راهنمای ۲۰۲۱ – وبلاگ Credihealth


یک مقدمه

سوء مصرف مواد شوخی نیست. همراه با اراده فرد، زمانی که فرد شروع به ترک اعتیاد خود می کند، برخی درمان های پزشکی جدی نیز ضروری است. ترک هر نوع سوء مصرف مواد مخدر کار آسانی نیست.

بسیاری از ما نمی‌دانیم یا ایده‌ای اساسی از مصرف مواد مخدر و روش‌های بهبودی نداریم. سم زدایی بخشی ضروری از برنامه بازیابی سوء مصرف مواد است. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد سم زدایی دریافت کنید https://www.gallusdetox.com/locations/colorado/denver-detox-center/.

سم زدایی پزشکی چیست؟

هنگامی که بدن فرد به ماده ای مانند مواد مخدر یا الکل وابسته می شود، حذف آن ماده خاص با علائم روانی، فیزیکی و رفتاری نیز همراه است.

برای ترک الکل یا مواد مخدر، سم زدایی پزشکی یک محیط امن و مطمئن را فراهم می کند. در یا در صورت لزوم، برای تسکین علائم خاص مرتبط با سم‌زدایی به شما دارو داده می‌شود.

در زیر علائمی وجود دارد که سم‌زدایی‌های پزشکی معمولاً روی آنها تأثیر می‌گذارند و به عنوان علائم ترک نیز مطرح می‌شوند.

 • تعریق؛
 • ارتعاشی
 • بیخوابی.
 • خسته
 • آریتمی؛
 • توهم
 • افسردگی.
 • حالت تهوع یا استفراغ.

سم زدایی پزشکی به انواع مختلفی از گزینه های درمانی برای سوء مصرف مواد مخدر حاد و مزمن همراه با مدیریت دارویی اشاره دارد. در برنامه سم زدایی پزشکی عوامل متعددی در نظر گرفته می شود. اینجا اند.

 • اجتماعی – جمعیتی.
 • وضعیت اجتماعی و اقتصادی.
 • وابستگی روانی
 • الگوهای رفتاری پیچیده مرتبط با سم زدایی

فرآیند سم زدایی

هنگامی که درمان دارویی را انتخاب می کنید، سم زدایی اولین مرحله آن است. برای برخی افراد دلیل مصرف مواد مخدر اضافه بار ذهنی است. همیشه ترس از کمبود دارو در بدن فرد وجود دارد، همراه با پتانسیل اثرات نامطلوب روانی، سرخوشی و جسمی که نتیجه اثرات ترک دارو است.

هنگامی که بدن به ماده عادت می کند، فرد برای مدت طولانی آن را مصرف می کند و مصرف آن را قطع یا به طور کامل قطع می کند، علائم ترک ایجاد می شود.

کارکنان کلینیک متوجه اثرات ترک شدند و درمان را بر اساس برنامه مصرف دارو، نوع ماده و علائم رایج ترک شروع کردند.

در اینجا چند مقاله با علائم آنها آورده شده است.

 • بنزودیازپین ها، از جمله بنزودیازپین ها، آتیوان، والیوم. علائم عبارتند از اضطراب، حملات پانیک، تعریق، تومورهای دست، تپش قلب، و داروهای آرام بخش.
 • محرک هایی مانند کوکائین و آمفتامین ها با علائمی مانند خلق و خوی ضعیف، درد عضلانی، لرزش، اضطراب، خواب آلودگی، مشکلات قلبی عروقی و در برخی موارد، افکار خودکشی همراه هستند.
 • مواد افیونی شامل مورفین، هروئین و داروهای مسکن تجویزی هستند که علائم ترک مانند بیقراری، گرفتگی عضلات شکمی، اسهال، دردهای عضلانی، تعریق و استفراغ دارند.

جزئیات در مورد سم زدایی پزشکی

هر متخصص بالینی که به طور ویژه برای درمان سم زدایی آماده شده باشد، می تواند تمام این علائم ترک را درمان کند. به منظور مدیریت نوسان اثرات ترک همراه با اطمینان از ایمن و بهینه بودن کل فرآیند برای بیمار، روش سم زدایی به روشی خاص طراحی شده است.

اکنون می‌خواهیم عمیق‌تر کاوش کنیم و در مورد همه آن درمان‌های پزشکی صحبت کنیم، افرادی که علائم ترک دارند مورد نیاز است.

ما کاملاً متوجه شدیم. وقتی صحبت از سوء مصرف مواد مخدر و سم زدایی می شود، سردرگمی زیادی در ذهن ما وجود دارد. اما وقتی عهد می کنیم خود یا عزیزانمان را از قلمرو زشت اعتیاد بیرون بیاوریم، باید از شر آنها خلاص شویم.

بنابراین، در اینجا ما به برخی از رایج ترین سردرگمی ها یا تردیدهایی که در مورد موضوع سوء مصرف مواد مخدر و سم زدایی ایجاد کرده ایم پاسخ می دهیم.

 • آیا سم زدایی واقعاً اعتیاد را درمان می کند؟

این پاسخ نمی تواند بله یا خیر باشد. شما باید کل مفهوم و الزامات سم زدایی را درک کنید. سم زدایی پزشکی در واقع کمک می کند تا بفهمیم بدن در کوتاه مدت تمام مواد اعتیاد آور را پاک کرده است.

علاوه بر این، همچنین می تواند علائم حاد مربوط به قطع مصرف را تسکین دهد. با این حال، علت اصلی یا علل سوء مصرف مواد مخدر را درمان نمی کند. سم زدایی پزشکی واقعاً راه را هموار می کند تا بتوانید اقدامات درمانی را انجام دهید تا به شما در دستیابی به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت کمک کند.

در بیشتر موارد، در هر زمانی از روز، فرد باید بتواند به درمان سم زدایی بپردازد. در صورتی که فردی هر اورژانس پزشکی را تجربه کند، باید در همان روز بستری شود.

 • سم زدایی چقدر طول می کشد؟

برنامه یا مدت درمان سم زدایی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. همچنین به نوع مصرف مواد مخدر و مدت زمان اعتیاد فرد بستگی دارد. بهتر است با یک مرکز سم زدایی مشورت کنید و از برنامه درمانی آنها ایده بگیرید.

به این ترتیب می توانید بازه زمانی دقیق را انتخاب کنید. معمولاً مدت زمان آن از چند روز تا دو هفته متغیر است. از آنجایی که هر فرد متفاوت است، جدول زمانی برای پاسخ به درمان نیز متفاوت است.

 • آیا می توانم سم زدایی را برای مدت کوتاهی ترک کنم؟

فرض کنید یک بیماری مزمن دارید و تحت درمان هستید. حال اگر درمان را برای مدت کوتاهی قطع کنید چه اتفاقی می افتد؟ در بیشتر موارد، چیز قابل قبولی را وعده نمی دهد، زیرا بدن شما باید در اسرع وقت از شر بیماری خلاص شود. هرچه بیشتر به تأخیر بیفتید، بیماری بیشتر به سلامت جسمی شما آسیب می رساند.

وضعیت تقریباً مانند سم زدایی است. اگر در اواسط درمان سم زدایی را متوقف کنید، این خطر وجود دارد عود اعتیاد به مواد مخدر او افزایش می یابد. وضعیت شما را بدتر خواهد کرد. شما اغلب نیاز دارید که درمان سم زدایی را از ابتدا شروع کنید.

 • آیا سم زدایی نشانه ضعف است؟

همانطور که قبلا ذکر شد، ما چیز زیادی در مورد سوء مصرف مواد مخدر و درمان آن نمی دانیم. انگ های زیادی در اطراف آن وجود دارد. کناره گیری فیزیکی در واقع یک مشکل جدی جسمی است و اصلاً نشانه ضعف نیست.

برای ایمنی و امنیت زندگی خود، همیشه ایده خوبی است که هنگام ترک هر نوع مصرف مواد مخدر، سم زدایی انجام دهید. این به این معنی نیست که شما ضعیف هستید. نمیتونی باشی شما تصمیم شجاعانه گرفتید که اعتیاد خود را بررسی کنید، نمی توانید ضعیف باشید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و مشارکت کنندگان است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر