دیابت نوع ۲ و کاهش وزن – تفاوت بین رژیم کتو و پالئو

چاقی با سیگار به عنوان عامل شماره یک مرگ و میر قابل پیشگیری رقابت می کند. یکی از دلایل افزایش چشمگیر خطر دیابت است که اغلب با افزایش وزن همراه است. بنابراین، آیا شما علاقه مند به راه اندازی یک برنامه غذایی جدید هستید، برنامه ای که نه تنها به کاهش وزن کمک می کند بلکه قند خون خود را بهتر کنترل می کند؟ به احتمال زیاد شما به دنبال بهترین گزینه های موجود هستید. رژیم غذایی کتوژنیک و رژیم سرخپوشان یکی از دو موردی است که ممکن است با آنها روبرو شوید که امروزه مد روز هستند. بسیاری از مردم در واقع بین اینها گیج می شوند زیرا تمایل به شباهت دارند، بنابراین تمایز بین آنها می تواند دشوار باشد.

بگذارید مقایسه کنیم تا متوجه شوید کدام یک برای شما مناسب است…

منابع کربوهیدرات ابتدا، بیایید در مورد منابع کربوهیدرات صحبت کنیم زیرا این همان جایی است که این دو رژیم غذایی بسیار متفاوت هستند …

  • با برنامه رژیم غذایی سرخپوشان، منابع کربوهیدرات شما هر میوه تازه، همراه با سیب زمینی شیرین خواهد بود. با هم، می توانید به سرعت به ۱۰۰ گرم یا بیشتر کربوهیدرات بین این دو غذا برسید.

  • رژیم کتو، از سوی دیگر، تنها منبع کربوهیدرات شما سبزی‌های برگ‌دار است و حتی آن‌ها محدود هستند.

بنابراین یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بین رژیم کتوژنیک و برنامه رژیم غذایی سرخپوشان این است که رژیم کتوژنیک کمبود کربوهیدرات دارد در حالی که رژیم پالئو فاقد کربوهیدرات است. اگر بخواهید می توانید رژیم پالئو را با کربوهیدرات بسیار کم درست کنید، اما به طور پیش فرض اینطور نیست. در انتخاب غذا انعطاف بیشتری وجود دارد.

کالری شماری بعد، به کالری شماری می رسیم. این همچنین جایی است که این دو رژیم غذایی به طور قابل توجهی با هم تفاوت دارند.

با رژیم کتو، شما به شدت کالری و کلان شمارش خواهید کرد. شما باید به اهداف خاصی ضربه بزنید…

  • ۳۰ درصد کل پروتئین مصرفی،

  • مصرف ۵ درصد کربوهیدرات و

  • ۶۵ درصد مصرف چربی در رژیم غذایی

اگر به این اهداف نرسید، قرار نیست به «وضعیت کتوزیس» بروید، که تمام هدف این برنامه رژیم غذایی است.

با رژیم پالئو، هیچ قانون سختگیرانه ای در مورد این وجود ندارد. در حالی که اگر بخواهید می توانید کالری بشمارید، مجبور نیستید. بدیهی است که اگر میزان کالری را تا حدی کنترل کنید، نتایج کاهش چربی شما احتمالاً بهتر خواهد بود، زیرا کالری تعیین می کند که آیا چربی بدن را افزایش دهید یا از دست بدهید، اما ضروری نیست.

در دسترس بودن سوخت ورزش. که ما را به نقطه بعدی می رساند – در دسترس بودن سوخت ورزش. برای اینکه بتوانید با شدت ورزش کنید، به کربوهیدرات در برنامه غذایی خود نیاز دارید. اگر غذاهای غنی از کربوهیدرات نمی خورید، نمی توانید سوخت در دسترس داشته باشید – این بدان معناست رژیم کتو قرار نیست از جلسات تمرینی شدید حمایت کند. به همین دلیل، رژیم کتو برای اکثر افراد مطلوب نخواهد بود. ورزش جزء جدایی ناپذیر حفظ سلامتی است، بنابراین اکیداً توصیه می شود ورزش کنید و از رژیم غذایی که ورزش را محدود می کند پیروی نکنید.

البته، شما می توانید رژیم کتوژنیک هدفمند یا رژیم کتوژنیک چرخه ای را انجام دهید، هر دوی آنها در برخی مواقع از کربوهیدرات در رژیم غذایی استفاده می کنند …

  • را رژیم کتوژنیک هدفمند آیا درست قبل از شروع جلسه تمرینی خود کربوهیدرات می خورید؟

  • را رژیم کتوژنیک چرخه ای از شما می خواهد که در آخر هفته دوز بیشتری از کربوهیدرات بخورید که برای حفظ شما در بقیه هفته طراحی شده است.

اگر یکی از این موارد را دنبال کنید، می توانید هر کربوهیدراتی را که می خواهید انتخاب کنید. لزوماً نباید فقط سیب زمینی شیرین یا میوه باشد.

در اینجا شما تفاوت های اساسی بین این دو رویکرد دارید …

  • را رژیم کتوژنیک یکی از مواردی است که بیشتر بر روی ردیابی ماکروها تمرکز دارد و برای کمک به کاهش چربی در حالی که در نظر گرفته شده است

  • را رژیم پالئو بیشتر بر انتخاب های غذایی خوب و سلامت تمرکز می کند و امیدوار است که کاهش وزن در نتیجه حاصل شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر