راهنمای آزمایش سریع کووید – بلاگ Credihealth


شیوع ویروس کرونا در پایان سال ۲۰۱۹ تمام جهان را تحت تأثیر قرار داد. گسترش سریع آن باعث شد کارشناسان و متخصصان مراقبت های بهداشتی به دنبال راه هایی برای توقف آن باشند. از آنجایی که WHO آن را یک بیماری همه گیر اعلام کرد، آزمایش سریع کووید و پیشگیری به عنوان تنها راه برای محدود کردن گسترش ویروس در نظر گرفته شد. دولت های قبلی در سراسر جهان برای جلوگیری از شیوع این بیماری همه گیر، قرنطینه سراسری را اعمال کردند. با این حال، نمی توان آن را برای همیشه ادامه داد، زیرا اثرات نامطلوبی بر زمین داشت. در چنین شرایطی، آزمایش سریع کووید به عنوان یک ناجی برای تشخیص سریع ویروس SARS-CoV2 ظاهر شد تا بتوان آن را درمان کرد.

آزمایشات سریع PCR COVID زمانی که افراد به احتمال زیاد تحت تأثیر ویروس قرار می گیرند، عفونت ویروسی را به طور مؤثر تشخیص دهید. با توجه به شدت بیماری و ماهیت کشنده آن، افراد کنجکاو هستند که بدانند آیا مبتلا هستند یا خیر. آنها به دنبال منابعی هستند تا با جستجو مورد آزمایش قرار گیرند نتایج سریع آزمایش کووید در نزدیکی من. این نشان می دهد که مردم برای دانستن نتایج بی تاب هستند زیرا می خواهند خود را از اضطراب انتظار باز دارند. آزمایشات سریع کووید بهترین راه حل برای رفع این نیاز هستند.

در تست سریع PCR کووید به دنبال چه چیزی باشیم؟

با وجود انبوهی از آزمایش‌های سریع کووید، سؤال مهم این روزها این است که چگونه بهترین آزمایش را برای خود انتخاب کنید؟ بنابراین، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام مراجعه برای آزمایش PCR در نظر داشته باشید.

بی درنگ

هیچ‌کس نمی‌خواهد روزها یا ساعت‌های طولانی منتظر بماند تا نتایج آزمایش را بداند. به سادگی جستجو کنید آزمایش سریع کووید در نزدیکی من، و آزمایشگاه های زیادی را خواهید یافت که خدمات آزمایش کووید را با نتیجه سریع ارائه می دهند. موردی را انتخاب کنید که در کمترین زمان به نتیجه برسد. با پیشرفت در قابلیت های تست، می توان در عرض چند ساعت نتیجه داد.

دقت

سریع بودن بدون دقت بی معنی است. هیچ استفاده ای از روش آزمایشی که نتایج را در عرض چند دقیقه ارائه می دهد، اما صحت را تضمین نمی کند، وجود ندارد. کمی عدم دقت در نتایج آزمایش کووید می تواند مشکلات جدی برای شما و دیگران ایجاد کند. بنابراین، یک آزمایش سریع کووید را انتخاب کنید که با مسئولیت پذیری امیدوارکننده ترین نتایج را ارائه دهد.

دسترسی

بهترین راه برای به دست آوردن نتایج سریع و قابل اعتماد، جستجو است آزمایش کووید در همان روز در نزدیکی من. مکان هایی را به شما نشان می دهد که از نظر مسافت و مدت زمان آزمایش راحت ترین دسترسی را دارند. نتایج سریع زمانی امکان پذیر است که مکانی را در نزدیکی محل خود انتخاب کنید تا کمترین زمان برای آزمایش صرف شود. با این حال، عوامل مهم دیگری را نیز باید در نظر داشت.

راحتی

پیش از این، تنها روش آزمایشی موجود برای افراد، آزمایش سواب نازوفارنکس بود که برای بسیاری ناخوشایند بود. اکنون تست‌های کووید بزاق نیز ارائه می‌شوند که تهاجمی نیستند و بنابراین برای افراد راحت‌تر هستند. راحتی خود را با ابزار دقیق، روش شناسی و تنظیمات تست بررسی کنید، سپس تصمیم نهایی را در مورد آزمون خود بگیرید.

مجوز

این یکی از مهمترین عواملی است که باید در نظر گرفته شود، که بدون آن همه موارد دیگر غیرعملی هستند. اطمینان حاصل کنید که آزمایشی که تصمیم دارید انجام دهید تحت مجوز FDA باشد. نتیجه آزمایش غیرمجاز برای مسافرت، کار یا دسترسی شما به مکان‌های عمومی قابل قبول نیست.

