رهایی از لکه های تیره لثه با لیزر – بلاگ Credihealth


وقتی یک لبخند زیبا را به تصویر می کشید، معمولا دندان های سفید و سالم را به تصویر می کشید. اما باید لثه هایی که از دندان های شما حمایت می کنند نیز در نظر بگیرید. برخی از افراد با لثه های نامتقارن یا تغییر رنگ ممکن است با وجود دهان پر از دندان های زیبا، نگرانی های زیبایی در مورد لبخند خود داشته باشند. این افراد دارای بیماری به نام هایپرپیگمانتاسیون لثه هستند.

هیپرپیگمانتاسیون لثه چیست؟

رنگ بافت لثه می تواند به اندازه رنگ پوست ما متفاوت باشد. گاهی اوقات افراد لکه‌های پوستی سیاه یا قهوه‌ای روی بافت لثه دارند که ناشی از افزایش ملانین است. اگرچه این وضعیت معمولاً یک نگرانی برای سلامتی نیست، اما می تواند باعث شود افراد در مورد لبخند خود اعتماد به نفس کمتری داشته باشند.

علل هایپرپیگمانتاسیون لثه

در حالی که هیپرپیگمانتاسیون لثه معمولاً خوش خیم است و در افرادی با پوست تیره‌تر شایع‌تر است، اما در هر نژادی ممکن است رخ دهد. لکه های تیره روی لثه می تواند در اثر مصرف تنباکو (سیگار کشیدن یا جویدن) نیز ایجاد شود. پس از قطع مصرف تنباکو، لثه های شما معمولا باز می شوند. علل دیگر هیپرپیگمانتاسیون لثه می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • عوارض جانبی برخی از داروها، مانند مینوسیکلین، آنتی بیوتیک تتراسایکلین
  • بیماری آدیسون (یک اختلال غدد درون ریز)
  • استعداد ژنتیکی
  • ژنژیویت زخمی
  • “خالکوبی” آمالگام (زمانی که پر کردن نقره به بافت لثه نفوذ می کند)

حذف رنگدانه های لیزری برای جراحی لثه برای نتایج طولانی مدت

ایمن ترین و مؤثرترین درمان امروزه برای هدف قرار دادن هیپرپیگمانتاسیون لثه، روشن کردن لثه با لیزر است، روشی که نتایج عالی دارد و نسبت به سایر روش ها (مثلاً جراحی اسکالپل) ضرر کمتری دارد. در حالی که سایر روش‌های سفیدکننده به سادگی سلول‌های سطحی را که باعث تغییر رنگ می‌شوند، حذف می‌کنند، لکه‌زدایی لثه با لیزر ملانوسیت‌های واقعی را حذف می‌کند، سلول‌های پوستی که حاوی و تولید رنگدانه ملانین هستند که باعث تغییر رنگ می‌شوند. مزیت این کار این است که این سلول ها اغلب تکثیر نمی شوند و پس از حذف نتیجه طولانی مدت خواهد بود.

تجربه تمرینی ما با بسیاری از افراد دیگر مطابقت دارد مطالعات بالینی این نشان می دهد که لیزر درمانی برای هیپرپیگمانتاسیون لثه منجر به رنگ لثه ای می شود که با لثه های اصلی و بدون رنگدانه مطابقت دارد. در بسیاری از موارد، فقط قوس دندانی بالایی (فوقانی) درمان می شود زیرا قوس فک پایین (پایین) اغلب هنگام لبخند زدن قابل مشاهده نیست.

آیا شما کاندید حذف لثه با لیزر هستید؟

افرادی که لبخندهای سالمی دارند اما از رنگ بافت لثه خود راضی نیستند، می توانند از روشن کردن لثه با لیزر استفاده کنند. کسانی که بیماری لثه را تجربه کرده اند احتمالاً برای اطمینان از عدم وجود عفونت به آنتی بیوتیک نیاز دارند. این روش تقریباً بدون درد است. در واقع، بیشتر افراد پس از درمان می توانند به فعالیت های عادی خود بازگردند و روند بهبودی کامل معمولاً در عرض دو هفته کامل می شود. نتایج می توانند یک عمر باقی بمانند.

نمونه سابقه مورد قبل و بعد:

این زن ۳۲ ساله با لیزر Millenium MVP-7 تحت درمان قرار گرفت. دو هفته پس از عمل، رنگ لثه کاملاً با رنگ آدامس بدون رنگدانه اصلی مطابقت دارد. نتایج دراز مدت با حذف ملانوسیت ها در لایه بازال بدون تأثیر بر بافت نرم و سخت به دست می آید.

فیلیپ ال فاوا، II، DMD، MDSc پریودنتیست و ایمپلنتولوژیست است که در مرکز ایمپلنت و پریودنتولوژی دندان پنسیلوانیابا دو مکان در Einstein Center One, Suite 211-212, 9800 Bustleton Avenue, Philadelphia, PA 19115 and 140 East Butler Avenue, Ambler, PA 19002. این کلینیک ایمپلنت های دندانی All-on-4™ ارائه می دهد. ایمپلنت های دندان SameDay Smile® یا “منطقه لبخند”. ترمیم ایمپلنت، تاج و پل. بازسازی لثه های سوراخ شده؛ جراحی ترمیمی دندان علاوه بر LANAP® و سایر درمان های بیماری لثه.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و مشارکت کنندگان است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. برای انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر