رئیس هیأت مدیره خانه سینما: باید بپرسند که چرا آقای پناهی در زندان است، مثلاً برای ساخت فیلمی که در دل دولت نبود؟ – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا;محمدمهدی اصغرپور گفت: خانه سینما در دو ماه اخیر تلاش کرده تا روندی آرام و منطقی داشته باشد تا با دستگاه های ذیربط برای حل بخشی از این مشکلات صحبت کند، اما به نظر می رسد انتخاب در آن حوزه ها این گفت وگو با آنها بوده است. به روشی که پیش می رفت، ادامه نده، به نظر می رسد که برخی از مردم به نوعی قتل می خواهند.

به گزارش ایسنا، رئیس هیات مدیره خانه سینما افزود: در این مدت جلسات مختلفی با نهادهای امنیتی و دادسرا بر اساس تعداد دستگیری ها و محدودیت های منتشر شده داشته ایم که هر کدام یک موقعیت متفاوت. . برخی از همکاران آنها احضار شده اند، برخی دستگیر شده اند، برخی از آنها پاسپورت گرفته شده است. مواردی وجود دارد که گذرنامه آنها ضبط شده و محکومیتی وجود ندارد. برخی افراد در زندان هستند، دلیل آن قابل بررسی است. قبلاً گفتم اگر در هر جای دنیا مثلاً از ما بپرسند که چرا آقای جعفر پناهی در زندان است، به خاطر ساختن فیلم بگوییم؟! فیلمی که نه در مورد حاکمیت بود و نه حتی از منظر نقش حاکمیت، اقدامی علیه امنیت ملی در آن صورت گرفت؟! فیلمی است که اکران نشده و تمام نشده است!

رئیس هیات مدیره سینما تاکید کرد: من و خیلی های دیگر در عرصه سینما و هنر به دنبال گفت و گو بوده ایم و هرگز از آن فرار نکرده ایم، یعنی حتی در بدترین حالتی که هیچکس حاضر نبود. سخن گفتن. ما برای حفظ آن سنت ها حاضر بودیم صحبت کنیم، همه به آن اعتقاد داریم و بخشی از دولت نشان داده است که معتقد است. الان هم پیگیر اخبار خیریه هستیم.