«درب» هادی محقق در جشنواره بوسان به رقابت می پردازد


چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ – ۱۳:۴۸

سید هادی موقعک

تهران (پانا) – فیلم «درب» ساخته هادی محقق برای رقابت در بخش جیسئوک بیست و هفتمین جشنواره فیلم بوسان انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی، فیلم «درب» جدیدترین ساخته هادی محقق به تهیه کنندگی رضا محقق در بخش رقابتی بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم بوسان به رقابت می‌پردازد.

امسال ۸ فیلم در بخش Jiseok جشنواره که به آثار سینماگران آسیایی اختصاص دارد برگزیده شده است. در کنار «درب» فیلم‌های دیگری چون «تغییر» به کارگردانی یالکین تیچف از ازبکستان، «دسامبر» به کارگردانی انشال کهوان از ژاپن و «زندگی و زندگی» علی قویتان از ایران، «راوی داستان‌ها» به کارگردانی آنانت نارایان مهدوان از هند، «هفده نفر» به کارگردانی پریتوی کنانور از هند، «شش نامه». L. Bandwanov Devakula از تایلند، “یک بال و یک دعا” به کارگردانی لی کوانگگوک از کره جنوبی به رقابت می پردازند. این دسته برای فیلمسازانی است که سه یا چند فیلم را در کارنامه کاری خود کارگردانی کرده اند.

«درب» ساخته هادی محقق و تهیه کنندگی رضا محقق در بخش سودا سیمرغ چهلمین جشنواره فیلم فجر نیز حضور داشت و از سوی هیئت داوران موفق به دریافت دیپلم افتخار شد. این فیلم با نقدهای مثبت منتقدان ایرانی نیز مواجه شد.

«درب» گزارشگر نماینده اداره برق است که باید برق این خانه را وصل کند.

هادی محقق، محمد اقبالی و… برخی از بازیگران این اثر. «درب» محصول سیتکام است و پخش بین المللی آن به سرپرستی علی قاسمی انجام می شود.

هادی محقق با فیلم «ممیرو» به تهیه کنندگی رضا محقق در بیستمین دوره جشنواره فیلم بوسان حضور یافت و توانست دو جایزه بهترین فیلم در شاخه های «جریان های نو» و «فیپرشی» جشنواره را دریافت کند. در طول جشنواره، سبک فیلمسازی محقق مورد توجه شرکت کنندگان و منتقدان جشنواره قرار گرفت و ارائه فیلم جدیدی از این کارگردان ایرانی باعث شد تا جشنواره بار دیگر از این کارگردان برای حضور در این رقابت دعوت کند.

جشنواره فیلم بوسان بین ۱۳ تا ۲۲ اکتبر (۵ و ۱۴ مهر) در شهر بوسان کره جنوبی برگزار می شود.