راهنمای کامل خرید انواع لاک


وارنیش یک مایع شیمیایی شفاف است که به عنوان لاک یا پوشش محافظ روی سطح رنگ شده برای محافظت از رنگ در برابر رطوبت، گرد و غبار و مواد خارجی استفاده می شود.

انواع مختلفی از لاک ها وجود دارد و در طرح های مختلف برای رنگ ها و مکان های خاص به فروش می رسید. این محصول بر روی تمامی سطوح مانند دیوار، پلی استر، گچ، چوب، فلز علاوه بر محافظت از آن نواحی برای ایجاد پلیسی ویژه و قرار گرفتن در معرض کار استفاده می شود.

در واقع می توان گفت که کاربرد اصلی وارنیش در صنعت نقاشی و هنر سطح آبگریز و قابل شستشو و در درجه دوم سطح براق یا مات است. یکی دیگر از کاربردهای تقریبا مفید لاک ها، ترکیب با رنگ های پودری است. از آنجایی که لاک ها حاوی رنگدانه های رنگی نیستند و فقط رزین هستند، می توان آنها را با پودرهای رنگی ترکیب کرد تا به رنگ دلخواه رسید.

لاک های آب یا اکریلیک

این لاک ها بر پایه رزین اکریلیک بوده و در ابتدا رنگ شیری دارند. این لاک ها دقیقاً معانی مشابهی دارند رنگ های اکریلیک و لاک های پایه آب مانند رنگ های اکریلیک نیازی به زمان خشک شدن ندارند و به طور کلی بین ۱ تا ۲ ساعت کاملا خشک می شوند.

این محصول ابتدا حاوی شیر بوده و پس از چند دقیقه بی رنگ می شود.

لاک های پایه آب در سبک های مختلف برای هر سلیقه ای موجود است. لاک های اکریلیک در انواع براق، روشن، مات، نیمه مات و فوق مات به فروش می رسید.

نکته: اگر لاکی که استفاده می کنید غلیظ است و باید آن را رقیق کنید، می توانید از آب جوش فراوان استفاده کنید.

می توانید از لاک های پایه آب روی رنگ های اکریلیک استفاده کنید تا محل کار بادوام و براق شود. لاک های پایه آب پس از خشک شدن به هیچ وجه زرد نمی شوند.

لاک های روغنی یا آلکیدی

این لاک ها بر پایه رزین آلکیدی هستند و به آنها لاک روغنی می گویند.

این محصول یک مایع زرد شفاف با خواص مشابه است رنگ روغن به نام های مختلفی فروخته می شود که برخی از آنها را نام می بریم.

  • لاک روغن
  • روغن تصفیه شده
  • لاک روغن
  • کلر

لاک های روغنی از پوشش و درخشندگی بالاتری نسبت به لاک های اکریلیک یا پایه آب برخوردار هستند و این مزیت به دلیل نوع رزین به کار رفته در این دو محصول است.

خشک شدن این نوع لاک ها مانند رنگ های روغنی زمان زیادی طول می کشد و باید حداقل پس از استفاده از آنها استفاده شود. ۴ ساعت به آن فرصت داد. پوشش پودری با این نوع لاک و رزین بسیار بهتر و جالبتر از نوع پایه آب آن است، این لاک ها معمولا به صورت براق تولید می شوند و به صورت مات یا نیمه پولیش تولید نمی شوند. . می توانید از پماد استفاده کنید.

نکته مهم: استفاده از این لاک ها ممکن است به مرور زمان باعث زرد شدن و طعم دادن به سطح کار شما شود، پس به چند بار استفاده از آن و استفاده از آن توجه کنید.از کجا استفاده کنید.

این لاک ها را می توان در همه جا اعمال کرد.

لاک های فوری و نیتروسلولز

به این نوع لاک ها، لاک های فوری می گویند.

گاهی اوقات این محصولات دارای یک یا دو جزء هستند و کار با دو نوع از این محصولات بسیار سخت و پیچیده است. معمولا قسمت دوم این محصولات خشک کردن یا سفت شدن این محصولات است تا لاک سریع خشک شود.

این لاک ها به نام لاک ماشین نیز شناخته می شوند. و می توان گفت بادوام ترین و بهترین محصولات لاک های خودرو هستند.

در واقع نوع لاکی که در بازار به صورت نیمه پلی استر و تمام پلی استر به فروش می رسد از چوب بوده و جزء لاک های سخت به حساب می آید و عموماً برای درب های چوبی خارجی استفاده می شود.

اسپری لاک یا اسپری کشنده

اسپری های کشنده و همان اسپری های لاک موجود در بازار در واقع هیچ تفاوتی با ۳ دسته برتر ندارند و در دسته های مشابه قرار می گیرند.

تفاوت اصلی این محصولات با دسته های فوق، سهولت استفاده از این محصول است. همانطور که می دانید اکثر افراد وقتی نام رنگ و اسپری رنگ به هم می رسند، به خصوص اگر تا به حال تجربه نقاشی قبلی را نداشته باشند، به دلیل سهولت استفاده، رنگ اسپری را انتخاب می کنند.

و به همین دلیل است که اسپری ها جزو پرفروش ترین اقلام موجود در بازار هستند و اسپری های کشنده نیز از همین قاعده پیروی می کنند، اما نکته ای که باید پذیرفت این است که خرید لاک پایه آب ارزان تر از اسپری است.

مشکل برخی از اسپری ها این است که وقتی نیمه استفاده می شوند و برای استفاده در سری های بعدی کنار می گذارند، لوله ها یا نازل های آنها با اسپری کلمه برای سری بعدی پوشانده شده و قفل می شوند که دقیقاً همان راه حل خاصی است. ما به طور خلاصه در مورد آن صحبت خواهیم کرد، اما می توانید آن را به طور کامل در بخش اسپری های وب سایت مشاهده کنید.

اگر از اسپری خود استفاده می کنید و می خواهید آن را کنار بگذارید، اسپری خود را دوباره روشن کنید و بعد از یک دقیقه آن را به مدت چند ثانیه به عقب و جلو اسپری کنید تا اسپری دهانی خارج شود و هیچ گونه قفلی اسپری نکنید.

انواع لاک برای شرایط مختلف

لاک برای دیوارها

همانطور که می دانید صنعت ساختمان پتینه در حال حاضر بسیار پیشرفته تر از گذشته است.

بدین ترتیب رنگ ها و پوشاک تحت عنوان زیورآلات تزیینی وارد بازار شد که برای دیده شدن مناسب این لباس ها و محافظت و نگهداری از آن ها، پس از خشک شدن کامل محصولات، روی آن ها لاک زد تا سطح آن صاف شود. آبگریز. بیشتر بدرخشید.

لاک برای چوب

پوشش روی چوب یکی از مهمترین و قدرتمندترین عملکردهای محافظت از سطح چوب در برابر رطوبت، گرد و غبار، حشرات و … می باشد.

ابتدا باید چوب را کاملا تمیز کنید و سپس سطح را به خوبی سمباده بزنید تا لایه های قدیمی جدا شوند و لایه جدید ترمیم شود.

سپس در صورت وجود ایراد در چوب باید آن را به درستی رفع کنید و سپس سطح چوبی به خوبی خشک شود.

پس از خشک شدن کامل چوب می توانید روی آن لاک بزنید. در مجموعه های تولیدی، میزها، صندلی ها و مبل ها اغلب با تینر ترکیب می شوند و با پمپ و تفنگ روی محل کار اسپری می شوند تا به طور مساوی در محل کار توزیع شوند.

اما این بدان معنا نیست که نمی توان آن را با برس یا غلتک روی آب اعمال کرد. و با هر وسیله ای که دارید می توانید لاک را کاملا بمالید.

روی لایه های بالا باید لاک زده شود و بهتر است حداقل از ۳ لایه لاک روی کار استفاده شود.

قبل از استفاده از لایه بعدی، هر لایه باید کاملا خشک شود. برای بهبود و راحت‌تر کردن محل کار، می‌توانید پس از خشک شدن هر لایه لاک، ماسه نرم را روی آب بمالید تا کل دست صاف شود.

نکات اضافی

  1. سعی کنید از یک لاک با قلم مو یا غلتک در یک طرف استفاده کنید، به عنوان مثال، گروه اول از چپ به راست و گروه دوم از بالا به پایین تا زمانی که قلم مو به جای آن رد شود و نمونه برداری کنید و تمام کار به طور یکنواخت پوشانده شود.
  2. از کشنده یا لاک مستقیم روی ورق طلا استفاده نکنید، زیرا ممکن است پس از چند روز سیاه شود و اکسید شود. برای پوشاندن ورق طلا حتما از لاک استفاده کنید و پس از زدن حداقل دو لایه لاک روی ورق طلا، از کشنده قسمت آخر برای مقاومت روی آن استفاده نکنید.
  3. سعی کنید از یک برس سبک و نسبتا ارزان برای لاک زدن استفاده کنید، زیرا شکل لاک مانند چسب آسیب قابل توجهی به موهای برس وارد می کند و حتماً برس مخصوصی را برای این کار در نظر بگیرید و پس از کار دقیق انجام دهید. ، کاملا بشویید. قلم را در حین استفاده بشویید و خشک کنید.
  4. اگر از اسپری لاک استفاده می کنید، آن را ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر بالاتر از سطح قرار دهید و شروع به سمپاشی کنید. اسپری را در یک مکان نگه ندارید زیرا باعث ریختن آن روی کار می شود. حتما از یک سمپاش کشنده در مکانی با تهویه مناسب استفاده کنید.
  5. انواع کشنده را می توانید از سایت بهفام کالا خریداری کنید.