در دوره جدید همکاری، ما به دنبال پروژه های اجرایی و سازنده هستیم


دبیر

تهران (پانا) – مشاور وزیر آموزش و پرورش و دبیرکل در امور تعاون گفت: در دوره جدید همکاری ها در حوزه آموزش و پرورش به دنبال پروژه های اجرایی و سازنده هستیم.

حجت الاسلام حمید نیکی زاد در جلسه کمیته هماهنگی همدان و با حضور آیت الله موسوی اصفهانی از اعضای تیم رهبری، نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان، مدیر کل آموزش و پرورش، مدیران کل تبلیغات اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه. ائمه جمعه شهرستان ها و مدیران آموزش و پرورش مناطق مختلف استان در اردوگاه شهید مدنی همدان بازداشت شدند. اگر بخواهیم شش بند از سند اصلاحات بنیادی را مثال بزنیم، باید اذعان داشت که تمام مصادیق اهداف تربیتی برگرفته از مکتب نور اسلام است که سند اصلاحات بنیادین به دنبال تحقق آن است.

حجت الاسلام حمید نیکزاد رئیس انجمن تاریخ نگاران همدان را از چهره های برجسته، پزشکان و روحانیون ارشد همچون بابا طاهر، بوعلی سینا، ملا حسین قلی همدانی و ملا علی معصومی برشمرد و گفت: با توجه به اینکه در سال ۱۳۸۵ به عنوان رئیس انجمن تاریخ نگاران استان همدان در نظر گرفته شده است. سبد سبدهای امروزی را نیز باید نماد بصیرت و تحول، توسط حضرت آیت الله نوری همدانی و مقامات عالی همچون شهدای همدانی که درس ایثار، شهادت، شجاعت، شجاعت و استقامت را آموختند، دانست. مکتب روشنگری امام خمینی (ره) حضرت امام خامنه ای به نسل جدید ما آموخته اند که رشادت های شهیدان حججی را ببینند.

وی گفت: حوزه علمیه و روحانیون همواره خواستار تکمیل این شش حوزه بوده اند. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ «همه باید در آموزش و پرورش مشارکت داشته باشند»، تحقق سند تحول اساسی آموزش و پرورش بدون همکاری سایر دستگاه ها با همکاری آموزش و پرورش امکان پذیر نیست و در این صورت بخشی از حوزه های علمیه مؤثرتر از سایر دستگاه ها عمل می کنند.

وی با قدردانی از زحمات، تلاش ها و همدلی مسئولان دو تشکل و اساتید و حوزویان همدان، گفت: آیت الله موسوی اصفهانی از اعضای ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه. قم که با فداکاری و پیروی از توالی آیه مبارکه «نفر» از سالهای گذشته به این دیار هجرت کردند، همچنین با همت مشترک سفیر محترم. مقام معظم رهبری سطح بالایی از همکاری را ایجاد کرده است.

او با تأکید بر نظریه تکاملی همکاری مدرن، مشاهده کرد. وزیر آموزش و پرورش و مدیر حوزه علمیه به منظور هماهنگی و تدوین برنامه‌های اجرای ابلاغیه مرحله دوم انقلاب اسلامی و همچنین نگاهی توصیفی به خطرات و فرصت‌های اجتماعی و استفاده از مهارت‌ها، دستور بررسی برنامه پنج ساله این مهم اکنون مراحل پایانی خود را طی می کند و در جلسه فصلی شورای راهبردی تصویب و برای سال تحصیلی جدید ابلاغ می شود.

حجت الاسلام نیکزاد گفت: اجرای برنامه ها مستلزم حمایت مالی کافی است، فرصت دولت سیزدهم و چشم انداز سیاست وزیر آموزش و پرورش در تصویب برنامه ها باید مورد توجه قرار گیرد و در این صورت دبیرکل انجام خواهد داد. بهترین کار او برای جذب شماست. .

امین عضو شورای دامپزشکی حوزه علمیه نمونه موفق همکاری را طرحی موفق با حضور بیش از ده هزار طلبه در کشور دانست و گفت: توسعه دهند که این رکن مهم از طریق دانشگاه فرهنگیان اجرا می شود. همراه با مرکز تربیت معلم وعظ و امیدواریم نتایج خوبی به همراه داشته باشد.

وی گفت: شناخت آموزش در این بخش باید از طریق جذب دانش آموزان محقق شود. خوشبختانه این راهکار در سال های اخیر مثمر ثمر بوده و امسال وظیفه جذب ۳۰۰۰ دانش آموز برای کمک به مربیان مدارس کلید خورده است.

وی با اذعان به بیانات و رهنمودهای آیت الله موسوی اصفهانی و نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان گفت: در کار قشر زحمتکش محترم است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در پایان از ائمه اطهار و فرهنگیان خواست تا تثبیت وصیت نامه شهدای انقلاب اسلامی را برای نسل جوان مدنظر قرار دهند و گستره انقلاب اسلامی را تبیین کنند و مسائل شهادت شهیدان را اصلاح کنند. شهدا با عملکرد تربیتی خوب