دکتر سوشیلا کاتاریا، پزشک مدانتا در مورد درمان ۱۴ بیمار ایتالیایی مبتلا به کرونا


با افزایش سریع تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا در هند، نیاز فوری برای سازگاری با تعیین فاصله از سایر افراد در جامعه و حفظ بهداشت. برای درک بیشتر در مورد نحوه برخورد پزشکان و بیمارستان‌ها با ویروس و اینکه در این زمان‌های آزمایش چه باید کرد، با ما تماس گرفتیم. دکتر سوشیلا کاتاریا، مدیر ارشد – پزشکی داخلی از Medanta – The Medicity، Gurugram. دکتر کاتاریا و تیمش نیز برای این کار اعتبار دارند درمان چهارده بیمار ایتالیایی که در ابتدا با ویروس عفونی تشخیص داده شد – یکی از اولین موارد مشابه در کشور است. پیش از این دکتر سوشیلا کاتاریا از طریق مصاحبه با Credihealth آگاهی خود را در مورد کرونا منتشر کرد. ببینید دکتر کاتاریا در مورد کووید-۱۹ چه گفته است، چیست، چگونه گسترش می‌یابد، با چه علائمی مواجه خواهید شد و اقدامات پیشگیرانه‌ای که همه باید رعایت کنند.

دکتر سوشیلا در پاسخ به سوالی درباره آمادگی برای شیوع COVID-19 و بیماران ایتالیایی، پاسخ می دهددر ۴ مارس، PMO درخواست کرد دکتر ترهان برای اسکان چهارده بیمار ایتالیایی کرونا در مدانتا، و پس از صحبت با دکتر ترهان، چالش را انجام دادیم. ما در ابتدا به انجام تمرینات آمادگی در بیمارستان فکر می‌کردیم، اما با توجه به شرایط موجود، باید این روند را تسریع می‌کردیم. خوشبختانه یک طبقه داشتیم که خالی بود و به تازگی بازسازی شده بود. ما حدود پنج ساعت فرصت داشتیم تا اتاق های ایزوله را در این طبقه بسازیم. ما موفق به ایجاد پروتکل ها شدیم، مناطق تمیز و آلوده شناسایی شدند و اتاق های اختصاصی برای پزشکان، پرستاران و سایر کارکنان در دسترس قرار گرفت.

ما روی ایجاد پروتکل های درمانی کار کردیم زیرا همه چیز جدید بود. عفونت مدتی طول می کشد تا ظاهر شود و در عرض دو تا سه روز علائم شدید شد. ما واحدهای ICU را در آنجا و سپس در طبقه ایزوله ساختیم و چرخ دستی‌های مانیتور پزشکی از راه دور را روی بیماران قرار دادیم تا آنها را در همه جا تحت نظر داشته باشیم. من با سفارت و بستگان آنها هماهنگ کردم و آنها را در جریان همه تحولات قرار دادم. به تدریج اکثر آنها بهبود یافتند و اکنون ۱۴ نفر از آنها سالم هستند و به خانه بازگشته اند او می گوید.

اگر علائمی را مشاهده کردید که به کرونا اشاره دارد، اکنون علائم خود را با Credihealth بررسی کنید!

دکتر کاتاریا در حالی که در مورد تغییرات در روال خود صحبت می کند، اشاره می کند “روال من خیلی تغییر کرده است. من تا ساعت ۸ اینجا در بیمارستان هستم. من از ملاقات با کارکنان در اتاق خود اجتناب می کنم و در صورت لزوم از رعایت فاصله اطمینان حاصل می کنم. سپس اسکراب هایم را عوض می کنم، لباس محافظ می پوشم و به داخل واحد ایزوله می روم. در آنجا بیمارانم را مدیریت می‌کنم، آمار را بررسی می‌کنم، آنها را به‌روزرسانی می‌کنم، تمام بررسی‌های معمول را انجام می‌دهم که نزدیک به پنج ساعت طول می‌کشد. من باید تقریباً چهار بار در روز دوش بگیرم، مخصوصاً هر بار که از واحدهای ایزوله بیرون می آیم. من با بیماران و کارکنانم پیوندهای محکمی برقرار کردم. اگر نگران یا می ترسیدند، با آنها صحبت می کردم و تمام سؤالات آنها را حل می کردم. متوجه شدم که بیمارانی که بیشتر مضطرب و نگران بودند، شرایط سخت تری را پشت سر گذاشتند تا بهتر شوند. اما در نهایت آنها بهتر شدند و من از این بابت خوشحالم.

وقتی در مورد علائم و نشانه ها و عوامل خطر COVID-19، دکتر کاتاریا می گوید“افراد آلوده گلودرد، سرفه خشک و تب درجه پایین تا متوسط ​​خواهند داشت. بسیاری از آنها در زمان معین بهبود خواهند یافت، اما موارد شدید در روزهای ۷، ۸، ۹ و ۱۰ شاهد وخامت خواهند بود. ممکن است دچار تنگی نفس، فشار خون پایین شوند و ممکن است نیاز به حمایت ونتیلاتور داشته باشند. او ادامه می دهد: «به نظر من، سن بزرگترین عامل است و به دنبال آن دیابت ضعیف کنترل شده است. در بیماران من، فشار خون بالا یا کلسترول بالا عوامل خطر نبودند. من معتقدم که داروهای فشار خون ممکن است به درمان این بیماری در بیماران من کمک کرده باشد.

دکتر سوشیلا همچنین در مورد چالش ها اشاره می کند، «در بیمارستان، ما مجبور بودیم برای همه چیز از ابتدا پروتکل هایی ایجاد کنیم، یک ICU در واحد ایزوله ایجاد کنیم، یک بیمار عفونی را در یک دستگاه تنفس مصنوعی به صورت ۲۴×۷ با کارکنان محدود تحت نظر بگیریم، که چالش برانگیز بود. من از خانواده ام دور بودم، به طور جداگانه غذا می خوردم، از اتاق خواب و حمام جداگانه استفاده می کردم، اما فرزندان و شوهرم در این مدت بسیار کمک کننده، فهمیده و حمایت کننده بودند.

وقتی از او در مورد آزمایش‌های تشخیصی و قرنطینه خانگی سؤال می‌شود، می‌گوید: «آزمایشگاه‌ها بدون تجویز پزشک، ویروس را آزمایش نمی‌کنند. فرد باید با پزشک مشورت کند و تنها پس از دستور پزشک می تواند آزمایش را انجام دهد. همچنین، درک این نکته مهم است که اگر تمام اقدامات احتیاطی را رعایت کنید، احتمال ابتلا به عفونت بسیار کم است. سعی کنید بی جهت از خانه خارج نشوید.»

به گفته دکتر سوشیلا،قرنطینه خانگی برای افرادی است که مشکوک به بیماری کرونا هستندبه خصوص اگر با بیمار مبتلا تماس داشته باشند یا سابقه سفر به هر یک از کشورهای آلوده را داشته باشند. اگر کسی علائم را نشان می دهد اما آزمایشش منفی است، باید حداقل دو هفته در خانه قرنطینه شود. آنها نمی توانند خانه های خود را ترک کنند و باید حداقل یک متر فاصله را با تمام اعضای خانه حفظ کنند. بهتر است از اتاق خواب و حمام جداگانه استفاده کنند. دستگیره‌های در باید مرتب تمیز شوند و لباس‌ها و ظروف افراد مشکوک باید جداگانه شسته شوند.»

هنگامی که از دکتر کاتاریا در مورد توصیه ای که او می خواهد به اشتراک بگذارد، می گوید“بی تابی نکنید، در خانه بمانید و آرام باشید. مردم بیشتر از ترس بیماری نگران و متاثر می شوند نه خود بیماری، پس دچار پارانوئید نشوید. این نیز بگذرد.”

وزارت بهداشت و رفاه خانواده هند خطوط کمکی را برای مقابله با کرونا راه اندازی کرد. این خطوط کمکی Covid-19 در تمام طول روز در دسترس بودند. در صورت نیاز با شماره های زیر تماس بگیرید:

شماره خط کمک ملی۰۱۱-۲۳۹۷۸۰۴۶
دهلی نو۰۱۱-۲۳۳۸۵۷۴۳
دهلی مرکزی۰۱۱-۲۳۲۷۰۱۵۱
شمال۰۱۱-۲۷۷۰۸۷۶۸
جنوب۰۱۱-۲۹۵۳۱۲۷۷
شرق۰۱۱-۲۲۰۵۰۹۰۸, ۲۲۰۵۱۲۳۴
شمال غربی۰۱۱-۲۵۹۵۱۱۸۲
جنوب غربی۰۱۱ -۲۵۰۶۶۶۷۴
جنوب شرق۰۱۱-۲۶۴۷۶۴۱۰

درباره دکتر سوشیلا کاتاریا

دکتر سوشیلا کاتاریادکتر سوشیلا کاتاریا، مدیر ارشد پزشکی داخلی در Medanta -The Medicity، Gurgaon. او بیش از ۱۹ سال تجربه در زمینه کاری خود دارد.

او MBBS از Pandit دانشگاه علوم بهداشتی باگوات دایال شارما روتاک را در سال ۱۹۹۷، MD – پزشکی عمومی را از دانشگاه علوم بهداشتی Pandit Bhagwat Dayal Sharma Rohtak در سال ۲۰۰۱ و PGDMLS را از موسسه علوم بهداشتی Symbiosis در سال ۲۰۰۴ تکمیل کرد.

برای قرار ملاقات اولویت دار یا اطلاعات بیشتر با شماره ۸۰۱۰۹۹۴۹۹۴ +۹۱ تماس بگیرید یا با دکتر دکتر نوبت رزرو کنید. سوشیلا کاتاریا اینجاست

[button color=”transparent_credi” size=”medium” class = “custom_button” link=”https://www.credihealth.com/doctor/sushila-kataria-internal-medicine-specialist/overview?utm_source=blog_article&utm_medium=bottom_button&utm_campaign=book_appointment” icon=”” target=”true”]قرار رزرو [/button]

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر