«دختر خوب» ساخته راحله کرمی برنده سه جایزه از جشنواره ایتالیا


جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ – ۱۷:۱۹

دختر خوب

تهران (پانا) – فیلم کوتاه «دختر خوب» ساخته راحله کرمی به راه خود ادامه داد و پس از کسب دو جایزه ویژه دادگاه از جشنواره های ناپولی و اسکوردی ایتالیا، جایزه بهترین بازیگر نمایش، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد. جشنواره EmiCourt .

به گفته مشاور فیلم؛ «دختر خوب» راحله کرمی در مراسم آمیکورتی مورد استقبال داوران، منتقدان و تماشاگران قرار گرفت و در پایان شب گذشته ۲۵ خرداد در پایان مراسم جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه را از آن خود کرد. مبینا آزادی نیز برای بازی در این فیلم برنده بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

این جشنواره که از سال ۲۰۱۸ برگزار می شود، بر فیلم هایی متمرکز است که با رسانه های اجتماعی در قالب و اخبار جدید سروکار دارند.

«دختر خوب» در لینز، اتریش، ایشیا، ایتالیا، ارلز کورت، آرلینگتون، ایالات متحده آمریکا، جشنواره فیلم شجاعت (۲۰۲۱) و جشنواره بین المللی زنان ترکیه بازی کرد.

این فیلم کوتاه ۱۴ دقیقه ای همچنین وارد رقابت پنجاه و پنجمین جشنواره هومبولت در آمریکا می شود و از ۱۷ تا ۲۳ آوریل در آرکاتای کالیفرنیا در سایر مسابقات شرکت می کند.

در متن داستان «دختر خوب»، دختری که می خواهد آبروی خانواده اش را حفظ کند، باید سکوت کند.

مبینا آزادی، بهزاد خلج و شقایق فریادشیران بازیگران و مانی قندی (تهیه کننده)، هاشم مرادی (مدیر عکاسی)، مسیح حدپور سراج (مدیر ضبط)، حجت بابایی (هنرمند)، فاطمه پاقلعه‌نقید (مدیر فیلمبرداری) و اولین فیلم سینمایی به کارگردانی سولماز اعتماد (پخش بین الملل) از بازیگران این فیلم کوتاه هستند.