال دخترش میریا است زیرا وی بعد از ظهر سپتامبر هفت سال پیش پس از معاشرت با دوست پسرش در کوئرناواکا ، مرکز ایالت ناپدید شد.

هرناندز مجهز به یک قمه ، چنگک و یک سطل کوچک ، از کنار ساحل رودخانه عبور کرد. زن 44 ساله پیراهنی با عکس دخترش ، شلوار جین و چکمه پوشیده بود. در این روز ، در شش ساعت جستجو ، او فقط یک پارک سگ و یک استخوان گاو پیدا می کند ، اما این تصمیم او را کم نکرده است.

او گفت: “اگر ما به جایی برویم و چیزی نبینیم ، امید ، ایمان ما متوقف نمی شود.” برعکس ، ما همچنان به انگیزه و مبارزه ادامه می دهیم و تا زمانی که آنها را پیدا نکنیم به جستجوی خود ادامه می دهیم. “

یدیرا گونزالس ، یکی از بنیانگذاران تیپ ملی ، 15 سال است که به دنبال برادرش است. او برای فروش اتومبیل در ایالت Queretaro رفت و دیگر برنگشت.

گونزالز ، 38 ساله ، می گوید: “این واقعیت که ما با تیپ مثبت نیستیم به این معنی نیست که کار خوبی نیست.” او گفت که رویداد جستجو یک “برکت” برای خانواده های محلی است و “به آنها کمک می کند تا از نگرانی خارج شوند.”

گونزالس گفت: “این تیپ به خانواده های محلی اجازه می دهد تا فضای کوچکی برای کار داشته باشند و آنها می توانند به مکان های دیگر نقل مکان کنند.”

الی اسپارسا ، آرایشگر 38 ساله یکی از این افراد بود. تیپ این ماه اولین است. پسرش ژسوس شش ماه پیش در کوآوتلا ناپدید شد. این جوان 21 ساله ، صبح آوریل ، برای کار خود به عنوان راننده کامیون خانه را ترک کرد و دیگر برنگشت.

اسپارسا گفت: “مثل مرده های زنده است.” “اضطراب طولانی مدت از ندانستن این که آیا او وجود دارد ، در غیر این صورت ، آیا او رنج می برد. شما به عنوان یک مادر همیشه این ایده را دارید که دیر یا زود برمی گردید. ”

اسپارسا گفت ، قبل از ناپدید شدن پسرش ، پرونده مکزیک بسیار دور از ذهن به نظر می رسید. او بزرگی مشکل را درک نکرده بود تا اینکه برایش اتفاق افتاد.

او مجبور بود هنگام سفر درس بخواند و از هرناندز و دیگر اعضای گروه درس بگیرد. او می داند که حمایت دولتی کمی وجود دارد ، بنابراین اگر فرزندانش پیدا شوند ، باید به دنبال آنها باشد.

اسپارسا گفت: “او می دانست که من حتی زیر صخره ها نیز نگاه خواهم کرد.” “من نمی خواهم او را در این زمینه سرزنش کنم.”