آزمایش شدن

رام کردن شیوع خشمگین این همه گیری بدون ارائه آزمایش های کووید که نتایج سریع و قابل اعتمادی ارائه می دهد غیرممکن به نظر می رسد. اما آیا می دانید چه زمانی نیاز به آزمایش دارید؟ خوب، در اینجا چند چیز وجود دارد که نشان می دهد شما باید برای آزمایش سریع PCR COVID اقدام کنید.

  • اگر علائم کووید-۱۹ را دارید، همانطور که متخصصان مراقبت های بهداشتی توضیح داده اند، چه واکسینه شده باشید یا نه، بهتر است یک آزمایش سریع انجام دهید.
  • اگر با افراد مبتلا به کرونا در تماس نزدیک بودید، باید آزمایش را انجام دهید.
  • اگر در فعالیت هایی با خطر ابتلا به ویروس به طور مستقیم یا غیرمستقیم شرکت داشتید، بهتر است آزمایش دهید.
  • آخرین اما نه کم اهمیت، اگر یک متخصص مراقبت های بهداشتی به شما پیشنهاد انجام آزمایش را بدهد، باید انجام دهید.

پس از انجام آزمایش، باید اقدامات احتیاطی خاصی را رعایت کنید، از جمله اینکه خود را در خانه ایزوله کنید و تا زمانی که گزارش آزمایش منفی دریافت نکنید، قرنطینه شوید. در صورتی که نتایج آزمایش وجود عفونت ویروسی را تشخیص دهد، باید فوراً به دنبال مشاوره پزشکی حرفه‌ای باشید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.

حتی اگر به هیچ علامت ویروسی مشکوک نیستید، باید در شرایطی که قبلاً ذکر شد، آزمایش بدهید زیرا افراد بدون علامت ناقل بالقوه ویروس هستند. شناسایی و درمان به موقع برای محدود کردن گسترش بیماری بسیار مهم است.

افرادی که به عفونت مبتلا شده اند اما اکنون کاملاً خوب هستند و هیچ علامتی ندارند نیازی به انجام آزمایش ندارند. با این حال، در صورت بروز علائم، انجام آزمایش بسیار مهم می شود.

نتایج منفی کاذب چیست؟?

هر زمان که تست سریع کووید را انجام می دهید، احتمال دریافت نتایج منفی کاذب وجود دارد. این به دریافت نتایج آزمایش منفی با وجود آلوده بودن به ویروس اشاره دارد. این بدان معناست که آزمایش نتوانست ویروس را در نمونه شناسایی کند. اگر خیلی زود تست را انجام دهید ممکن است اتفاق بیفتد.

این ویروس معمولاً ایجاد می شود و پس از ۱۴ روز قابل تشخیص است. بنابراین توصیه می شود به عنوان یک اقدام ایمنی برای جلوگیری از انتشار ویروس به مدت ۱۴ روز در انزوا باشید. اگر با وجود داشتن علائم، نتیجه آزمایش منفی بود، باید بعد از ۵ تا ۷ روز دوباره آزمایش را انجام دهید تا نتایج دقیق‌تری داشته باشید.

همچنین بخوانید : چگونه در قرنطینه ذهن خود را فعال نگه دارید؟

برنامه های غربالگری چیست؟

سایت های آزمایش یا غربالگری محلی مانند کووید شیکاگو همچنین برای آزمایش مکرر هر زمان که به آنها نیاز دارید مفید هستند. ممکن است سایت های غربالگری مختلفی را پیدا کنید که توسط جامعه، محل کار یا مدارس تحت دستورالعمل FDA ایجاد شده است. آنها آزمایش های غربالگری را برای افرادی انجام می دهند که آیا آن افراد علائم ویروس SARS-CoV2 را دارند یا نه. هدف چنین برنامه های غربالگری این است که اطمینان حاصل شود که افراد در محل کار، مدارس یا جوامع خود ایمن هستند و خطری برای دیگران ایجاد نمی کنند.

انواع آزمون ها

وقتی جستجو می کنید تست سریع در نزدیکی من، نتایج متفاوتی را برای دو نوع آزمایش اصلی خواهید یافت. بهتر است قبل از انتخاب هر کدام اطلاعاتی در مورد هر دو نوع داشته باشید.

آزمایش های تشخیصی با هدف شناسایی عفونت فعال ویروس کرونا در فرد انجام می شود. آنها زمانی انجام می شوند که فردی مشکوک به علائم COVID-19 باشد. تصمیم در مورد ایزوله یا قرنطینه و درمان بیشتر بعد از این آزمایش گرفته می شود. تست های تشخیصی بیشتر به دو نوع مولکولی و آنتی ژنی تقسیم می شوند.

آزمایش مولکولی به عنوان آزمایش واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) نیز شناخته می شود. با بررسی مواد ژنتیکی ویروس با استفاده از تکنیک های آزمایشگاهی، ویروس را شناسایی می کند. برای جمع آوری نمونه مایع از بینی از سواب نازوفارنکس استفاده می شود.

از نمونه بزاق نیز برای انجام آزمایش مولکولی استفاده می شود. مدت زمان مورد نیاز برای تولید نتایج ممکن است از چند دقیقه تا چند روز متغیر باشد. اگر نمونه برای آزمایش به آزمایشگاهی دور فرستاده شود، ممکن است دریافت نتایج بیشتر طول بکشد. تست‌های مولکولی دقت بالایی در تشخیص ویروس دارند، اما گاهی اوقات ممکن است ویروس‌هایی با غلظت پایین را از دست بدهند.

اکثر تست های تشخیصی که امروزه انجام می شود، تست های آنتی ژن هستند. این آزمایش عفونت را توسط پروتئین های روی سطح ویروس تشخیص می دهد. نمونه از طریق سواب بینی یا گلو جمع آوری می شود که امکان جمع آوری نمونه از عمق بینی یا گلو را فراهم می کند. تجزیه و تحلیل نمونه و تولید نتایج ممکن است چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.

این آزمایش به طور موثر ویروس هایی را با غلظت بالایی از عفونت تشخیص می دهد، اما ممکن است در شناسایی ویروس هایی با غلظت پایین شکست بخورد. همچنین، احتمال دریافت نتایج منفی کاذب وجود دارد. در چنین شرایطی، پزشکان گاهی آزمایش PCR را برای تایید نتایج توصیه می کنند. می توانید جستجو کنید تست آنتی ژن سریع کووید در نزدیکی من برای اطلاع از مکان های نزدیک شما برای آزمایش.

آزمایش آنتی بادی برای بررسی وجود آن در خون در پاسخ به ویروس کرونا انجام می شود. این آزمایش آنتی بادی محور است و برای تشخیص COVID-19 موثر نیست. این فقط نشان می دهد که آیا بدن در پاسخ به ویروس آنتی بادی ایجاد کرده است یا خیر. معمولاً چند روز تا چند هفته طول می کشد تا پس از ابتلا به عفونت ایجاد شوند. آنها می توانند چندین هفته پس از عفونت در خون باقی بمانند.

زمان ایده آل برای انجام آزمایش آنتی بادی یک یا دو هفته پس از ابتلا به ویروس است. نمونه آزمایش آنتی بادی خونی است که از نوک انگشت یا از وریدها گرفته می شود. معمولاً چند دقیقه طول می کشد تا نمونه آزمایش شود و نتایج حاصل شود.

انواع نمونه های تست کووید

انواع مختلف آزمایش نمونه های مختلف را برای تشخیص ویروس بررسی می کنند. دو نوع نمونه معمولی وجود دارد که توسط کارکنان مراقبت های بهداشتی برای آزمایش عفونت بالقوه ویروسی استفاده می شود.

همانطور که از نام آن مشخص است، نمونه‌های سواب از طریق سوابی که شبیه Q-tip از بینی و گلو است، گرفته می‌شود. مکان‌های معمول نمونه شامل نارس قدامی، میانی شاخک، نازوفارنکس و اوروفارنکس است. مکان های نمونه ذکر شده قبلی از بینی نمونه می گیرند و دومی شامل جمع آوری نمونه از گلو می شود.

نمونه بزاق بدون ابزار یا ابزار تهاجمی جمع آوری می شود. فردی که مورد آزمایش قرار می گیرد باید در یک فلاسک یا لوله آزمایش تف کند تا به سطح مورد نیاز نمونه برسد. سپس نمونه در آزمایشگاه برای وجود ویروس مورد آزمایش قرار می گیرد.

کلمات پایانی

برای ایفای نقش خود به عنوان یک شهروند مسئول، جستجو کنید نتیجه سریع رایگان آزمایش کووید در نزدیکی من و حتی اگر فقط علائم جزئی دارید، خود را آزمایش کنید. اقدامات احتیاطی لازم را رعایت کنید و خود و عزیزانتان را ایمن نگه دارید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر