راه های طبیعی برای محافظت از پروستات – وبلاگ Credihealth


احتمالاً اغلب به آن فکر نمی کنید، اما پروستات بخش مهمی از بدن مرد است. در سلامت مناسب ادرار و جنسی برای هر مرد نقش دارد. با این حال، چندین تهدید برای سلامت پروستات شما وجود دارد که با افزایش سن بیشتر رایج می شوند. در حالی که بیشتر آنها تهدید کننده زندگی نیستند، می توانند علائم دردناک و مشکل زا ایجاد کنند.

خوشبختانه، چندین راه طبیعی برای محافظت از سلامت پروستات، حتی با افزایش سن، وجود دارد. علاوه بر رژیم غذایی سالم و ورزش منظم، بسیاری از مردان از مکمل های سلامت پروستات مانند پروستات ۹۱۱، برای حفظ سلامت پروستات. در اینجا، ما نگاهی دقیق‌تر به برخی از راه‌هایی می‌اندازیم که می‌توانید به طور طبیعی از پروستات خود محافظت کنید و اینکه چگونه مکمل‌های سلامت پروستات می‌توانند به شما این تقویت اضافی را برای حفظ سلامتی خود در سال‌های آینده بدهند.

پروستات چیست؟

در حالی که ممکن است کوچک باشد، پروستات برای سلامتی هر مردی مهم است. غده پروستات، تقریباً به اندازه یک گردو، در زیر مثانه و جلوی راست روده در مردان قرار دارد. نقش پروستات تولید مایعی است که به محافظت و انتقال مایع منی پس از انزال کمک می کند.

غده پروستات برای عملکرد سالم ادراری و جنسی مردان ضروری است. با این حال، مطالعات نشان می دهد که این غده نیز یک غده بسیار حساس است و مشکلات با افزایش سن ایجاد می شود. در واقع، داده های علمی نشان می دهد که تقریبا ۸۰ درصد از مردان در مقطعی از زندگی خود دچار بزرگی پروستات می شوند. در حالی که این وضعیت پزشکی تهدید کننده زندگی نیست، می تواند منجر به مشکلات دردناک ادرار و حتی مشکلات عملکرد جنسی شود.

چه تهدیداتی برای سلامت پروستات شما وجود دارد؟

در درجه اول، سه تهدید عمده برای سلامت پروستات وجود دارد: هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH)، پروستاتیت، و سرطان پروستات. در حالی که هر یک از این بیماری های پروستات منحصر به فرد هستند، علائم مشابهی دارند. به همین دلیل است که اگر مشکلات ادراری یا عملکرد جنسی را تجربه می کنید، ضروری است که به پزشک خود مراجعه کنید. آنها می توانند یک تشخیص کامل انجام دهند و برای تشخیص هر گونه مشکل سلامت پروستات در مراحل اولیه تلاش کنند. این باعث می شود درمان بسیار موثرتر باشد.

در اینجا، ما نگاهی دقیق تر به سه تهدید اصلی برای سلامت پروستات مردان می اندازیم:

  1. هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH): که معمولاً به عنوان BPH شناخته می شود، این مشکل بهداشتی به عنوان بزرگ شدن غیر سرطانی پروستات طبقه بندی می شود. علائم BPH ممکن است شامل مشکل در ادرار کردن، میل به ادرار کردن حتی در مواقعی که نیازی به آن ندارید، و تکرر ادرار در طول روز و شب (معروف به شب ادراری).
  1. پروستاتیت: این وضعیت سلامت پروستات التهاب پروستات ناشی از نوعی عفونت باکتریایی است. این می تواند التهاب در مردان در هر سنی رخ دهد و علائم پروستاتیت شامل مشکل در ادرار کردن، تکرر ادرار و ادرار دردناک است. در بیشتر موارد، آنتی‌بیوتیک‌ها برای درمان این مشکل تجویز می‌شوند و به سرعت برای بیشتر موارد پروستاتیت مؤثر هستند.
  1. سرطان پروستات: پس از سرطان پوست، سرطان پروستات در واقع علت اصلی سرطان در مردان در ایالات متحده است. با این حال، به طور کلی، سرطان پروستات غیر تهاجمی است و اگر زود تشخیص داده شود، یک بیماری بسیار قابل درمان است. در مراحل اولیه سرطان پروستات، شما حتی ممکن است علائمی را تجربه نکنید، که این تنها یک دلیل دیگر است که چرا غربالگری های اولیه و منظم بسیار حیاتی هستند. گزینه های درمانی سرطان پروستات ممکن است شامل پرتودرمانی، هورمون درمانی، جراحی های خاص یا حتی سرما درمانی باشد که از گاز سرد برای انجماد بافت پروستات استفاده می کند.

راه های طبیعی برای محافظت از پروستات

محافظت از پروستات باید یک اولویت روزانه برای هر مرد باشد – به خصوص زمانی که شروع به بزرگ شدن می کنید. اما خوشبختانه، حفظ سلامت پروستات با کیفیت در طول سال ها آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. قبل از هر نگرانی در مورد دارو یا جراحی های تهاجمی، راه های کاملاً طبیعی برای ارتقای سلامت پروستات و دفع تهدیدات احتمالی مانند سرطان پروستات یا بزرگ شدن پروستات وجود دارد.

بنابراین، چگونه می توانید به طور طبیعی از سلامت پروستات خود محافظت کنید. اول از همه، رژیم غذایی کاملاً کلیدی است. برای یک رژیم غذایی سالم و متعادل که بر غذاهای مغذی تمرکز دارد، تلاش کنید. رژیم غذایی متعادلی را هدف قرار دهید که در درجه اول از سبزیجات، میوه ها، غلات کامل و گوشت بدون چربی تشکیل شده باشد. تا حد امکان از غذاهای فرآوری شده یا غذاهای شیرین خودداری کنید. به طور خاص، مطالعات نشان می دهد که غذاهایی مانند گوجه فرنگی، سبزیجات سبز برگ، چای سبز، دانه های سویا و چربی های سالم از آجیل و دانه ها می توانند سلامت پروستات شما را تقویت کنند. نه تنها این، بلکه این غذاها در رژیم روزانه شما سلامت کلی شما را نیز بهبود می بخشد و هر روز احساس بهتری به شما می دهد.

علاوه بر یک رژیم غذایی خوب، ورزش منظم نیز کلیدی است. هر روز حداقل ۳۰ دقیقه ورزش سبک تا متوسط ​​را هدف قرار دهید. همچنین برای حفظ سلامت پروستات باید از رذیله خود بکاهید. قطع سیگار (یا ترک کامل) و کاهش مصرف الکل می تواند مزایای سلامتی طولانی مدتی از جمله سلامت بهتر پروستات و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با پروستات داشته باشد.

مکمل های سلامت پروستات – Prostate 911

علاوه بر روش هایی که قبلا ذکر شد، بسیاری از افراد مکمل های سلامت پروستات را نیز در رژیم غذایی روزانه خود قرار می دهند. این مکمل‌های بهداشتی کاملاً طبیعی و ارگانیک، مانند پروستات ۹۱۱ به طور طبیعی، می‌تواند به بدن شما آنچه را که برای محافظت از پروستات نیاز دارد، بدهد. این راز در ترکیب منحصر به فرد مواد ارگانیک نهفته است که به طور خاص برای حمایت از سلامت پروستات طراحی شده است.

نتیجه گیری – راه های کاملا طبیعی برای محافظت از پروستات شما

سلامت پروستات برای هر مردی مهم است – صرف نظر از سن شما. در حالی که با گذشت زمان مسائل مربوط به سلامت پروستات، مانند BPH یا سرطان پروستات، می تواند به طور فزاینده ای رایج شود، هنوز راه هایی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از خطر ابتلا به این مسائل کار کنید. رژیم غذایی سالم قوی ترین سلاح شما در برابر مشکلات سلامت پروستات است. مطمئن شوید که در درجه اول سبزیجات، میوه ها، گوشت بدون چربی و غلات کامل را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید. علاوه بر این، ورزش و کاهش رذایل نیز می تواند کمک کننده باشد.

بسیاری از مردان همچنین از مکمل های سلامت پروستات مانند پروستات ۹۱۱ برای حمایت بیشتر از سلامت پروستات استفاده می کنند. این مکمل‌های سلامت ارگانیک می‌توانند بدن شما را با ویتامین‌ها و مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ سلامت پروستات در سال‌های آینده تامین کنند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر