دلایل خرابی ماشین لباسشویی


شنبه ۷ نوامبر ۱۴۰۱ – ۰۱:۴۵

מרג מעשים משקע דר תקר משין באספוים!

تهران (پانا) – ماشین لباسشویی مثل قلبش است. در صورت بروز مشکل در موتور، عملکرد دستگاه تحت تأثیر قرار می گیرد. بنابراین هنگام خرید ماشین لباسشویی باید به قدرت و دوام آن توجه بیشتری داشته باشید.

دلیل ضعف ماشین لباسشویی را باید در نحوه استفاده از آن جست و جو کرد. استفاده نادرست از ابزار باعث استرس موتور و گرم شدن بیش از حد آن می شود.

دلیل ضعف ماشین لباسشویی را باید در نحوه استفاده از آن جست و جو کرد. استفاده نادرست از ابزار به موتور فشار وارد کرده و باعث سوختن آن می شود. با دانستن علائم خرابی موتور می توانید از آسیب دیدن این ابزار گران قیمت جلوگیری کنید.

پمپاژ و تخلیه نکردن آب ماشین لباسشویی

زمانی که فرمان راه اندازی ماشین لباسشویی داده می شود، اما ماشین قدرت پمپاژ آب را ندارد، باید سریعا ماشین لباسشویی را خاموش کنید. یکی از دلایل این موضوع ضعف موتور است. در واقع اگر ماشین لباسشویی به درستی قفل نشده باشد، آب داخل ماشین به بیرون پمپاژ نمی شود. در هر دو مورد، ارزیابی حرفه ای مورد نیاز است.

حال اگر دستگاه شروع به کار کرد، اما قادر به تخلیه آب دیگ نبود، دلایل متعددی قابل بررسی است. اولین مورد یک لوله فاضلاب مسدود شده است. همچنین اگر پمپ واشر به هر دلیلی آسیب ببیند، آب جاری نمی شود. در نهایت ضعف ماشین لباسشویی نیز می تواند یکی از دلایل این امر باشد.

عدم تعویض ماشین لباسشویی؛ خرابی قطعات یا خرابی ماشین لباسشویی؟

تمیز شدن لباس ها در ماشین لباسشویی به دلیل چرخش درام یا دیگ تخلیه داخل ماشین است. دیگ به کمک چند قطعه به برق متصل می شود و حرکت آن توسط چند فنر در اطراف آن کنترل می شود تا از برخورد به بدنه دستگاه جلوگیری شود. اگر برق قدرت تعویض قابلمه را نداشته باشد یا هر یک از این قسمت ها با مشکل مواجه شود با کاسه آبکشی مواجه می شوید که تغییر نمی کند. بسیاری از انواع ماشین لباسشویی با این مشکل مواجه هستند. اما تجربه تعمیرکاران نشان داده است که در هنگام تعمیر ماشین لباسشویی بوش با موارد نادری از چرخش درام مواجه شده اند. برای رفع هر گونه مشکل در ماشین لباسشویی باید از یک متخصص مجرب کمک بگیرید تا با تشخیص صحیح و به موقع از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

شنیدن صدای غیرعادی از ماشین لباسشویی

زمانی که هنگام شستن لباس ها در ماشین لباسشویی مشکلی پیش بیاید، صداهای عجیب و غریب و گاهی کر کننده به گوش می رسد. هر گونه صدای غیر معمول می تواند دلیل ضعف ماشین لباسشویی را نشان دهد. بنابراین هنگامی که متوجه این صداها شدید، باید بلافاصله با یک تعمیرکار واجد شرایط تماس بگیرید.