راهنمای جایگزینی برای دارو


هر روز هزاران والدین در سراسر جهان این خبر را دریافت می کنند که فرزندشان به ADHD (اختلال کمبود توجه بیش فعالی) تشخیص داده شده است. طبیعتاً این می تواند یک خبر نگران کننده باشد. در حالی که بسیاری از والدین از اینکه اکنون توضیحی برای علائم فرزندانشان وجود دارد، آسوده خواهند شد، این بدان معناست که اکنون باید تصمیماتی در مورد درمان اتخاذ شود.

با گزینه های درمانی مختلف موجود، چه دارویی و چه غیردارویی، می تواند برای والدین گیج کننده باشد که بدانند به کدام سمت حرکت کنند.. در اینجا، ما به معنای داشتن ADHD برای کودکان و اینکه چگونه گزینه های درمانی مختلف می تواند بر زندگی آنها تأثیر بگذارد، می پردازیم.

ما همچنین به یک درمان نگاه می کنیم، درمان نوروفیدبک برای ADHD، در عمق و بررسی مزایای متمایز آن. برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

زندگی با ADHD

شاید تعجب کنید که بدانید ADHD چقدر رایج است. دور و بر اعتقاد بر این است که از هر ۱۰ کودک ۱ نفر مبتلا می شود. جدیدترین ارقام از ایالات متحده تخمین می‌زند که ۹.۴ درصد و بیش از ۶ میلیون کودک آمریکایی در مقطعی به ADHD مبتلا شده‌اند. این ارقام از نظرسنجی والدین منتشر شده در سال ۲۰۱۸ در مجله روانشناسی بالینی کودک و نوجوان.

همانطور که احتمالا قبلاً می دانید، زندگی روزمره برای کودکان مبتلا به ADHD می تواند دشوار باشد. اگرچه علائم از کودکی به کودک دیگر متفاوت است، اما ممکن است مشکلات زیر را داشته باشند:

  • کنترل طغیان ها و/یا نوسانات خلقی
  • منظم و منظم بودن
  • کنترل بیقراری
  • تکمیل وظایف
  • اجتناب از حواس پرتی

کودکان مبتلا به ADHD موارد فوق را در درجات مختلف تجربه خواهند کرد. برخی از کودکان ممکن است زندگی روزمره خود در خانه، زندگی در کلاس درس یا کنار آمدن با فعالیت های فوق برنامه را بسیار چالش برانگیز بدانند. اگر این مورد است، ممکن است بخواهید به دنبال درمان باشید تا به آنها کمک کند علائم خود را مدیریت کنند و زندگی را آسان تر کنند.

گزینه های درمانی برای کودکان مبتلا به ADHD چیست؟

درمان های موجود برای کودکان مبتلا به ADHD را می توان به دسته بندی کرد دارویی و غیر دارویی. برخی از کودکان به یک روش درمان می شوند و به روش دیگر درمان نمی شوند، در حالی که برخی دیگر از ترکیبی از درمان های دارویی و غیر دارویی استفاده می کنند.

درمان های دارویی

بسیاری از والدین از روش دارویی برای فرزندان خود استفاده می کنند. چندین داروی مختلف در سرتاسر جهان وجود دارد و پزشک شما می‌تواند به شما توصیه کند که کدام داروی خاص برای کودک شما در دسترس است.

بسیاری از آنها محرک هستند، به این معنی که آنها افزایش سطح فعالیت در مغز، به ویژه مناطقی که توجه و رفتار را کنترل می کنند. داروهای ADHD یک درمان دائمی نیستند اما می توانند به کودکان در مدیریت علائم خود کمک کنند. آنها در حالی که کودک به طور معمول داروهای خود را مصرف می کند، کار خواهند کرد. وقفه های درمانی به طور دوره ای توصیه می شود تا بررسی شود که دارو هنوز موثر و مورد نیاز است.

مانند همه داروها، داروهای ADHD نیز دارند عوارض جانبی بالقوه. اینها از دارویی به دارو دیگر متفاوت است، اما ممکن است شامل تغییراتی در اشتها، سرگیجه یا خواب آلودگی باشد. عوارض جانبی قطعاً چیزی است که باید قبل از تصمیم گیری در مورد درمان مناسب با پزشک کودک خود در میان بگذارید.

درمان های غیر دارویی

بسیاری از والدین ترجیح می دهند یک مسیر غیر دارویی یا ترکیبی از هر دو نوع درمان را انتخاب کنند.

گاهی اوقات درمان های گفتاری مانند رفتار درمانی یا درمان شناختی رفتاری (CBT) ارائه می شود. این ممکن است درمان فردی یا درمان در یک محیط گروهی باشد.

