درخواست جدید همایش انقلاب/ قالیباف: کمک های دارویی تحت هیچ شرایطی پس گرفته نمی شود – مدرس نیوز


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; محمدباقر قالیباف رئیس شورای اسلامی صبح امروز (سه شنبه ۲۰ مرداد) در جلسه استماع گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در خصوص بررسی عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش پزشکی در عمل. پروژه یک داروساز وزیر بهداشت پس از شنیدن نظرات بهرام عین اللهی گفت: موضوع ارتباط دارویی در کشور بسیار مهم و حائز اهمیت است. متاسفانه به صورت شفاهی و نادرست از موضوع یارانه به عنوان «حذف مبلغ تعیین شده» یاد می کنند که این اشتباه است. بیشترین کلام گفتاری است.

رئیس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم بدانند که قدرت وجوه خارجی را در حوزه کمک رسانی و حمایت از مواد مخدر حذف نمی کنیم. اصولا کمک های بلاعوض به افراد داده می شود. بنابراین در حال حاضر کمک های دارویی از طریق شرکت های بیمه به بیمار ارائه می شود.

وی ادامه داد: پول مواد مخدر به هیچ وجه حذف نمی شود و اینطور نیست که دارو آزاد شود و نیروی انتظامی و دولت هم برنامه ای برای آن ندارند.

قالیباف گفت: اطمینان از اجرای صحیح طرح یک داروسازاین حکمت است در صورت عدم تحقق این امر در اجرای این طرح توسط خلاء ما با آن مواجه خواهیم شد و هم مردم متضرر می شوند و هم مفسدانی که در جریان پول ویژه دارو منتفع شده اند نیز با افزایش قیمت دارو منافع خود را از دست خواهند داد. عرضه انجام خواهد داد