درمان اعتیاد به کوکائین با مراکز توانبخشی – وبلاگ Credihealth


سوء مصرف کوکائین و وابستگی به مواد مخدر به ویژه در کانادا بسیار گسترده است. کوکائین یک ماده بسیار اعتیاد آور است که از ساقه های گیاه کوکا در آمریکای جنوبی تولید می شود. خدمات بهداشتی درمانی گاهی اوقات می توانند از آن به صورت پزشکی استفاده کنند، اما استفاده تفریحی در ایالات متحده غیرقانونی است. کوکائین در حال حاضر به عنوان یک داروی جدول I طبقه بندی می شود، به این معنی که پتانسیل بسیار بالایی برای اعتیاد و سوء مصرف دارد. مصرف بیش از حد کوکائین می تواند باعث مرگ شود.

برنامه درمان اعتیاد بی تاب

رایج ترین برنامه درمان اعتیاد به کوکائین در بستری، سم زدایی بستری است مرکز سم زدایی نیوورلد. بیمارانی که از سوء مصرف کوکائین رنج می برند تا ۷ روز در یک مرکز بستری قرار می گیرند. در این مدت توسط کارکنان واجد شرایط از نزدیک مشاهده خواهند شد. پس از پایان دوره توانبخشی بستری، بیماران به خانه مرخص می شوند و در یک مرکز توانبخشی مسکونی یا سرپایی قرار می گیرند.

علاوه بر یک مرکز بستری، در برخی موارد، افرادی که برنامه درمان اعتیاد به کوکائین دارند، ممکن است وارد یک برنامه بازپروری بستری شوند. بسیاری از مراکز دارویی و توانبخشی در سراسر کانادا وجود دارد که برنامه های بازپروری بستری را ارائه می دهند. برای بیمارانی که نمی توانند در یک مرکز توانبخشی بستری بمانند، مراکز سرپایی درمان اعتیاد به کوکائین ممکن است گزینه ای برای آنها باشد. بسیاری از مردم تصمیم می گیرند برای شروع بهبودی خود به یک برنامه کوتاه مدت توانبخشی مسکونی بروند. در حالی که بسیاری از معتادان قرار گرفتن در یک موقعیت زندگی هوشیار را ناراحت کننده می دانند، برخی دیگر گزارش می دهند که تجربیات مثبتی دارند و از هوشیاری لذت می برند. برخی از متخصصان مراقبت های بهداشتی بر این باورند که قرار گرفتن در یک وضعیت زندگی هوشیار می تواند برای بهبودی معتادان مفید باشد.

اگر تصمیم دارید که بیماران وارد یک برنامه توانبخشی طولانی مدت شوند، برنامه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. یکی از این برنامه ها در موسسه ملی درمان اعتیاد به الکل است. در این دوره توانبخشی طولانی مدت، بیماران با مددکاران اجتماعی و روانشناسان همکاری می کنند تا به آنها کمک کنند تا با مشکلات اساسی اعتیاد به کوکائین مقابله کنند. یکی از محورهای برنامه توانبخشی طولانی مدت کمک به بیمار برای مقابله با مشکل الکلی خود است. همچنین برای بیمار مهم است که درک کند که مشکل الکل باعث اعتیاد شده است و درمان آن با یک قلم یا یک تکه کاغذ انجام نمی شود.

برنامه های سوء مصرف مواد مخدر

برنامه های سوء مصرف مواد مخدر در بیمارستان های محلی یا مراکز درمانی سوء مصرف مواد ممکن است گزینه دیگری برای کسانی باشد که از اعتیاد به کوکائین رنج می برند. اکثر بیمارستان ها برنامه سم زدایی را برای بیمارانی که از سوء مصرف مواد رنج می برند ارائه می دهند. در بیشتر موارد، فرآیند سم زدایی مشاوره و سایر روش‌های درمانی برای کمک به بیماران برای کنار آمدن با جنبه‌های فیزیکی و روانی ترک همراه است.

هنگامی که سوءمصرف مواد مخدر یا اعتیاد در نظر گرفته می شود، درک عوامل خطر خاصی که می توانند شانس فرد را برای ابتلا به سوء مصرف مواد یا اعتیاد افزایش دهند، مهم است. اینها شامل ژنتیک، وضعیت اجتماعی-اقتصادی و جنسیت است. عوامل خطر دیگری که با سوء مصرف مواد یا اعتیاد مرتبط بوده اند عبارتند از سن، نژاد/قومیت، تحصیلات، شغل و عوامل دیگر. سوء مصرف مواد و اعتیاد می تواند افراد را به طرق مختلف تحت تأثیر قرار دهد و هر نمونه باید برای بهترین نتیجه ارزیابی شود.

در برخی موارد، افرادی که با اعتیاد دست و پنجه نرم می کنند ممکن است وارد سم زدایی کوکائین شوند. دلایل زیادی برای اینکه کسی وارد سم زدایی کوکائین شود وجود دارد. علائم ترک عبارتند از تهوع، استفراغ، اسهال، تعریق و لرزش. هنگام ورود به سم زدایی کوکائین، اعضای خانواده باید عزیز خود را با دقت تماشا کنند تا ببینند آیا هر یک از این علائم را تجربه می کنند یا خیر. آخرین دوز درمان در یک بیمارستان یا محیط پزشکی انجام می شود و پزشکان و پرستاران زیادی در پرسنل برای کمک به هر مشکلی وجود دارند. اعضای خانواده باید مراحل و اقداماتی را که در صورت بروز هر یک از این علائم در عزیزانشان انجام می شود، بدانند.

خطرات مرتبط با مصرف کوکائین و اعتیاد واقعی است و نیاز به مداخله دارد. اگر شما یا یکی از عزیزانتان به کوکائین معتاد هستید و به دنبال کمک هستید، گزینه‌های زیادی وجود دارد. مراکز توانبخشی درمان های مسکونی، سرپایی یا کوتاه مدت ارائه می دهند و کمک در دسترس است. هر مرکز متفاوت است و برای درمان انواع مختلف سوء مصرف مواد و اعتیاد مجهز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ارائه شده و اطلاع از خطرات و عوارض جانبی مرتبط با این ماده با مرکز ترک اعتیاد محلی خود تماس بگیرید. همین امروز با یک متخصص اعتیاد تماس بگیرید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر