22
مهر

در دادگاه ژاپن ، 5 نفر از کره شمالی خواسته اند تا هزینه رنج آنها را بپردازدتوکیو (AP) – یک دادگاه ژاپنی پنجشنبه پنج نفر را شنید که گفتند به کره شمالی وعده داده شده بود “بهشت روی زمین” است اما نقض حقوق بشر را متحمل شده اند اما اکنون می خواهند به این کشور و رهبران آن خسارت بپردازند. کیم کیم اون.

کنجی فوکودا ، وکیل نماینده شاکیان ، گفت که جلسه پس از موافقت دادگاه منطقه ای توکیو در ماه اوت با دعوت از کیم جونگ اون برای سخنرانی برگزار شد. آنها انتظار ندارند که کیم در صورت صدور حکم دادگاه بیاید یا به آنها خسارت بپردازد ، اما فوکودا امیدوار است بتواند در مذاکرات بین ژاپن و کره شمالی در جستجوی مسئولیت ، نمونه ای باشد. شمال و بهبود روابط دیپلماتیک.

صدها کره ای به ژاپن آمدند ، بسیاری از آنها مجبور بودند در معادن کار کنند در زمان اشغال شبه جزیره کره توسط ژاپن-که تهدیدی برای روابط ژاپن با شبه جزیره کره بود.

در سال 1959 ، کره شمالی یک برنامه جابجایی بزرگ را برای بازگرداندن کره ای های خارج از کشور و جبران خسارت کارگران کشته شده در جنگ کره آغاز کرد. این برنامه از سال 1984 به استخدام کارکنان جدید ادامه می دهد که بسیاری از آنها از کره جنوبی هستند.

کره شمالی وعده سلامتی ، تحصیل ، اشتغال و سایر مزایای رایگان را داد ، اما هیچکدام و کارگران بازگشتی به کار در معادن ، جنگل ها یا مزارع ، یکی از شاکیان ، ایکو کاوازاکی ، 79 ساله ، متولد کره و موظف شدند. او ماه گذشته در ژاپن گفت.

دولت ژاپن که کره ای ها را خارج از کشور می داند ، همچنین از برنامه توانبخشی استقبال کرد و به سازماندهی شرکت کنندگان در سفر به کره شمالی کمک کرد. حدود 9000 کره ای ساکن ژاپن و خانواده هایشان به کره شمالی نقل مکان کردند.

امروزه حدود نیم میلیون کره ای در ژاپن زندگی می کنند و هنوز در مدرسه ، محل کار و زندگی روزمره خود با تبعیض روبرو هستند.

این محاکمه توسط پنج شرکت کننده که در سال 2018 به ژاپن بازگشتند-چهار کره ای قومی و یک زن ژاپنی که به همراه شوهران و دختران کره ای خود به برنامه پیوسته بودند ، ارائه شد.

کاوازاکی گفت: “اگر ما حقیقت کره شمالی را می دانستیم ، هیچ کدام از ما نمی رفتیم.” او 43 سال در کره شمالی زندانی بود تا اینکه در سال 2003 بازنشسته شد و فرزندان بزرگسال خود را پشت سر گذاشت.

شاکیان از کره شمالی 100 میلیون ین (900000 دلار) درخواست کردند.