دربی شهر مادرید زیر سایه نژادپرستی/ تو میمونی!


دربی شهر مادرید که در ورزشگاه های اتلتیکو و واندا متروپولیتانو برگزار شد، با برتری ۲-۱ رئال مادرید به پایان رسید تا شاگردان کارلو آنچلوتی به ۱۰۰ برد پیاپی خود ادامه دهند و در قله لا باقی بمانند. لیگ.

اما بازی بیش از هر چیز تحت تأثیر توهین های نژادپرستانه قرار گرفت. هواداران اتلتیکو مادرید قبل از شروع دربی مادرید شعارهای توهین آمیزی علیه وینیسیوس جونیور بازیکن رئال مادرید سر دادند.

قبل از بازی، کوکه، سرمربی اتلتیکو مادرید گفته بود که اگر وینیسیوس در این بازی قرار بگیرد و بعد از گلزنی رقص معمول خود را انجام دهد، برایش بد خواهد بود. از سوی دیگر یکی از هواداران این تیم که رئیس انجمن مدیران برنامه های بازیکنان اسپانیایی است، گفت که این بازیکن باید مثل میمون در زمین بازی نکند.

با وجود اینکه بسیاری از بازیکنان و افراد مشهور دنیای فوتبال به این اظهارات واکنش نشان دادند و از آن انتقاد کردند، اما هواداران اتلتیکو با آن موافق نبودند و مسیر دیگری را در پیش گرفتند. آنها شب گذشته قبل از ورود به ورزشگاه برای تماشای دربی مادرید و در حالی که در خارج از مترو واندا پولیتانو تجمع کردند، علیه ستاره برزیلی شعار سر دادند. آنها حتی با یک عروسک میمون با پیراهن رئال مادرید و شعارهایی مانند “وینیسیوس، تو میمونی!” صدای خارج از ورزشگاه شنیده شد. در طول بازی هر زمان که این بازیکن توپ را به دست می آورد، قسمت زیادی از جمعیت حاضر در میدان صدای میمون به راه می انداختند.

اما وینیسیوس برزیلی تسلیم این روحیه نشد و پس از گل اول رئال توسط رودریگو، در کنار هموطنش ایستاد و دوباره رقص معروف خود را انجام داد. به نظر می رسد با توجه به درک اسپانیایی ها از اسپانیا و یوفا در این مسائل نژادپرستی، جریمه سنگین و محرومیتی در انتظار اتلتیکو مادرید است.

اما جدا از این مسائل، بازی از کیفیت بالایی برخوردار بود. شاگردان کارلو آنچلوتی بدون ستاره خود کریم بنزما، تیم سیمئونه را شکست دادند. رودریگو در دقیقه ۱۸ و والورده در دقیقه ۳۶ گلزنان رئال مادرید در این بازی بودند و تک گل اتلتیکو توسط ماریو هرموسو در دقیقه ۸۳ به ثمر رسید.

دربی شهر مادرید زیر سایه نژادپرستی/ تو میمونی!

ما فریب نمی خوریم

آنچلوتی سرمربی رئال در پایان بازی گفت: ما دو گل جلو بودیم و با دفاع خوب اجازه ندادیم اتلتیکو ما را تحت فشار زیادی قرار دهد. در این صورت نیمه اول بهتر بودیم.دو امتیاز خوب گرفتیم و دفاع کردیم.فصل را تازه شروع کردیم و گول بالا بودن را نخوریم.خوب شروع کردیم و باید ادامه دهیم.به اعتقاد من یک آگاهی کافی است کارلتو در مورد برتری رودریگو گفت تا شرایط را تغییر دهیم. “او بسیار هوشمندانه بازی کرد. رودریگو خود را به خوبی از مدافعان جدا می کند و این در گلی که به ثمر رساند نشان داد.”

گلزنی والورده نیز چیزی است که آنچلوتی در مورد آن صحبت کرد: “والورده به خوبی سایر بازیکنان بود و امشب در سمت راست بازی کرد. او سریع است و به خط هافبک کمک می کند. گلی که به ثمر رساند به دلیل سرعت و دقت موقعیت او بود.” از نظر تاکتیکی، فده بازیکن بسیار مهمی برای ما است.”