رئیسی نخست وزیر/ ادعای جالب زارع پور: می خواهیم مردم را از دست دزدان دریایی سینما نجات دهیم – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; عیسی زارع پور امروز در حاشیه نشست ظرفیت شبکه ملی اطلاعات که در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: شبکه ملی اطلاعات مبانی روشن، برنامه و نشانه های قابل قبولی دارد و اکنون ما جمع آوری کرده ایم. همه ابزارهای وزارت ارتباطات برای تکمیل ایجاد شبکه ملی اطلاعات. شبکه ملی اطلاعات چیزی نیست جز شبکه ای پرسرعت، باکیفیت و ایمن که محتوا و خدمات متنوع و عمدتاً محلی و باکیفیت را ارائه می دهد. این شبکه‌ها برای آسان‌تر کردن زندگی و بهبود کسب‌وکار در دسترس مردم هستند.

وی با بیان اینکه نیاز به سرعت چند برابر ۱۰ و چند صد برابری نسبت به شرایط فعلی است، گفت: این کار با اجرای یکی از پروژه های شبکه ملی اطلاعات که پروژه فیبر نوری است محقق می شود. خانوارها و خانوارها کسب و کار. شبکه ملی اطلاعات کار خوبی است و پیشرفت خوبی دارد. در آخرین جلسه دیوان عالی فضای مجازی گزارشی از پیشرفت کار به روسای ادارات و دیوان عالی فضای مجازی ارائه کردیم و با توجه به نشانه هایی که با آژانس ملی به تفاهم رسیده ایم، تا کنون ۴۴ درصد پیشرفت داشته ایم و امیدواریم تا پایان سال به این میزان برسیم و ۶۵ درصد افزایش داشته باشیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز فناوری اطلاعات اساس زندگی مردم شده است و در همه ابعاد زندگی مردم نفوذ کرده است و در شرایطی هستیم که زندگی مردم در مرکز خدمات ارائه شده قرار دارد. به مردم. سطح فناوری اطلاعات و در منطقه ای که مجازی منتقل شده است، بنابراین تامین امنیت فعالیت های انسانی در این حوزه یکی از نکات مهمی است که باید به آن بپردازیم.

زارع پور ادامه داد: باید دلایل وقوع جرم در این حوزه را از بین ببریم و از ابزار فنی و ابزار قانونی برای حفظ حریم خصوصی افراد در این حوزه استفاده کنیم. امنیت در حال حاضر برای اینترنت یک ضرورت است، همانطور که امنیت در دنیای واقعی یک ضرورت است و اگر وجود نداشته باشد، کسب و کارها نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند. امروزه شاهد تعداد زیادی تجهیزات تولید داخل در حوزه دفاعی بوده ایم و باید تلاش کنیم تا هر روز کیفیت آنها را ارتقاء داده و بازاری برای عرضه محصولات آنها در داخل و خارج از کشور ایجاد کنیم. یکی از کشورهای پیشرو در حوزه دفاعی است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اثربخشی ۸۰ درصدی فیلترها و افزایش این کاربری به دلیل خرابی شبکه، گفت: اختلال گسترده در شبکه را رد می کنیم. اقدامی که ما برای غیرفعال کردن جستجوی ایمن انجام دادیم در سایر سرویس‌ها نیز کار نمی‌کند، و اگر کسی شواهدی دارد، لطفاً مدرکی ارائه دهد که تاکنون ارائه نشده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه استفاده از فیلترشکن ها را موضوع مهمی دانست و گفت: اکنون اکثر گوشی های ما آلوده به بدافزار هستند و نحوه ورود این بدافزار از طریق فیلترینگ و بای پس VPN است. ابزار. برنامه ای که در وزارت ارتباطات داریم این است که نیاز مردم به فیلترشکن کاهش پیدا کند، برنامه ای تهیه شده که به مرور زمان اعلام می شود تا مردم نیازی به فیلترشکن و آن خدمات نداشته باشند، کسانی که به آن نیاز دارند خواهند بود. راه اندازی کنید که از فیلترشکن استفاده می کند. حداقل باید اینطور باشد، زیرا ویروس های بسیاری از افراد در تلفن، تبلت و لپ تاپ آنها به دلیل استفاده از آنتی فیلتر است.

زارع پور همچنین خاطرنشان کرد: در زمینه نصب کابل های فیبر نوری در محدوده پروژه FTTx که هم اکنون در حال واردات است، برنامه داریم و قطعا از انرژی داخلی در این زمینه استفاده خواهیم کرد.

وی همچنین درباره اختلال چند روز پیش در شبکه گفت: همانطور که گزارش دادم آسیب خطوط برق داخل ساختمان شرکت ارتباطات زیرساخت دلیل قطعی شبکه بوده است – اخیرا زنگ خورد و مسئولان باید بررسی می کردند. بررسی می شود که آیا این اتفاق نیفتاده است و قبل از خاموش شدن آنها را جایگزین کنید.

همچنین سیدابوالحسن فیروزآبادی – دبیر دیوان عالی فضای مجازی – درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: نمایه شده ایم تا بتوانیم پیشرفت کار را بررسی کنیم و ساعات کار کارشناسان به صورت مشترک بین موسسه ملی انجام شد. فضای مجازی و بخش. ارتباطات امیدواریم اهدافی که در نظر گرفته ایم با گام های مشخص محقق شود، بودجه داده شده در اختیار وزارتخانه قرار گیرد و بتوانیم به اهداف مورد نظر برسیم.