23
مهر

دادگاه به تگزاس اجازه می دهد تا به ممنوعیت سقط جنین ادامه دهدآستین ، تگزاس (AP) – تگزاس می تواند همچنان سقط جنین را ممنوع کند پس از آنکه فرمان فدرال روز پنجشنبه آخرین تلاش دولت بایدن برای لغو قانون جدیدی را که منع سقط جنین شده بود ، لغو کرد – بزرگترین کودک در این کشور در 50 سال گذشته.

این قانون تگزاس را به بازگشت به دادگاه عالی ایالات متحده نزدیک می کند ، که در ماه سپتامبر به ایالت اجازه داد تا به محض تشخیص عملکرد قلب ، معمولاً در حدود شش هفته ، ممنوعیت سقط جنین را ممنوع کند. در صورت تجاوز جنسی یا جنسیت هیچ تبعیضی وجود ندارد.

از آن زمان ، ایالت تگزاس به دنبال کلینیک های سقط جنین در ایالت های همسایه ، چند ساعت تا نیمه شب و شامل بیماران 12 ساله بود.

تصمیم جدید دادگاه استیناف منطقه 5 ایالات متحده حکم قبلی را که در حال حاضر از قانون تگزاس موسوم به لایحه 8 سناتور حمایت می کند ، تمدید می کند. این حکم سوم از ماه گذشته است. به

این وزارت دادگستری و سقط جنین تگزاس را در یک راه باریک قرار می دهد تا سعی کند قانون را متوقف کند ، قانونی که تا کنون به دلیل تنها سیستمی که اجازه عمل به شهروندان خصوصی را می دهد ، حکمروایی کرده است. دولت بایدن گفت که هرکسی که به دلیل نقض قانون علیه یک سقط جنین شکایت موجهی داشته باشد ، می تواند 10 هزار دلار غرامت دریافت کند ، که پول زیادی است.

با وجود بسیاری از چالش های قانونی ، چه قبل و چه پس از تصویب قانون در 1 سپتامبر.

در آن پنجره مختصر ، برخی از بیمارستانهای تگزاس شش هفته پیش برای سقط جنین روی بیماران شتافتند ، اما پس از حرکت پنجم مدارس برای بازگرداندن سریع قانون ، بسیاری از ملاقات ها لغو شد. دولت بایدن می تواند به محاکمه مجدد بپردازد یا مستقیماً به دیوان عالی کشور مراجعه کند ، زیرا قضات سقط جنین در ماه اوت شکست خوردند.

تگزاس پیش از اجرای قانون حدود 12 کلینیک سقط جنین دارد و اپراتورها می گویند در صورت طولانی شدن محدودیت ها ممکن است برخی مجبور به تعطیلی شوند.

ماه آینده در مورد آینده حقوق سقط جنین در ایالات متحده آمریکا مشارکت زیاد است. در ماه دسامبر ، اکثریت محافظه کار در دادگاه عالی به درخواست “می سی سی پی برای سرنگونی علامت Roe v.” تصمیم وید که حق سقط جنین را برای زنان تضمین می کند.

یک تصمیم دادگاه عالی در سال 1992 این ایالت را از ممنوعیت سقط جنین های قبلی منع کرد ، زمانی که نوزاد می تواند در خارج از رحم زندگی کند ، حدود 24 هفته بارداری. اما نسخه تگزاس تا کنون از دادگاه ها بهتر عمل کرده است زیرا باعث کاهش عملکرد شهروندی مستقل می شود.

حق زندگی تگزاس ، بزرگترین گروه ضد سقط جنین در این ایالت ، آخرین راه حل را برای تعقیب افراد سقط جنین به جای طرح شکایت ارائه کرده است.