راه های اثبات شده برای کاهش خطاهای صورتحساب در بخش مراقبت های بهداشتی – بلاگ Credihealth


صورتحساب پزشکی برای سلامت مالی یک مطب پزشکی بسیار مهم است. هنگامی که خطاهای صورت‌حساب رخ می‌دهد، یعنی داده‌های کافی بیمار، کدگذاری اشتباه، اطلاعات نادرست یا گمشده، و کدهای روش نادرست. منجر به از دست دادن درآمد قابل توجه و سایر بحران های مالی خواهد شد. گاهی اوقات، حتی یک اشتباه جزئی (بسته بندی، انتخاب کد اشتباه) می تواند کسب و کار شما را در معرض خطر قرار دهد، مانند جریمه های فدرال، آسیب به شهرت و بیماران ناراضی.

با این حال، دقت صورت‌حساب و پردازش ادعا بسیار ضروری است. پزشکان مراقبت های بهداشتی باید این واقعیت را درک کنند که موفقیت ادعاهای پزشکی در دست کارکنان صورتحساب آنها است. اگر کارکنان صورتحساب به خوبی آموزش دیده باشند، جزئیات گرا باشند و به روز باشند. سپس، آنها در جهت درست هستند. اگر آنها به طور کامل آموزش ندیده باشند و در مورد تغییر مقررات صورتحساب به روز نباشند. سپس زمان مناسب برای آموزش آنها است، که به جلوگیری از خطاهای صورتحساب و کدگذاری کمک می کند.

یادگیری نحوه شناسایی رایج ترین اشتباهات صورت حساب، بلکه درک روش اثبات شده برای رسیدگی به آنها ضروری است. از آنجا که صورتحساب پزشکی اغلب رگ حیاتی برای جریان درآمد یک مرکز درمانی است. به همین دلیل است که هر چیزی که می تواند منجر به افزایش خطاهای صورت حساب شود باید در اسرع وقت شناسایی و اصلاح شود.

در اینجا روش‌های کارآمد زیر وجود دارد که به به حداقل رساندن اشتباهات صورت‌حساب و بهبود نرخ ادعای پاک کمک می‌کند. که منجر به بهبود نرخ بازپرداخت کلی و روان‌سازی جریان نقدی می‌شود.

تمام فیلدهای لازم صورتحساب پزشکی خود را تکمیل کنید: تخمین زده شده است که تقریباً ۶۱ درصد از رد اولیه ادعاهای پزشکی به دلیل ارائه صورتحساب پزشکی با اطلاعات دموگرافیک بیماران نادرست/غایب و کد طرح بیمه نادرست است.

بنابراین، جمع‌آوری اطلاعات دقیق و کامل از بیماران برای کارکنان جلویی شما ضروری است. و قبل از رسیدگی به ادعای پزشکی به یک شرکت بیمه، بررسی لازم را انجام دهید. این به این معنی است که همه اطلاعات مانند نام بیمار، تاریخ تولد، شماره خط مشی، و همه اطلاعات مربوطه را که در فرم ادعا مورد نیاز است، تأیید یا دوباره بررسی کنید.

با این حال، در اطلاعات رویه و کدگذاری، ابزارهای پاکسازی ادعا نقش اساسی در شناسایی خطاهای رایج صدور صورت حساب و کدگذاری دارند. که به حداقل انکارها کمک می کند و نرخ کلی ادعای پاک را بهبود می بخشد.

پیاده سازی راه حل های مبتنی بر فناوری: به طور سنتی، صورتحساب و کدگذاری پزشکی یک جنبه بسیار زمان بر و خسته کننده از یک مرکز مراقبت های بهداشتی است. از سوی دیگر، نقش اساسی در مدیریت چرخه درآمد یک مرکز بهداشتی و درمانی ایفا می کند.

به همین دلیل است که ارائه دهندگان خدمات مراقبت های بهداشتی همیشه به دنبال راه های نوآورانه برای ساده کردن عملیات مالی کسب و کار خود و افزایش بهره وری خود هستند. یکی از روش‌های انجام این کار، استفاده از سیستم‌های مدیریت عملی EMR/EHR در فرآیند صدور صورت‌حساب است.

فناوری دیجیتال به طور قابل توجهی در عملکردهای پزشکی گسترده مانند تشخیص یا درمان به موقع، صورتحساب/کدگذاری پزشکی، جمع آوری داده ها، انطباق با مقررات بهداشتی و نظارت از راه دور کمک کرده است.

با این حال، بزرگترین مزیت استفاده از یک سیستم یکپارچه، ساده کردن هر یک از عملکردها است، مانند

 • کاهش کاغذبازی
 • برنامه ریزی بهتر برای بیمار
 • کمک به حفظ یک پرونده واضح و کامل از بیمار.
 • بهبود کارایی عملکرد مراقبت های بهداشتی.
 • مستندات کامل تر
 • بررسی سریع صلاحیت بیمه.
 • کمک به پیگیری وضعیت ادعاهای پزشکی.
 • حذف اشتباهات/خطاهایی که می تواند بر کل فرآیند صورتحساب تأثیر بگذارد.
 • کدگذاری از راه دور
 • دعاوی پزشکی سریعتر رسیدگی می شود.
 • صرفه جویی در زمان.
 • گزارش دهی بهتر
 • بازپرداخت بالاتر

با این حال، داده‌های موجود در EHR/EMR بیمار فقط باید یک بار وارد شود، بنابراین احتمال اشتباه عملا حذف می‌شود یا به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

از آخرین کتابچه راهنمای کدنویسی استفاده کنید: دستورالعمل ها، مقررات و قوانین کدگذاری پزشکی دائما در حال تغییر هستند. اگر یک مرکز مراقبت های بهداشتی از کتابچه راهنمای مرجع قدیمی استفاده کند، منجر به انکارهایی می شود که بر روند بازپرداخت تأثیر منفی می گذارد.

ضروری است که کدگذارهای پزشکی یک مطب مراقبت های بهداشتی همیشه با آخرین مقررات و قوانین صورتحساب به روز باشند. برای تازه‌سازی استراتژی‌های کدگذاری، آن‌ها باید تحت آموزش مداوم قرار بگیرند و از آخرین کتاب‌های راهنمای کدگذاری مانند کدهای CPT و ICD-10 استفاده کنند.

بنابراین، با به روز ماندن در همه این برنامه‌نویسی، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند بدون اتلاف درآمد، رسیدگی یکپارچه به ادعاهای پزشکی را در زمان خود داشته باشند.

طرح ادعا در مهلت مقرر: هر شرکت بیمه ای محدودیت زمانی متفاوتی برای ارسال خسارت دارد. که بین ۶۰ روز تا ۱ سال طول می کشد. اگر یک ادعای پزشکی رد یا رد شود، یک عمل مراقبت های بهداشتی ۳۰ تا ۴۵ روز مهلت اضافی برای تجدید نظر در مورد آن ادعای پزشکی دارد.

اگر یک ادعای پزشکی رد شده به موقع ثبت نشود، معمولاً منجر به حذف و حساب های دریافتنی می شود. این یک اشتباه پرهزینه در نظر گرفته می شود – این به معنای هزاران دلار جمع آوری نشده روی میز است.

به همین دلیل است که پزشکان به سادگی نیاز به ایجاد سیستمی دارند که در آن تیم صورتحساب آنها هشدارهای خودکار را با نزدیک شدن قبض های مراقبت های بهداشتی به محدودیت زمانی خود دریافت کند.

همچنین، برای جلوگیری از از دست دادن این مهلت‌ها، پزشکان باید وظایف حساس به زمان را برای کارکنان صورت‌حساب تنظیم کنند تا ادعاهای پزشکی ثبت نشده را بررسی کنند.

استخدام متخصص صدور صورت حساب: اگر مدیریت رویه‌های صورت‌حساب در داخل برای ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی دشوار است. به دلیل نداشتن ابزارهای صورت‌حساب مناسب و صورت‌حساب‌ها و کدگذاران مجرب. سپس برون سپاری خدمات صورتحساب پزشکی به یک شرکت صدور صورت حساب متخصص یکی از بهترین تصمیمات است.

با برون سپاری، امکانات مراقبت های بهداشتی می توانند از اشتباهاتی که توسط کدنویس ها و صورتحساب های بی تجربه ایجاد می شود، جلوگیری کنند. زیرا شرکت صورتحساب پزشکی دارای کادر صورتحساب کاملا آموزش دیده و تایید شده می باشد. کسانی که همیشه در مورد مقررات کدنویسی به‌روز می‌مانند و از فرآیند ادعای ۱۰۰٪ تمیز اطمینان می‌دهند.

این همچنین تضمین می کند که کارکنان شما دیگر نیازی به صرف زمان برای این وظایف صورتحساب پزشکی ندارند. آن‌ها از طرف ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی، کم‌پرداخت‌ها و پرداخت‌های معوق را هم از پرداخت‌کنندگان و هم از بیماران دریافت می‌کنند. و از یک فرآیند مدیریت چرخه درآمد ساده اطمینان حاصل کنید.

مزایای بسیاری دیگر از استخدام یک شرکت صورتحساب پزشکی وجود دارد.

 • تخصص سریع صورتحساب پزشکی.
 • تمام نقاط درد مرتبط با صورتحساب پزشکی را از بین می برد.
 • خطر خطاهای صورت حساب پزشکی را کاهش دهید.
 • شفافیت افزایش یافته
 • پرداخت سریع بیمه و کاهش هزینه های سربار.
 • کاهش وظایف اداری
 • از انطباق اطمینان حاصل کنید.
 • ادغام آسان با سیستم های EMR/EHR موجود شما.
 • تمرکز بیشتر بر مراقبت از بیمار

نکته کلیدی:

بدون شک، صورتحساب پزشکی می تواند پیچیده باشد. اما زمانی که وظایف صورتحساب را به طور دقیق و به موقع انجام می دهید. این به طور قابل توجهی نرخ بازپرداخت کلی و جریان نقدی عمل شما را بهبود می بخشد. تنها چیزی که نیاز دارید استخدام یک پرسنل صدور صورت حساب خبره یا تحصیلکرده است. چه کسی کارآمد، کوشا، سازمان یافته و دقیق است.

اگر مدیریت خدمات صورتحساب پزشکی در داخل را چالش برانگیز می دانید. سپس برون سپاری تصمیم درستی است. که می توانید برای بهبود عملکرد مالی و رشد کلی کسب و کار خود انجام دهید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه های درمان از مراکز مختلف و به روز رسانی های پزشکی به موقع کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر