راهنمای کامل درمان آکنه در سنگاپور – بلاگ Credihealth


آکنه یک بیماری پوستی بسیار شایع است که نه تنها نوجوانان بلکه بزرگسالان را نیز درگیر می کند. غدد چربی، که در پوست یافت می شوند، ماده ای روغنی به نام سبوم تولید می کنند – سبوم بیش از حد باعث ایجاد آکنه، جوش های سرسیاه و سرسفید می شود.

آکنه معمولا روی صورت ایجاد می شود، اما ممکن است سایر قسمت های بدن مانند پشت یا گردن را نیز درگیر کند. معمولاً، این وضعیت با عوارض جانبی نامطلوب همراه نیست، اما می تواند شما را به خودآگاهی برساند، بنابراین تضمین می کند درمان آکنه سنگاپور یکی از مناطقی است که به دلیل محبوبیت این درمان در منطقه و پیشرفته بودن گزینه های درمانی ممکن است بخواهید برای درمان خود جستجو کنید.

مشاهده شده است که بارداری می تواند ضایعات آکنه موجود را بدتر کند و همچنین ممکن است باعث ایجاد آکنه برای اولین بار شود. این نوسانات هورمونی اغلب تولید روغن را افزایش می دهد و در نتیجه حتی منافذ مسدودتر را افزایش می دهد که منجر به مراحل سخت تر درمان آکنه و در نهایت بهبودی می شود.

پس چه باید کرد؟ در این شرایط، پزشکان به طور کلی استفاده از داروهایی با حداقل خطر را هنگام تلاش برای درمان آکنه توصیه می کنند. در دوران بارداری، باید از مصرف برخی از داروهای خوراکی اجتناب شود، در حالی که برخی از درمان های موضعی بی خطر در نظر گرفته می شوند و در صورت لزوم می توان از آنها استفاده کرد.

پزشکان معمولاً آنتی بیوتیک‌ها را برای درمان آفت‌های التهابی آکنه تجویز می‌کنند، زیرا این داروها بدون هیچ گونه اثرات هورمونی دارای خواص ضد التهابی هستند. قرص های ضد بارداری خوراکی نیز برای درمان آکنه با کنترل تولید سبوم دیده می شود، اما زمانی که بیمار از قبل آنتی بیوتیک مصرف می کند، نباید آنها را مصرف کرد زیرا ممکن است اثر یکدیگر را باطل کنند و در نتیجه اثربخشی درمان را کاهش دهند.

ترجیحاً اگر در دوران بارداری از کورتیکواستروئیدهای خوراکی استفاده نکنید، مگر اینکه توسط یک متخصص پوست با تجربه توصیه شود، مفید است. بسیاری از متخصصان پوست اسپیرونولاکتون، یک داروی ضد آندروژن را توصیه می کنند که می تواند برای درمان آکنه در زنان استفاده شود.

برخی از «ایمن‌ترین» درمان‌های موضعی شامل اریترومایسین و کلیندامایسین هستند. هر دو آنتی بیوتیک مستقیماً روی پوست استفاده می شوند تا باکتری P. acnes را از بین ببرند، بدون اینکه اثرات هورمونی مانند اکثر قرص های ضد بارداری خوراکی نشان دهند. هر دوی این داروها در دوران بارداری بی خطر هستند و ممکن است دو بار در روز برای بهترین نتایج استفاده شوند.

بسیاری از متخصصان پوست همچنین بنزوئیل پراکسید را تجویز می کنند، یک داروی رایج بدون نسخه که در یک داروخانه معمولی موجود است. بنزوئیل پراکسید تفاوت زیادی با پراکسید هیدروژن ندارد و با کشتن باکتری ها عمل می کند. این ماده دارای خواص ضد التهابی است، بنابراین به کاهش تورم یا قرمزی ضایعات آکنه و لایه برداری پوست که اغلب با سایر داروهای موضعی رخ می دهد کمک می کند.

یکی دیگر از درمان های بسیار موثر آکنه که در دوران بارداری بی خطر است و می توان دو بار در روز از آن استفاده کرد، رتینول یا ترتینوئین است که یک داروی ضد التهابی است. این دارو با کمک به ریختن سلول های مرده پوست منافذ را باز می کند. همچنین لکه های تیره ای را که به دلیل جای زخم و هایپرپیگمانتاسیون باقی مانده اند را روشن می کند.

تتراسایکلین و ایزوترتینوئین دو دارویی هستند که نباید در دوران بارداری مصرف شوند زیرا هم برای مادر و هم برای جنین ناامن هستند. توصیه می‌شود که هر کسی در دوران بارداری، درمان آکنه را در سنگاپور در نظر بگیرد تا قبل از مصرف داروهای آکنه با پزشک خانواده خود مشورت کند، زیرا اکثر قرص‌های ضد بارداری خوراکی موجود در قفسه‌های داروخانه‌ها در سراسر جهان هشداری را روی برچسب خود نشان می‌دهند که ممکن است در صورت مصرف باعث ناتوانی‌های مادرزادی یا مشکلات دیگری شوند. زنان حامله.

