رئیس سازمان رتبه بندی استعفا دهد و عذرخواهی کند


روزنامه رسالت درباره نتایج آزمون سراسری قبولی نوشت: طی دو روز گذشته گزارش ها و شکایات زیادی از سوی دانش آموزان آزمون سراسری و آمار ریاضی و خانواده هایشان دریافت کردیم. آنچه باعث سردرگمی این عزیزان شد، مشاهده جنایت و احتمال تقلب در امتحان و نگرانی از تاثیر آن بر نتایج تست درب منزل بود.

در این مورد چیز دیگری می توان گفت:

بعد. موسسه ملی آزمون دانشگاهی از نظر قانونی مجاز است موارد مشکوک را برای بررسی و بررسی پس از آزمون پذیرش دعوت کند. این بدان معناست که فرآیند اندازه گیری تمام نشده است و می توان در برابر تخلفات احتمالی ایستادگی کرد. به استثنای کسانی که نتایج آزمون آنها با نتایج امتحان نهایی مغایرت دارد، سازمان بررسی باید فرصتی را برای افراد فراهم کند تا اعتراض خود یا موارد مشکوکی را که از آن مطلع هستند از طریق وب سایت رسمی سازمان یا خط تلفن گویا گزارش دهند.

دو چند روز پیش، همکاران رسانه‌ای ما گزارشی منتشر کردند که نشان از تقلب ۱۴۰۰ نظرسنجی در بسیاری از شهرهای کوچک داشت. موارد گزارش شده حتی اگر در رشته های پزشکی و دندانپزشکی مشغول به تحصیل باشند، باید سریعا مورد بررسی و بررسی مجدد قرار گیرد و در صورت احراز جرم، نه تنها رد می شود، بلکه از رفتن به دانشگاه نیز جلوگیری می شود. امتحانات ورودی تا ۱۰ سال طبق قانون. علاوه بر این، در صورت کشف جرم، افراد مرتبط باید تحت تعقیب و مجازات قرار گیرند.

سوم. بر اساس تحلیل ما، تا به حال کلاهبرداری گسترده و سازمان یافته در کنکور دیده نشده است، اما جرم و جنایت نادر است. با وجود مصاحبه با رئیس سازمان سنجش، سوالات آزمون حوالی ساعت ۱۰ صبح در ایستگاه های تلگرامی پخش شد که قابل قبول نیست. در این مورد باید فوراً چندین نکته رعایت شود:

آ. رئیس سازمان سنجش فورا عذرخواهی کرده و استعفا دهد.

ب شرایط دشواری باید برای تمام جنبه های درگیر در آزمون پذیرش، از جمله مراقبان و داوطلبان ایجاد شود. به عنوان مثال، آزمایشگران نباید اجازه داشته باشند که از تلفن همراه در طول آزمایش استفاده کنند.

س- نهادهای امنیتی باید این موضوع را جدی بگیرند و اجازه ندهند که با چنین موضوع مهمی که امنیت روانی خانواده ها و داوطلبان را خدشه دار می کند، مختل شود.

تا اطلاع ثانوی از هرگونه تغییر در برگزاری آزمون سراسری جلوگیری خواهد شد. تغییر محتوای آزمون مشکلی ندارد اما تغییر روش مانند تاثیر ۶۰ درصدی و دقت سوابق تحصیلی با شرایط فعلی اجتناب ناپذیر است. هر کس با این موافق نیست، فقط به یکی از سایت های تست نهایی نگاه کند.