22
مهر

در مکزیک ، کودکان 10 ساله توسط قاچاقچیان مواد مخدر ربوده شدند


مکزیکو سیتی (AP) – ژاکوبو در ایالت خالیسکو در غرب مکزیک ، محل زندگی کارتل مواد مخدر نسل جدید خالیسکو ، بزرگ شد. او هرگز در مدرسه راحت نبود ، اما هنوز کودک بدرفتاری بود: مادرش یکبار پس از تعقیب همکلاسی دست او را گرفت.

ژاکوبو که اکنون 17 ساله است ، گفت که این کار را نکرده است. در سن 12 سالگی ، او برای انجام اولین قتل کارتل فراخوانده شد. او می گوید: “آنها به دنبال بچه ها می گردند و به پول احتیاج دارند.” “وقتی 12 ساله بودم ، یک قاتل مزدور شدم.”

جاکوبو به Reinserta ، یک گروه غیرانتفاعی مکزیکی که اسامی کامل جوانان را به دلیل اینکه همه آنها خردسال هستند ، می گوید ، در سایتی برای جنایتکاران جوان نگهداری می شود و از انتقام می ترسد. بیشتر نوجوانان هستند.

همسایه از من پرسید آیا پول می خواهی؟ در حالی که در خانه ای بزرگ شده بود که خانواده اش توان مالی کمی داشتند ، پاسخ واضح بود. “بله من گفتم. چه کسی به پول احتیاج ندارد؟ اما 1500 دلار که او به دست آورد دوام نیاورد. او برای متوقف کردن تأثیرات روانی کاری که انجام می داد ، عادت کرد.

در پنجاه سالگی ، او اعضای کارتل رقیب را برای اطلاع شکنجه کرد ، او را کشت و بدنش را مثله کرد یا با اسید پاشید ، اکنون در حومه مکزیکو سیتی.

این آخرین کاری بود که انجام داده بود. کارتل به همراه چند شاهد به او دستور داد در ملاء عام مرتکب قتل شود. پلیس به دنبال او آمد ، او مخفی شد. کارتل با او تماس گرفت و گفت که می خواهد مخفیگاه خود را تغییر دهد ، “اما این یک تله بود.” کارتل ها می خواهند از شر آنها خلاص شوند.

جاکوبو که به دلیل سن نامش را فاش کرد ، گفت: “وقتی به محل ملاقات رسیدم ، آنها به من شلیک کردند.” “به سر من ، به کمرم ، به شکمم شلیک شد.” به او اجازه مرگ داده شد ، اما به طرز معجزه آسایی جان سالم به در برد و اکنون به جرم قتل ، چهار سال محکومیت خود را سپری می کند.

قوانین مکزیک مجازات هایی از سه تا پنج سال را برای اکثر نوجوانان مجرم مجاز می داند ، به این معنی که تقریباً همه قبل از 21 سالگی آزاد می شوند.

Reinserta برای جلوگیری از ثبت نام جوانان در کارتل مواد مخدر تلاش می کند و در صورت وجود آنها راهی برای بازسازی آنها پیدا می کند.

در مکزیک کار سختی است ؛ یعقوب هنوز زنده است ، اما هنوز می ترسد. او از کار شخصی خود با کارتل می داند که وجود دارد و از هیچ چیز دور نمی ماند. “من اکنون فقط یک هدف هستم که باید برداشته شود ، یک نفوذ کوچک در یکی از قدرتمندترین کارتل های کشور.”

مارینا فلورس ، محقق در Reinserta ، گفت که افسانه رایج درباره کودکان در کارتن های پزشکی واقعیت ندارد.

در حالی که کودکان تقریباً اغلب از مواد مخدر استفاده می کنند و پیش از پیوستن به کارتل از مدرسه رها می شوند یا از مدرسه اخراج می شوند ، به نظر نمی رسد دیگر عضویت در یک گروه محلی نقش مهمی ایفا کند. کارتل ها در مکزیک به محض ترک تحصیل کودکان را مستقیماً به خدمت می گیرند.

فلورس گفت: “گروه های خیابانی یک قدم قبل از ورود به جنایت سازمان یافته نیستند.” “ما متوجه می شویم که هنگامی که آنها از مدرسه اخراج می شوند ، بلافاصله درگیر جنایت می شوند.”

شبکه حقوق کودک مکزیک اعلام کرد که بین سالهای 2000 تا 2019 در مکزیک ، 21000 کودک زیر 18 سال در مکزیک کشته و 7000 نفر مفقود شدند.

این گروه تخمین می زند که در سال 2019 حدود 30،000 جوان با قاچاق مواد مخدر آشنا خواهند شد.

اینسرتا می گوید سایر کودکان اغلب توسط بچه های هم سن و سال خود پذیرفته می شوند. استفاده از مواد مخدر یکی از راه های جمع آوری آنها است ، اما کارتل از اعتقادات مذهبی و احساس کودک بودن استفاده می کند که نمی تواند به جای دیگری برود. ترکیبی از فقر ، مسکن سوءاستفاده شده و مدارس و نهادهای اجتماعی غیر مسئول نقش مهمی را ایفا می کنند.

در گزارشی که چهارشنبه گذشته منتشر شد ، اینسرتا با 89 کودک مصاحبه کرد که در خانه های نوجوانان مجرم در سه استان شمالی ، دو ایالت در مرکز مکزیک و دو ایالت جنوب شرقی نگهداری می شدند. از 89 نفر ، 67 نفر از جوانان گفتند که فعالانه در این کارتل مشارکت داشته اند. میانگین سنی که با جعبه در تماس بودند بین 13 تا 15 سال بود. همه آنها تحصیل را رها کردند و از اسلحه استفاده کردند.

کودکان زیر 18 سال نیاز به کارتل مواد مخدر را می بینند ، زیرا آنها می توانند راحت تر بدون توجه بمانند و در بزرگسالان نمی توان از آنها هزینه گرفت. آنها برای فروش مواد مخدر در خیابان ها و به عنوان نگهبان استفاده می شدند ، اما اغلب به سرعت به عنوان قاتل معرفی می شدند.

در ایالت های شمالی ، کودکان جذب انواع مواد مخدر می شوند ، اسلحه و آموزش های بیشتری را از جعبه دریافت می کنند ، انواع فعالیت های جنایی را مرتکب می شوند و در کارهای سخت سریعتر می دوند. خشونت نسبت به جوانان در ایالت های جنوبی جنوبی.

به عنوان مثال ، اورلاندو هنگام فرار از یتیم خانه در خیابان های شهرهای شمالی مانند سیوداد خوارز بزرگ شد. بین ده تا 16 سالگی تخمین زده می شود که او 19 نفر را کشته است ، بیشتر به دستور کارتل سینالوا.

اکنون ، در 17 سالگی و چهار سال قاتل بودن ، می گوید: “من به جز قتل ، راه دیگری از زندگی نمی شناسم.”

ایوان نیز مانند اورلاندو در شهری در شمال مرز با پدری که برای کارتل کار می کرد بزرگ شد.

اما ایوان از فقر یا سوء استفاده رنج نمی برد. او تصمیم گرفت در کارتلی که پدرش در آن کار می کرد شرکت کند.

او می گوید: “من واقعاً تحت تأثیر فرهنگ نارکو بودم ، عاشق مهمانی ، سریال (تلویزیون) ، اسلحه ها ، کامیون ها بودم.”

او در 11 سالگی به عنوان یک قاتل برای کارتل کار می کرد و بدن قربانیان خود را تعقیب یا پراکنده می کرد. اولین مشاهده جسد او را ترساند ، اما در مدت کوتاهی “من هیچ چیز را احساس نکردم ، نه ترسی ، نه پشیمانی ، نه گناهی ، نه چیزی”. ایوان همچنین در حال گذراندن محکومیت قتل است.

Inserta راه حل های بالقوه ای را ارائه می دهد که شامل توجه بیشتر به کودکان ، زمان تفریح ​​و مطالعه بیشتر و مداخلات برای جلوگیری از خشونت خانگی است. این گروه همچنین ایجاد یک ثبت ملی برای کودکان سرنشین ، مراقبت های روانی از آنها و درمان زودهنگام و موثر اعتیاد را توصیه می کند.