دربی زودتر از حد انتظار/ آیا تیم برنده همچنان آبی پوش است؟امشب از ساعت ۲۰:۰۰ در ورزشگاه استمفوردبریج لندن، دو تیم پایتخت نشین چلسی و تاتنهام در چارچوب هفته دوم لیگ برتر انگلیس به مصاف هم خواهند رفت. دو تا از قوی ترین تیم های لندن اخیرا با هم دیدار کردند.

چلسی؛ سیستم متفاوت، فصل متفاوت

از چند ماه پیش که تاد بولی و یارانش به تیم چلسی پیوستند، همه منتظر بودند تا عملکرد آنها را در تابستان و نقل و انتقالات ببینند. برخلاف بسیاری از گمانه زنی ها، آبی های لندن شکست نخوردند و با ستاره های موثری مانند رحیم استرلینگ، کالیدو کولیبالی و مارک کوکوریا قرارداد امضا کردند. درست است که چلسی احتمالاً در بازی قهرمانی با منچسترسیتی و لیورپول رقابت نخواهد کرد، اما حداقل جایگاه اول خود را حفظ خواهد کرد. با این حال هواداران چلسی با مدیریت جدید امیدوارند که از همشهریان لندنی خود عقب نمانند و مانند سال گذشته بالاتر از تاتنهام و آرسنال قرار بگیرند. اولین چالش در هفته دوم مقابل اسپرز می تواند راه آنها را نشان دهد.

تاتنهام؛ سفید قوی تر می شود

بسیاری می گویند آنتونیو کونته تاتنهام بهتری را وارد فصل جدید خواهد کرد. او که سال گذشته تیمش را به لیگ قهرمانان اروپا رساند، توانست با حضور در این رقابت ها چندین ستاره را به خدمت بگیرد. ریچارلیسون توسط باشگاه های بزرگ می خواستند و ایوان پریشیچ بازیکن هجومی باهوشی است. ایو بیسوما نیز بازیکنی آینده دار محسوب می شود. از طرفی آنها با امضای قرارداد با کلمن لانگله به طور موقت بر قدرت دفاعی خود افزودند. البته تاتنهام چالش های مختلفی پیش رو دارد که یکی از آنها پیروزی مقابل چلسی است که در ۵ بازی اخیر خود به تنهایی شکست خورده است. چیزی که هواداران اسپرز نمی خواهند در ابتدای فصل دوباره تکرار شود.

آخرین استدلال
چلسی خاویر موفق شد در بازی برگشت فصل گذشته لیگ برتر انگلیس با نتیجه ۲-۰ تاتنهام را شکست دهد. زیاش و سیلوا برای آبی های لندن گلزنی کردند.

آمار بازی
۱۷۳) در تاریخ فوتبال انگلیس، چلسی و تاتنهام ۱۷۳ بار به مصاف هم رفته اند، آبی ها ۷۷ برد، سفیدها ۵۴ برد و ۴۲ بازی مساوی شده است.
۶۰) از ۶۰ بازی چلسی و تاتنهام در لیگ برتر، آبی ها ۳۳ برد را به دست آورده اند و ۷ بازی باورنکردنی را می توان در مقابل پیروزی سفیدپوشان مشاهده کرد، با ۲۰ بازی که قبلاً به تساوی رسیده است.
۵) چلسی ۵ برد متوالی مقابل تاتنهام در تمامی رقابت ها کسب کرده است که ۳ بازی در لیگ برتر و ۲ بازی در جام اتحاد بوده است.
۷) آبی های لندن در ۷ بازی اخیر خود مقابل تاتنهام شکست نخورده اند و ۶ برد و ۱ تساوی به دست آورده اند.
۳) آخرین برد تاتنهام مقابل چلسی ۳ سال و ۸ ماه و چند روز پیش شروع شد که در خانه ۳-۱ مقابل آبی ها در لیگ برتر پیروز شد.
۳) توماس توخل ۳ بار مقابل آنتونیو کونته قرار گرفت و هر ۳ بازی را از این مربی ایتالیایی برد.

آسیب و محرومیت
متئو کواچیچ هافبک کروات چلسی اولین بازی فصل را از دست خواهد داد. از سوی دیگر، الیور اسکیپ، مهاجم تاتنهام نیز قادر به بازی نیست. کولمن لانگله مدافعی که به صورت قرضی در بارسلونا حضور دارد در حال حاضر مصدوم است.

ترکیب احتمالی دو گروه
چلسی: مندی، آزپیلیکوئتا، سیلوا، کولیبالی، جیمز، چیلول، کانته، جورجینیو، مونته، استرلینگ و هاورتز
تاتنهام: لوریس، رومرو، دایر، دیویس، امرسون، هویبرگ، بنتانکور، سسنیون، کولوسوسکی، سون و کین