مهمتر از همه، بهتر است زنان باردار از غذاهای سالم، از جمله میوه ها و سبزیجات فراوان حاوی آنتی اکسیدان استفاده کنند تا استرس را تا حد ممکن کاهش دهند، زیرا دیده شده است که این عوامل باعث تشدید هر دو ضایعات آکنه بالا می شوند. همچنین ممکن است پزشک ویتامین ها و مواد معدنی خاصی را همراه با داروهای جدید برای بهترین نتیجه تجویز کند.

هنگام تلاش برای خلاص شدن از شر آکنه از چه چیزهایی باید اجتناب کرد؟

هنگامی که درمان آکنه خود را در سنگاپور شروع می کنید، مواردی وجود دارد که پزشک به شما توصیه می کند. به عنوان مثال، باید از دست زدن به ناحیه آسیب دیده خودداری کنید زیرا ممکن است باعث گسترش باکتری شود. همچنین ممکن است عفونت را بدتر کند و درمان آکنه شما را سخت‌تر کند.

اگر از محصولاتی که حاوی الکل هستند یا باعث تحریک یا قرمزی پوست می شوند نیز دوری کنید، کمک می کند زیرا آنها پوست شما را خشک کرده و وضعیت شما را بدتر می کنند. محصولات حاوی بنزوئیل پراکسید برای موارد خفیف آکنه بهتر است.

شما نباید در هنگام درمان آکنه خود از لوازم آرایشی ترکیبی استفاده کنید مگر اینکه تحت نظر یک متخصص پوست تایید شده توسط هیئت مدیره باشید. این خطر وجود دارد که آنها پوست شما را بچرخانند و حتی وضعیت شما را بدتر کنند. مطمئن شوید که سیگار نکشید، زیرا این امر می‌تواند بر عملکرد خوب درمان‌ها نیز تأثیر بگذارد سیستم ایمنی خود را سرکوب کنید.

مهمترین بخش درمان مراقبت های بعدی است. اکثر مردم از مزایای کامل درمان بهره مند نمی شوند زیرا خیلی زود درمان می شوند. پس از شروع درمان آکنه باید به مراقبت از پوست خود ادامه دهید، در غیر این صورت دوباره عود خواهد کرد.

با استفاده از درمان‌های سخت‌تر اشتباه نکنید و فکر کنید که این درمان‌ها آکنه را سریع‌تر از بین می‌برند. اگرچه این یک باور رایج است، اما کاملاً درست نیست زیرا درمان های خشن می تواند عوارض جانبی بیشتری ایجاد کند، وضعیت شما را بدتر کند و به بدن شما آسیب برساند.

همچنین توصیه می شود در دوران بارداری از داروهای خانگی یا محصولات حاوی بنزوئیل پراکسید خودداری کنید. استفاده از این درمان‌ها ممکن است برای زنان باردار ناامن باشد و در صورت استفاده نادرست هنگام تلاش برای خلاص شدن از شر آکنه، به نوزاد متولد نشده آسیب برساند.

برخی از درمان های طولانی مدت آکنه موثر چیست؟

مهمترین بخش در مورد درمان طولانی مدت آکنه در سنگاپور، انتخاب بهترین روش برای شما است. گزینه های درمانی مورد بحث در بالا موثر هستند، اما تنها در صورتی که کاندیدای خوبی باشید و طبق توصیه از آنها استفاده کنید.

معمولاً بهترین درمان برای مراقبت طولانی مدت از آکنه، قرص ضد بارداری است. با تنظیم هورمون ها، این قرص ها می توانند سطح آندروژن را در بدن شما کاهش دهند (آندروژن باعث تولید بیش از حد روغن می شود)، که به کاهش تشکیل آکنه کمک می کند. همچنین به تنظیم دوره های قاعدگی و کاهش جوش های ماهیانه کمک می کند.

گزینه های دیگری نیز وجود دارد که ممکن است به همان اندازه خوب یا بهتر از قرص های ضد بارداری باشند، بنابراین اگر این روش درمانی برای شما مناسب نیست، در مورد گزینه های خود با متخصص پوست صحبت کنید. هنگامی که هر نوع درمان طولانی مدت آکنه را امتحان می کنید، یک نکته را باید در نظر داشته باشید این است که یک شبه جواب نمی دهد. بهتر است قبل از دست کشیدن به هر یک از آنها فرصت بدهید.

خط پایین

بارداری یک اتفاق زیبا در زندگی است، اما می تواند تغییرات غیرمنتظره ای در بدن شما ایجاد کند. آکنه یکی از مواردی است که بسیاری از زنان باردار در دوران بارداری خود با آن دست و پنجه نرم می کنند. اگر آکنه دارید که احساس می‌کنید زندگی را غیرقابل تحمل می‌کند، قبل از امتحان کردن هر گزینه، حتماً با یک پزشک متخصص پوست برای درمان آکنه در سنگاپور مشورت کنید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات، و داده‌های موجود در این انتشارات متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان منفرد است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر