درگیری حرف های کارشناسان پرتغالی درباره مجازات مهاجم طارمی/ ایران تمام نشده است


از زمانی که مهدی طارمی در فوتبال پرتغال ظاهر شد، این بازیکن توانست مجازات های زیادی را از سوی مسئولان پورتو و ریو آوه دریافت کند. پنالتی های کاملا صحیح حتی با وجود VAR تصمیم داوران میدان پذیرفته شده است.

با این حال طارمی به شدت مورد حمله هواداران بنفیکا و اسپورتینگ، دو باشگاه بزرگ و مشهور پرتغال قرار گرفته است. در این کشور از کلمه غواصی در استخر برای حکم دروغ گفتن به قاضی استفاده می کنند. به همین دلیل و در دنیای واقعی هواداران حریف پورتو تصاویر و فیلم های زیادی از شیرجه زدن در استخر را با عنوان نحوه پنالتی گرفتن طارمی به اشتراک گذاشته اند.

در فصل گذشته بحث پنالتی های طارمی سوژه فوتبال پرتغال شد. تا اینکه مطلب مهمی درباره طارمی در سایت رسمی اسپورتینگ منتشر شد که با واکنش شدید هواداران و تیم پورتو همراه شد. حالا در آستانه شروع فصل جدید، این تصویر بوشهری به صحبت های روزمره فوتبال پرتغال تبدیل شده است.

سه روز پیش بود که پورتو در دیداری دوستانه به مصاف موناکو رفت که مهدی طارمی موفق شد از مدافع حریف پنالتی بگیرد. این اتفاق با واکنش های تند هواداران اسپورتینگ و بنفیکا در دنیای واقعی همراه بود، حتی طوفان توییتری علیه طارمی به راه افتاد و این بازیکن به تقلب و دروغگویی به داوران متهم شد.

سی ام تی وی پرتغال نیز با دعوت از چند کارشناس و بیش از ۳۰ دقیقه از برنامه خود را به صحبت درباره مهدی طارمی اختصاص داده است که سر و صدای زیادی در پرتغال به پا کرد.

    درگیری حرف های کارشناسان پرتغالی درباره مجازات مهاجم طارمی/ ایران تمام نشده است

در این برنامه مارکو پینا به عنوان کارشناس از طریق تماس تصویری مهمان برنامه بود و اکتاویو ماچادو و رودولفو ریس دو بازیکن سال های گذشته پورتو که با هم بیش از ۳۵۰ بازی برای این گروه انجام دادند در استودیو حضور داشتند. .

مارکو پینا به شدت از مهدی طارمی انتقاد کرد و معتقد بود این بازیکن همیشه برای فریب داوران و گرفتن پنالتی به داخل محوطه جریمه می پرد و پورتو فصل گذشته با استفاده از این حربه قهرمان شد.

این کارشناس پس از آنالیز وضعیت پنالتی سه روز پیش در بازی با موناکو معتقد بود مهدی طارمی به صورت کاملا حرفه ای و با ترفندی خاص پایش را یک متر عقب کشید و به زمین افتاد تا خودش را بگیرد. او می تواند از بازیکنان ایراد بگیرد

بعداً اکتاویو ماچادو بازیکن پورتو و تیم ملی پرتغال با حمله به مارکو پینا به دفاع از طارمی پرداخت و اعلام کرد در روزهایی که کمک داور ویدیویی در پرتغال کار می کند این بازیکن به راحتی داوران را فریب نمی دهد و تنبیه می شود.

در برخی از قسمت های برنامه که منجر به درگیری لفظی شدیدی بین مهمانان برنامه شد، اکتاویو ماچادو به مارکو پینا حمله کرد و او را بنفیکایستا خطاب کرد و گفت که او دوست بزرگ تیم بنفیکا است و به همین دلیل به دروغ گفت. به طارمی او قضات را مقصر می داند.

این برنامه در فضای موجود گمانه زنی های زیادی داشت و هواداران پورتو به مارکو پینا حمله کردند و او را به دوست داشتن بنفیکا متهم کردند و از طرفی هواداران بنفیکا و اسپورتینگ هم معتقد بودند که این حرفه ای حرف های درستی درباره طارمی زده است. .