رئیس سازمان انرژی اتمی: با برچیدن ۱۷ تا ۱۸ دوربین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، حسن نیت باقیمانده خود را از بین بردیم – پایگاه خبری مدره


بر اساس گزارش ها دکه روزنامه مدارا؛ محمد اسلامی که پنجشنبه شب در برنامه آنلاین «خط اول» حضور داشت، تعداد این دوربین ها را ۱۷ یا ۱۸ دوربین دانست و در پاسخ به این سوال که چرا سیاست غرب مانع فعالیت های هسته ای ایران می شود، گفت: امروز شعار صریح سلطه بر جهان در جهان سلطه پیشتاز است، شما سیاست های امنیتی آمریکا را بخوانید، این رهبر رهبر است، او حاکم است و حکومت می کند و بر همه حکومت می کند و با شعارهایی که اول قرار می دهند، روندی که دنبال می کنند. این است که ملت ها را به سمتی سوق دهد که وقتی خلع سلاح می شوند، تسلیم می شوند تا شکست بخورند.
اسلامی ادامه داد: حالا هرکس تسلیم شود، از دست اینها ذوب شود و تحت کنترل آنها باشد، طبیعتاً کاری به این کار ندارد، زیرا این کار آنها را اذیت نمی کند، اما اگر کسی به خاطر منافع اجتماعی و امنیت اجتماعی خود باشد. حد و مرز و قواعد و برنامه می‌گذاشت و با آن همراه نمی‌شد، خودش با اینها فرق می‌کرد و به شکل‌های مختلف با آن تعامل می‌کردند. ما از زمان پیروزی انقلاب اسلامی با شعار استقلال جمهوری اسلامی تنش داریم. این تعارض نه بر سر سیاست جمهوری اسلامی است، نه بر سر رویکرد سیاستمداران یا دولت های مختلف جمهوری اسلامی است.
رئیس سازمان انرژی اتمی اشاره کرده است که در طول ۲۰ سال گذشته، تمام رفتارها، تمام رفتارهایی که شما به خاطر دارید، تمام فرآیندهای ذهنی که انجام داده اند، کارهای سیاسی که انجام داده اند، مجازات های مختلفی که انجام داده اند. وی در تصمیمات مختلفی که در شورای امنیت سازمان ملل متحد چه نکات دیگری مطرح شد، همگی در راستای طرح تعلیق جمهوری اسلامی ایران است، گفت: ایران به دنیا اجازه داده است تا روندی امن تر برای اعتمادسازی داشته باشد. ، پس شما همان نتیجه این بسته را دارید، این ادعاها و ادعاهای دروغ را در قالب PMD بسته اید و به هیچ تعهدی عمل نکرده اید. این تمام نکته است.
وی در پاسخ به این سوال که چگونه ممکن است یکی از اعضای یک دولت دروغین که عضو آژانس نیست و عضو NPT نیست، درخواست برجام بدهد و از آن تبعیت کند، گفت: مایه تاسف است که نهاد بین‌المللی می تواند توسط دولت غیرقانونی و وضعیت مشکوک آن به این شکل مورد سوء استفاده قرار گیرد و این یکی از روندهای جدیدی است که امروز می بینیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی با تاکید بر اینکه تمام تعهدات ایران به برجام خلاف سیاست های آژانس است، می افزاید: چرا جمهوری اسلامی ایران زیر بار پذیرش آن رفته است؟ چرا پذیرش را کاهش می دهید و آن را تحت نظارت و کنترل شدید در مدت زمان طولانی قرار می دهید؟ برای رفع این اتهام و اعتمادسازی در داخل کشور، این روحیه فضیلت و فضیلتی که در مذاکرات و توافق برجام وجود داشت، اصلاً مهم نیست که این موضوع همان موضوع بوده است.
وی ادامه داد: معامله یک تجارت است، داده های من چیست؟ من سرعتم را کم می‌کنم، فعالیت‌ها و مهارت‌هایم را کم می‌کنم، شما آنچه را که برای تمام مجازات‌هایی که در اینجا توضیح داده شده و انجام داده‌اید، بالا می‌برید، سپس به توسعه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران کمک می‌کنید، هنوز مطرح نکرده‌اید. جریمه نه خیر شما اضافه کرده اید که به توسعه برنامه هسته ای ایران کمک نمی کنید، که قبلاً به آن کمک نمی کردید.
اسلامی گفت: همچنان در برنامه پیش می رویم یعنی فعالیت های دور از انتظار و هیجان انگیز انجام نمی دهیم. ما اکنون یک طرح برنامه هسته ای را به مرکز ارائه کرده ایم.
رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: بر اساس مواد ۲ و ۳ قانون آژانس بین المللی انرژی اتمی، آژانس مسئول کمک به کشورها در توسعه فناوری هسته ای صلح آمیز، ترویج نوشتن، حمایت، حمایت، مداخله است. انتقال علم. و برای حمایت از او، از نظر فناوری و از نظر آموزش و توسعه منابع انسانی، جوایز مختلفی به او تعلق گرفته است، خوب، این یک موسسه است، اما این سازمان بین المللی واقعاً توسط با صهیونیستی برنده شده است.

وی درباره پاسخ ایران به مسئولیت مردم اروپا و تصمیم شورای حکام گفت: گفتیم به ایمان باقیمانده خود پایان می دهیم، خب این دوربین ها نصب شد، حافظه کارت به عنوان یک قدم کوچک که سال گذشته طبق مصوبه مجلس و شورای امنیت ملی اجازه دادیم کارت حافظه تعویض شود نه اینکه آن را قبل از خود به آنجا ببریم، بسته می شود، نکته این بود که ضبط دوربین های برجامی را به عنوان بازمانده لطف آفرینی متوقف کرده ایم.
اسلامی ادامه داد: در حال حاضر اصلاً رفتار کاملاً غیراخلاقی، اتهام واهی و در واقع غیرقابل قبول، مثلاً در یکی از این مکان ها، نمی بینیم، این چهار نفر تعطیل شدند، یعنی نوشت: «دیگر سؤالی نیست». “دیگه سوالی نیست. اینکه دو ماه پیش اومده بود و نوشته بود “سوال نیست”. پس چرا رفتی الان دوباره گزارش می‌پرسی و باز می‌کنی؟ گفتم هیچ اراده‌ای در مدیرعامل وجود ندارد که متقاعد شود، پس اگر شما می خواهید قانع شوید راضی نیستید این چه رفتاری است پس ببینید من سیاسی و مداخله گر و قانع کننده جریان صهیونیستی در این موضوع روشن است پس کمبود دوربین های دیگر را برطرف کردیم به نتیجه می رسیم برخی امشب و فردا. ۱۷، ۱۸ دیگر.
وی تاکید می کند: توافق صورت گرفته دو قسمت دارد; یک بخش تعهد ما است، داده های ما، بخش دیگر نتایج ما است. این اطلاعات و بازخورد از این طرف و طرف، هر چه می خوانید، دقیق است. این یک معامله بود، این معامله را یک طرف با حسن نیت انجام داد، شما این کار را نکردید، طبیعی است که من این کار را نکنم، وقتی آمدید، انجام دادید، من دوباره شروع می کنم.
رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به این سوال که آژانس چه اطمینانی دارد که اگر چرخه سوخت نداشته باشیم اجازه می دهند و به ما سوخت می دهند؟ اینستاگرام من چند روز پیش به راحتی به ما می دهند، چرا مملکت را اذیت می کنید؟ گفتم لطفا برو برای ما رادیودارو بخر، رادیو دارو بهت میدن؟ کشور ما حتی پس از برجام هم هنوز نتوانسته داروی رادیویی را تامین کند. همون الگویی که تو سوخت ۲۰ درصدی تهران دیدی تو چرخه سوخت همه صدا میزنن. این در مورد چرخه چربی است.

اسلامی در خصوص توسعه صنعت هسته‌ای تصریح کرد: در حال حاضر قدرت علم، پژوهش و صنعت در زمینه تشعشعات و در بحث ایزوتوپ‌های پایدار با تحقیقات مختلف و در موضوعات مختلف در حال ایجاد است. ارتباطات آب سنگین، آب فله ای از آب با ارزش افزوده بالا، یا در مورد رقابت پلاسما که ما روی آن کار کرده ایم و وارد مناطقی شده ایم که واقعاً برای زندگی روزمره مردم، به ویژه مبتلایان به سرطان است. رادیوداروها و اقدامات در گذشته، آنها اخیراً مهارت‌های جدید و راه جدیدی را برای خدمت به مردم باز کرده‌اند و اینها دستاوردهایی است که طی چند ماه آینده در حال شتاب بخشیدن به صنعت و توسعه آن هستیم.
وی افزود: در بخش کشاورزی وقتی می شنوید ۳۰ درصد محصولات شما آسیب دیده است، وقتی روشن می کنید ۳۰ درصد می شود. ۳۵، ۳۶ میلیون تن، کافی نیست، اقتصاد ملی را اداره کنیم، این ۳۰ درصد در حال تزیین است، اکنون سطح تشعشعات را برای کشور و کشور آماده کرده ایم، قصد داریم با مشارکت این ظرفیت ها را ایجاد کنیم. و بتوانیم این خدمات را به مردم سراسر کشور ارائه دهیم.
رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوالی مبنی بر موفقیت صنعت هسته ای در بخش کشاورزی گفت: یکی از مواردی که در حال تسریع در آن هستیم حوزه کشاورزی است. در بحث مبارزه با آفات و پیشگیری از آلودگی پسته؛ این آفلاتوکسین است که به پسته ما منتهی می شود و خسارت زیادی به بار می آورد ما پسته را در مزرعه می سازیم.
اسلامی در خصوص موفقیت صنعت هسته ای در بخش عمده صنعتی گفت: شما در هر جایگاهی که وارد شوید قطعاً هستید، مثلاً ما در صنعت فولاد همه ابزارهای مناسب را داریم. هسته ای است، یعنی شما تراکم سنج می خواهید، سطح سنج می خواهید، اینها هسته هستند، شرکت هایی هستند که پشت سر هم با تحریم می خوابند، حتی ندادند و درستش نکردند، بعد جامعه انرژی اتمی این صنعتی را دارد. خدمات برای این کشور و ما ساختیم، یعنی محصول را داریم و به آنها می دهیم.