23
مهر

دهها کارگر آزمایشگاه هسته ای آمریکا درخواست واکسن خود را داده اند


آلبوکو ، نیویورک (AP) – کارگران یکی از اولین آزمایشگاه های سلاح های هسته ای کشور روز جمعه با مهلت واکسیناسیون یا آماده شدن برای اخراج روبرو هستند.

ده ها کارگر در آزمایشگاه ملی لوس آلاموس-زادگاه بمب اتم-با شکایت از این قانون ، اعلام کردند که این قانون از انتشار محروم بوده و حقوق آنها مطابق قانون اساسی تریاد نقض شده است. به وزارت نیرو

در صورتی که ارزش پرونده کاهش یابد ، این امر به عهده قاضی منطقه است که دستور جلوگیری از اخراج کارکنان را صادر کند. پنجشنبه گذشته جلسه ای برگزار شد.

این شکایت ادعا می کند که مدیریت آزمایشگاه باعث آزار و اذیت کارکنان و ایجاد محیط خصمانه شده است. این شکایت تجربیات چندین کارمند را شرح می دهد ، از جمله یکی که برای عدم واکسیناسیون فریاد زد و همکارانش به او گفتند که او و خانواده اش باید می مردند.

این آزمایشگاه از اظهارنظر در مورد این دعوی خودداری کرد و به س questionsالاتی در مورد میزان واکسن فعلی در میان کارگران پاسخ نداد ، آیا نجات کارگرانی وجود داشته است که از تجویز دارو در روز جمعه خودداری می کنند یا خیر.

ناشران شامل دانشمندان ، مهندسان هسته ای ، مدیران پروژه ، تکنسین های تحقیق و دیگران هستند که بیشترین دستگیری ها را در کشور به دلیل کار خود داشته اند. متخصصان زیادی در زمینه خود وجود دارند و جایگزینی آنها در مدت زمان کوتاهی دشوار است.

برخی از کارگران دعوی چندین دهه در آزمایشگاه لوس آلاموس کار کرده اند ، اما برخی از آنها کارگران جدیدی هستند که از ایالت ها و کشورهای دیگر به نیومکزیکو نقل مکان کرده اند.

برخی از کارگران تخمین می زنند که آزمایشگاه ممکن است 4 تا 10 درصد کارکنان خود را به دلیل ماموریت از دست بدهد.

در هر سازمانی افرادی هستند که همیشه پذیرفته نمی شوند و کار دیگران را به طور کامل انجام می دهند. گرگ ملو از گروه مطالعاتی لوس آلاموس ، گروه مراقبتی که سالها بر کار آزمایشگاه نظارت داشته است ، گفت: “آنها گم شده اند و شما در مشکل هستید.”

این آزمایشگاه در حال حاضر نزدیک به 14000 کارمند دارد و یکی از بزرگترین کاربران نیومکزیکو است. همچنین در ناحیه ای قرار دارد که به دلیل داشتن تعداد زیادی دکترا در بین ثروتمندان ایالات متحده است.

جاناتان داینر ، وکیل دادگستری ، که نماینده کارگران در دعوی آنها است ، گفت که موارد علمی زیادی برای بررسی وجود دارد ، اما امیدوار است که قاضی به زودی پس از ایجاد زندگی مردم تصمیم گیری کند.

این شکایت به اظهارات مقامات ارشد ایالات متحده در سال گذشته و سازمان بهداشت جهانی اشاره می کند که در آن آنها اشاره کرده اند که اطلاعات بیشتری در مورد کاهش واکسن در واکسن ها و واکسن ها وجود دارد. اثربخشی آنها در جلوگیری از ابتلای افراد به این بیماری. با انتقال آن

در این شکایت آمده است: “این واقعیت که نشان داده شده واکسن علائم گیرنده را کاهش می دهد و از عفونت یا انتقال جلوگیری نمی کند ، برای ادعای شاکی بسیار مهم است.”

از آنجا که میزان واکسیناسیون آزمایشگاهی در حال حاضر بالا در نظر گرفته شده است ، ملو گفت مجبور ساختن چند زندانی به تیراندازی هیچ تغییر اپیدمیولوژیکی ایجاد نخواهد کرد.

“اگر LANL در حال حاضر گله نیروهای امنیتی گاو ندارد ، این دستور هیچ مبنایی ندارد. LANL یک علم نیست. “

برخی از کارگران استدلال های مشابهی را مطرح کرده اند و می گویند که بررسی سطح بالایی که هنگام کار با سلاح های هسته ای یا سایر پروژه های سطح بالا از آنها لازم است ، در آنجا اعمال نمی شود. قبل از واکسیناسیون با وجود مدل آزمایشگاهی برای ایالت ، و سایر گرایشهای مرتبط با COVID-19.

توماس میسون ، مدیر آزمایشگاه ، با اشاره به موارد متعدد COVID-19 در کارگران تشخیص داده نشده ، گفت که این بیماری تأثیر قابل توجهی بر آزمایشگاه دارد. با این حال ، کارگران بازنشسته می گویند میزان بروز در میان کارگران غیر واکسینه بیشتر از آزمایشگاهی است که برای کارگران واکسینه شده در استخرهای آزمایش معمولی توصیه می شود.

در آزمایشگاه های ملی ساندیا ، واقع در آلبوکرکی ، همه کارکنان و شرکای آنها باید تا 8 دسامبر به طور کامل واکسینه شوند یا تا روز جمعه درخواست احیا کنند. مدیران آزمایشگاه در 13 سپتامبر تولید واکسن COVID-19 را با حقوق جدید مجبور کردند.

تا به امروز ، بیش از 88 درصد از کارکنان ، مربیان ، کارکنان فوق دکترا و پیمانکاران محل در نیومکزیکو و کالیفرنیا کاملاً واکسینه شده اند.

در نیومکزیکو ، نزدیک به 72 درصد از افراد 18 سال به بالا کاملاً واکسینه شده اند. این درصد در هفته گذشته تغییر چندانی نکرده است زیرا افراد بیشتری از مخالفت با واکسن عقب نشینی می کنند.