دلیل استفاده خطرناک از تلفن همراه در پمپ بنزین ها چیست؟


پنجشنبه ۲ تیر ۱۴۰۱ – ۰۶:۳۰

دورهمی جوانان خوسفی تعطیل نیست ..!

تهران (پانا) – کابل های تلفن به اندازه ای قوی هستند که جرقه بزنند و در صورت ترکیب با بنزین قابل اشتعال باعث ایجاد جرقه و در نهایت آتش سوزی می شوند.

به گزارش فرارو، شاید در مورد «در پمپ بنزین از تلفن همراه خود استفاده نکنید» یا «در پمپ بنزین تلفن همراه خود را خاموش کنید» زیاد شنیده باشید، اما اینکه با تلفن همراه صحبت کنید یا پیامک بزنید، پمپ بنزین واقعی است. خطرناک و بالقوه انفجاری؟

مایکل ماراندو، سخنگوی سازمان ملی آتش نشانی و آتش نشانی، به US TODAY گفت: “خطر بسیار کوچک است.”

محققان اغلب این مفهوم را آزمایش کرده اند تا ببینند آیا درست است یا خیر. اما آنها آن آتش را ندیدند. یکی از پمپ بنزین‌ها با استناد به مطالعات متعدد گفت: «تاکنون نتوانسته‌ایم آتش‌سوزی تلفن همراه را در پمپ بنزین ثبت کنیم.» بسیاری از محققان تلاش کرده اند تا با استفاده از تلفن های همراه سوخت های فسیلی را مشتعل کنند. اما هیچ یک از آنها موفق نشده است.

حتی سردبیران «اسطوره شکنان» هم سعی کرده اند این کار را انجام دهند. اما آنها نتوانستند جرقه بزنند و کمیسیون تجارت فدرال از این ایده انتقاد کرد. اگرچه این آزمایش ها هیچ جرقه ای ایجاد نکردند، اما ماراندو می گوید که هنوز هم ممکن است. وی گفت: “هنوز نمی توانم بگویم خطری وجود ندارد. زیرا ممکن است در چند میلیارد یک شانس این اتفاق بیفتد.” تا این اتفاق بیفتد که بسیار غیرعادی است.

ماراندو می گوید یکی از دلایل اصلی عدم استفاده افراد از تلفن همراه در حین دویدن با چربی، منحرف کردن حواس افراد است. بزرگترین مشکل این است که پمپ به درستی در ماشین جا نمی شود یا بنزین را تخلیه می کند.

نشستن در خودرو هنگام سوخت گیری می تواند مشتعل شود

هشداری که اغلب نادیده گرفته می‌شود و ثابت می‌کند که باعث انفجار می‌شود، هنگام پر کردن سوخت در خودرو می‌نشیند: “اگر سوار ماشین شدید، در ماشین بمانید، سپس به محض اینکه از ماشین خارج شوید تا نازل گاز را لمس کنید. “در شما جمع می شود، می تواند جرقه ای ایجاد کند.” این پیام در گزارشی که NFPA در آگوست ۲۰۲۱ منتشر کرد، نشان می دهد که چندین مورد را ذکر می کند که در آن منبع برق ثابت دلیل انفجار پمپ بنزین بوده است. .

چار کارستنسون، مالک سابق پمپ بنزین، می‌گوید که این پمپ بنزین در اثر آتش‌سوزی ناشی از تامین مداوم برق آسیب زیادی دیده است. او می گوید: “اگر دوباره سوار ماشین خود شدید، قبل از اینکه دوباره به دهانتان دست بزنید اتو ماشین را بگیرید. برخی از پمپ بنزین ها نیز توصیه می کنند قبل از اینکه دوباره دهان خود را بگیرید، فلز را نگه دارید. موسسه نفت برق لیستی از مواردی را منتشر کرده است که نباید آن ها را رعایت کنید. هنگام پر کردن سوخت انجام دهید:

• موتور خودرو را خاموش کنید. زیرا یک موتور داغ همراه با بخار گاز می تواند باعث انفجار شود.
• سیگار نکش. این می تواند باعث تبخیر گاز شود.
• باک را با بنزین پر نکنید، زیرا باعث نشت گاز می شود.
• گاز را با کیسه های پلاستیکی پر نکنید. پلاستیک مکان امنی برای نگهداری آن نیست.