درمان خانگی معده درد چیست؟


چهارشنبه ۲ دی ۱۴۰۱ – ۰۲:۴۰

முமுக்கு தரை ஡ர் நியியு रा राम कैनित؟

تهران (پانا) – معده درد یکی از مشکلات رایجی است که تقریبا همه به آن مبتلا هستند. درد معده به قدری آزاردهنده است که بیشتر افرادی که از آن رنج می برند از داروهای گیاهی یا درمان های خانگی برای معده درد استفاده می کنند. این روش ها جایگزین مناسبی برای استفاده از داروهای شیمیایی هستند و می توانند به طور موثری درد را کنترل کنند.

یکی از راه‌های کنترل درد معده، تغییر روش خواب است. وقتی بدن بعد از خوردن غذا در وضعیت عمودی قرار می گیرد، اسید معده به داخل دهان برگشته و باعث سوزش سر دل می شود. برای جلوگیری از درد معده باید چند ساعت بعد از غذا نخوابید. در صورت اجبار به دراز کشیدن یا دراز کشیدن، وضعیت بدن باید به گونه ای باشد که سر و گردن در بالای بدن با زاویه ۳۰ درجه قرار گیرند.

درمان خانگی معده درد با زنجبیل

زنجبیل یک درمان مطمئن برای معده درد است و می تواند سوء هاضمه را کنترل کند. یک ماده شیمیایی به نام chogulase ginnerulas در زنجبیل وجود دارد که می تواند انقباضات معده را کنترل کند. به این ترتیب غذاهایی که باعث سوء هاضمه و درد معده می شوند به سرعت از معده عبور می کنند.

روش استفاده از زنجبیل محدودیتی ندارد و می توان از آن به روش های مختلفی استفاده کرد. برای مثال می توانید هر روز زنجبیل تازه بخورید یا از پودر آن در غذا استفاده کنید. استفاده از چای زنجبیل نیز آسان و بسیار موثر است. برای تهیه دمنوش زنجبیل، کمی زنجبیل را در یک قوری آب جوش بریزید و بگذارید نیم ساعت داغ شود تا دم بکشد.

درمان خانگی معده درد با نعنا

نعناع یک داروی گیاهی موثر است که علاوه بر درمان مشکلات روده می تواند اسهال، استفراغ، اسپاسم عضلات روده و بی خوابی را کنترل کند. این گیاه حاوی ماده فعالی به نام منتول است که باعث این خواص دارویی می شود. به این ترتیب می توانید از انواع مواد نعناع برای پاکسازی معده و تقویت آن استفاده کنید.

یک راه آسان برای استفاده از نعناع، ​​تهیه چای نعناع است. طرز تهیه دمنوش نعناع نیز مانند چای های دیگر است. نعنا را باید در قوری آب جوش ریخته و دم کنید. ریختن یک تکه میوه نباتی یا دانه هل در چای نعنا باعث کاهش درد معده می شود. علاوه بر این، می توانید از برگ نعناع تازه در کنار سبزیجات دیگر استفاده کنید و نگران نباشید که برگ نعناع خام می تواند درد معده را تشدید کند.