از درمان های بیوفیدبک نیز استفاده می شود. درمان نوروفیدبک یک درمان غیر تهاجمی است که می تواند علائم ADHD را برطرف کند. این یک درمان غیر دارویی است که ثابت شده است به کودکان کمک می کند تا علائم ADHD خود را مدیریت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

نوروفیدبک درمانی چیست؟

نوروفیدبک درمانی است نوعی تمرین مغز. درمانگران از تجهیزات EEG برای نظارت بر امواج مغزی کودک شما استفاده می کنند. آنها این کار را در حالی انجام می دهند که کودک شما نشسته و استراحت می کند، نمایش مورد علاقه خود را تماشا می کند یا در حال انجام یک بازی ویدیویی است. این یک موقعیت بسیار خوشایند و راحت است و اصلاً تهاجمی نیست.

درمان با دادن بازخورد مثبت به مغز کار می کند; هر بار که مغز کودک کاری را به درستی انجام می دهد، پاداش تصویر و صدای واضح تری است. می توانید نوروفیدبک را به عنوان یک ورزش سرگرم کننده برای مغز در نظر بگیرید. در طی چند جلسه، این به مغز آموزش می دهد تا تمرکز بهتری داشته باشد.

درمان نوروفیدبک همیشه یک ارزیابی عمیق را دنبال می کند که نقاط قوت و ضعف موجود مغز را شناسایی می کند. پس از حدود ۲۰ جلسه، والدین متوجه خواهند شد که علائم ADHD کودک کاهش یافته است.

همچنین بخوانید: علائم، علل و درمان ADHD

چرا درمان نوروفیدبک ADHD موثر است؟

نوروفیدبک و بیوفیدبک درمان‌های ADHD مبتنی بر تحقیقات علمی بسیار کامل هستند و مزایای ثابت شده‌ای دارند. بازخورد زمانی واقعی که مغز دریافت می کند، عملکرد سالم مغز را تقویت می کند و به آن می آموزد که رفتار خود را خود تنظیم کند.

دلیل کارکرد آن به خوبی در مقاله توضیح داده شده است.آموزش مغز با حلقه بسته: علم نوروفیدبک، منتشر شده در Nature Reviews: Neuroscience در سال ۲۰۱۶: «نوروفیدبک نوعی بیوفیدبک است که در آن فعالیت عصبی اندازه‌گیری شده و از طریق یک یا چند کانال حسی در زمان واقعی به شرکت‌کننده ارائه می‌شود تا تسهیل شود. خود تنظیمی بسترهای عصبی فرضی که زمینه ساز یک رفتار یا آسیب شناسی خاص است.

در ادامه می‌گوید: «آموزش نوروفیدبک منجر به تغییرات عصبی خاص مربوط به مدار مغز آموزش دیده و تغییرات رفتاری مرتبط می‌شود.»

درمان نوروفیدبک بسیار موثر و طولانی مدت است. در کلینیک Evolve Brain Training در دبی، مشتریان در ۹۵ درصد مواقع به اهداف خود می رسند. والدین اغلب بهبود تمرکز و تمرکز را برای فرزندان خود گزارش می دهند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مزایای مبتنی بر علم نوروفیدبک، می‌توانید مقاله تحقیقاتی کوئنان A. و همکاران (۲۰۰۹) با عنوان «کارآمدی آموزش نوروفیدبک در ADHD: تأثیرات بر بی‌توجهی، تکانشگری و بیش‌فعالی: یک متاآنالیز را جستجو کنید. ”.” نتیجه در اینجا این است که “…درمان نوروفیدبک برای ADHD را می توان “موثر و خاص” در نظر گرفت… با ES بزرگ (اندازه اثر) برای بی توجهی و تکانشگری و ES متوسط ​​برای بیش فعالی.”

خلاصه ای از مزایای درمان نوروفیدبک

تمام درمان‌های ADHD باید به‌طور کامل مورد بررسی قرار گیرند و توصیه‌های تخصصی مخصوص فرزندتان باید از متخصصان واجد شرایط درخواست شود. نوروفیدبک درمانی است به والدینی توصیه می شود که رویکرد غیر دارویی را برای مقابله با علائم ADHD ترجیح می دهند.

در اینجا خلاصه ای از مزایای آن آمده است:

  • نتایج مثبت بلند مدت
  • غیر تهاجمی
  • یک درمان لذت بخش برای کودکان
  • بدون عوارض جانبی مضر
  • برای کودکان بالای شش سال (و بزرگسالان) توصیه می شود

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر