دستگیری سارقان سیگارفروشی


جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۸:۱۱

دستغری کلاحبرداران هزار بلیزیدی در البرز

تهران (پانا) – جانشین پلیس تهران از انهدام گروه ۶ نفره سارقان از انبارهای جنوب تهران خبر داد و گفت: اعضای این باند مدعی ۳ فقره سرقت به ارزش حدود میلیون و ۱۵۰ هزار شدند.

سردار «حمید هداوند» در تشریح این خبر گفت: روز پانزدهم خردادماه در پی وقوع یک فقره سرقت خشن از انباری در خیابان «فدائیان اسلام»، بازپرسان اداره ویژه سرقت به کلانتری ۹ این دستور. آنها بلافاصله در محل سرقت قرار گرفتند

وی گفت: در بررسی های انجام شده مشخص شد سارقان ۶ نفر بودند که با بستن دست و پای نگهبان انبار و با استفاده از ۲ دستگاه خودروی خاور و نیسان که در انبار بودند ۷۰۰ جعبه سیگار قیمتی به سرقت بردند. ۹۰ میلیارد ریال به اضافه DVD.

این افسر ارشد انتظامی گفت: با کشف اطلاعات رها شده در صحنه جنایت، هویت سرکرده باند و ۳ شرور شناسایی شد.

جانشین پلیس تهران ادامه داد: مخفیگاه اعضا در تهران شناسایی و در ۳ اقدام مستقل دستگیر شدند همچنین با انجام اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه سرکرده گروه تبهکاران به «پاکدشت» معروف شد. “و. با اخذ وکالت از متهم که قصد فروش ۵۰ جعبه سیگار را داشت، وی دستگیر و کالا ضبط شد.

سردار هداوند گفت: سرکرده این گروه با اعتراف به جنایت خود گفت: ۶۰۰ جعبه سیگار خارجی را با اجاره انبار “ورامین” نگهداری کرده و در اختیار سارقان قرار داده است. با فروختن سیگارهای مسروقه ۲ دستگاه خودرو دانا و ۴۰۵ خریدند و به غرب کشور متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی به کشف سایر کالاهای مسروقه در ورامین اشاره کرد و ادامه داد: دو سارق متواری در حمله ای در غرب کشور مجددا دستگیر و خودروهای خریداری شده نیز دستگیر شدند.

وی ادامه داد: با تکمیل تحقیقات پلیسی، اعضای این باند به ۲ فقره سرقت مشابه دیگر از انبارهای بزرگ در منطقه «شورآباد» شامل: ۱۵۴ دستگاه کولر و ۸۱ دستگاه ال سی دی به ارزش ۶۰ میلیارد ریال اعتراف کردند.

سردار هداوند در پایان خاطرنشان کرد: اقدامات بعدی برای بازیابی برخی اموال مسروقه در حال انجام است.