در سنگنوردی سرعت شانس کسب مدال المپیک را داریم


سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ – ۲۳:۳۸

کوهنوردی

تهران (پانا) – رئیس فدراسیون کوهنوردی گفت: مردم با گروه های غیرمجاز که عمدتاً برای کسب درآمد فعالیت می کنند، کوهنوردی نکنند.

رضا زارعی در حاشیه همایش انتخاباتی لرستان با بیان آمادگی ها و برنامه های انجمن کوهنوردی برای حضور موفق ورزشکاران این رشته در بازی های آسیایی و المپیک گفت: سال آینده بازی های آسیایی در پیش است. از ما. و باید برای حضور موفق در این مسابقات آماده شویم و همچنین برای رشته ای مانند صعودهای سرعتی فرصت حضور در المپیک و کسب جایزه رضا علیپور را داریم.

وی با بیان اینکه امسال اعزام جام جهانی را آغاز کرده ایم، افزود: تیم ملی مهرماه به مسابقات کره اعزام می شود. برای رضا علیپور و بازیکنانی که شانس کسب این جایزه را دارند نیز اردوهایی در روسیه در نظر گرفته ایم.

رئیس انجمن کوهنوردی و ورزش با بیان اینکه این برنامه ها برای بازی های آسیایی است، تصریح کرد: پس از آن برای بخشی از المپیک که در پنج کشور برگزار می شود، درخواست خواهیم داد. بنابراین امیدواریم بتوانیم حداقل در رشته دوومیدانی مدال بگیریم و سپس به مدال برسیم.

زارعی افزود: با این حال دو سال با المپیک فاصله داریم و الان هم باید برنامه ریزی ها در جهت کاهش کار و صادرات باشد.

وی در خصوص انتقادات خود در گذشته درباره بودجه انجمن کوهنوردی گفت: در بحث بودجه به وزارت ورزش و جوانان انتقاد نکردیم بلکه این انتقاد متوجه شورای اسلامی بود زیرا تعداد کمی از سازمان ها منتفع شدند. از بودجه ویژه مجلس که در جلسه با کمیسیون فرهنگی و کمیسیون ورزش مجلس ابهام مشخص شد هرچند از حمایت های وزارت ورزش و کمیته المپیک قدردانی می کنیم اما امیدواریم که سازمان های دیگر نیز می توانند از این نعمت بهره مند شوند.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در پاسخ به سوالی مبنی بر فعالیت گروه های سنگ نوردی غیرمجاز در کشور خاطرنشان کرد: با توسعه اینترنت در سال های اخیر، ورود درآمد مردم در مناطقی مانند کوهنوردی افزایش یافته است. لذا به مردم توصیه می کنیم در این رشته ورزشی فعال باشند، گروه های سنگ نوردی که دارای مجوز ورزش و جوانان هستند را معتبر بدانند و برای کسب درآمد جذب گروه های غیرمجاز که فعالیت بیشتری دارند، نشوند.

زارعی گفت: از مردم خواهشمندیم به مناطقی که مربی و مناطق ضروری ندارند وارد نشوند. زیرا خطرات بیشماری در کوهستان وجود دارد و در صورت صعود با افراد غیرحرفه ای باید خود مسئول خطرات احتمالی باشند.