درخواست عذرخواهی رسمی نمایندگان خندوانه از واریا غفوری


با عذرخواهی رسمی نمایندگان برنامه خندوانه، به نظر نمی رسد ماجرای حذف نام وریا غفوری از این برنامه ابعاد جدیدی پیدا کند.

به گزارش “ورزش سه”، برنامه جمعه شب خندوانه هنوز تمام نشده بود که ویدئوی آن در شبکه های اجتماعی ایران پخش شد. ماجرا از این قرار بود که در بخش مسابقه قطیبازی نمایش، شرکت کنندگان باید مرحله ای مانند بازی نام خانوادگی را روی تخته سفید پشت سر بگذارند.

کامران تفتی به عنوان یکی از هنرمندانی که به استقلالی بودن نیز شهرت دارد در این مسابقه نام «واریا» را با حرف «وای» برای این نام نوشت. نامی که در سال های اخیر خاطره مدیرعامل گذشته استقلال را تداعی می کند. همین موضوع باعث شد رامبد جوان به عنوان مجری برنامه بلافاصله به مجری برنامه تفتی بگوید «نگو این پخش نمی شود؟ سپس محمد نادری گفت: واریا؟ عوضش می کنیم.

در بازخوانی داده ها مشخص شد که «واریا» به عنوان نامی با حرف «وا» از صفحه سفید حذف و نام دیگری جایگزین (وحید) شده است. همان موضوعی که شاید دست اندرکاران این برنامه فکر نمی کردند در دنیای واقعی ویروسی شود، به سرعت تبدیل به اولین قسمت فوتبال در دنیای واقعی شد.

بالاخره قسمت دیروز برنامه خندوانه در واقع ضبطی به روزهای گذشته باعث شد که پس از تب جدایی کاپیتان غفوری دوباره ترند هشتگ واریا در فضای مجازی کم شود. محمد بحرانی صداپیشه عروسک دوست داشتنی جناب خان که خودش مشکلات اجتماعی و اقتصادی را طنز و جدی به تصویر می کشد به سرعت به این اتفاق واکنش نشان داد و از وریا غفوری و بینندگان برنامه عذرخواهی کرد. با ارسال پیام در صفحه خود

رامبد جوان مجری و کارگردان برنامه خندوانه پس از چند ساعت رسما از وریا غفوری و دنبال کنندگانش به دلیل انتشار این ویدئو در صفحه خود عذرخواهی کرد. او در این ویدئو می گوید: دیشب در برنامه طنز نام واریا عزیز توسط کامران عزیز نوشته شده بود و من بلافاصله شک کردم که اگر پخش مشکلی داشته باشد و اجازه اعلام نداشته باشد، خیلی زیاد است. جزئیات وجود داشت. بازی خراب می شد و بازی لغو می شد.” تاثیر می گذارد. با بحث شرکت کنندگان به این نتیجه رسیدیم که نام واریا عزیز را حذف کنیم، نام دیگری بنویسیم تا مسابقه دچار مشکل نشود وگرنه. واریا مورد علاقه ماست. همه فوتبالیست ها مورد علاقه ما هستند و قصد توهین یا بی احترامی به کسی را نداریم. از طرفداران واریا و همچنین از خود واریا دوست داشتنی عذرخواهی می کنیم. “

نظراتی که با دیدن سایت واقعی به دست می آوریم به هیچ وجه پذیرفته نشده است و کاربران معتقدند این تنها توجیه رامبد جوان برای این کار است و دلیل موجهی نیست. با این حال وریا غفوری در شرایطی نبوده که بتواند به اتفاقات شب گذشته پاسخ دهد و مشخص است که بعد از عذرخواهی عوامل این نمایش بعید است اراده ای برای پاسخگویی داشته باشد.

واریا که روز گذشته در کنار بازیکنان گروه رسانه ها حاضر شد و به صورت انفرادی در ورزشگاه شماره سه آزادی تمرین کرد، همچنان امیدوار است پس از بحث های جدی برای حضور در تیم های سپاهان، فولاد و گل گهر، بتواند در فوتبال ایران به میدان برود. سال بعد تیمی که با شخصیت او مطابقت دارد باید به میدان برود. غفوری از تیم عراق هم پیشنهاد دارد که از نظر حجم و کیفیت برای او پیشنهاد مناسبی است اما به نظر می رسد انتخاب او ادامه کار در ایران عمدتا به دلایل خانوادگی است.

مکمل:
پس از انتشار کلیپ رامبد جوان، شبکه اجتماعی نسیم که در حاشیه برنامه شب گذشته خندوانه موضع رسمی دارد، در متنی کوتاه نوشت: پس از پخش برنامه در مسابقه «قطی بازی» شب گذشته برنامه «خندوانه». ، پنجشنبه ۲۳ تیرماه به اطلاع شنوندگان عزیز و فهیم شبکه نسیم می رسانیم که این شبکه هیچ گونه محدودیت و محدودیتی برای پخش اسامی افراد خاص ندارد و تصمیم گرفته شده سلیقه ای و نظر سازنده است. تیم برنامه خندوانه و هیچ ارتباطی با سیاست های سیما و شبکه نسیم ندارد.