روحیه اجرا در کار موسیقی باید حفظ شود


یونس احمدیان

تهران (پانا) – یونس احمدیان، مدرس موسیقی با تاکید بر اینکه امروزه آموزش مقدماتی موسیقی زمینه ساز موفقیت و کشف استعدادهای هنری است، گفت: باید سطح معنوی کار موسیقی حفظ شود.

یونس احمدیان مدرس گیتار پاپ و تولید صدا در گفت و گو با پانا در زمینه پذیرایی از هنرجویان در دوران پسابرجام با نشان دادن اینکه در این مقطع آموزش واقعی در حال پیگیری است، گفت: در وضعیتی که به دلیل ضعیف شدن بیماری کرونا استقبال از میزبانی گروه های موسیقی رو به افزایش است و وقتی می خواهیم از وضعیت اقتصادی مردم و همچنین همه این مسائل صحبت کنیم، باید بگوییم که امروز هنر چیزی نیست. اولین نکته خانواده ها از نظر مسائل اقتصادی نسبت به نیازهای اولیه و معیشتی.»

اپیدمی کرونا و مسائل مالی و اقتصادی اقتصاد گروه های موسیقی را تحت تاثیر قرار داده است

او که ۱۲ سال در زمینه نوازندگی و تدریس موسیقی فعالیت داشته است، در بخشی دیگر از این مقاله به این موضوع می پردازد که با جمع آوری همه واقعیت ها، تخمینی دارد که تحلیل همه این مسائل به این نتیجه می رسد. عدم شناخت گروه ها موسیقی در حال تغییر است، وی افزود: اپیدمی کرونا باعث کاهش حضور هنرجویان در باشگاه های موسیقی شده است اما وجود بسیاری از مسائل اقتصادی و معیشتی نیز باعث این موضوع می شود.

این مدرس موسیقی در بخشی دیگر از این گفت‌وگو با تاکید بر این موضوع که کسانی که می‌خواهند به مافیا بپیوندند اغلب با مشکلاتی مواجه می‌شوند که با اصول اخلاقی و اعتقادات آن‌ها مغایرت دارد، ادامه داد: باید بگوییم چرا همه مردم نه. وارد مافیای موسیقی می شود و به همین دلیل کسانی که مدت هاست در عرصه موسیقی فعالانه فعالیت می کنند و آن را شغل و اولین منبع درآمد می دانند، برای یادگیری بیشتر و آموزش موسیقی کسب درآمد می کنند. . “

آموزش مقدماتی موسیقی در هنرستان ها زمینه ساز موفقیت و کشف استعدادهای هنری است

احمدیان در این خصوص از حضور هنرستان های موسیقی در نظام آموزش و پرورش کشور در زمینه شناسایی استعدادهای هنری در حوزه های مختلف موسیقی صحبت کرد و به این موضوع اشاره کرد که در صورت استفاده از این سامانه برای شناخت استعدادهای هنر مهم است. سیستم می تواند عواقبی داشته باشد. . وی افزود: در چنین مواقعی افرادی که به موسیقی علاقه دارند با قرار گرفتن در آن موقعیت می توانند خود را در عرصه موسیقی بهتر بشناسند و باید گفت که نظر در این زمینه با در نظر گرفتن تجربه افراد صاحب دانش. نگاهی متفاوت در این زمینه دارد و کسانی که اتفاقات جالبی در این زمینه دیده اند، نظرات مثبت و مثبتی درباره این حوزه دارند و کسانی که چنین اتفاقاتی را ندیده اند، او چنین احساساتی ندارد و شاید این احساسات منفی.”

یک نوازنده سازهایی می خواهد که بتواند بفهمد

این نوازنده پیانو نشان داده است که این مسائل در همه فعالیت ها وجود دارد و اگر به دقت نگاه کنیم گاهی مشاهده می شود که کارها با توجه به شرایطی که باید به درستی انجام شود به درستی و به درستی انجام نمی شود و در برخی موارد ممکن است . اما باید گفت که در بسیاری از موارد اصولاً این احساسات ایجاد نمی شود، گفت: در واقع جنبه های مختلف موسیقی مانند آموزش، نواختن و دریافت بازخوردهای مثبت و انتقال تجربه به نسل بعد، حضور فرد جدا می شود و در گام اول ارتباط شخصی و ارتباط با آلات موسیقی بسیار حائز اهمیت است و به همین دلیل وقتی من به عنوان یک نوازنده با ساز انتخاب مطالعه مواجه می شوم. فکر کنید که پذیرایی مشترک این است که “چه اندازه و چیزی برای برقراری ارتباط پیدا خواهم کرد.”

احمدیان علاقه را عامل اول و شخصی در انتخاب ساز برای نواختن برشمرد و با بیان اینکه همیشه آرامش و برقراری ارتباط با ساز مهم است، تصریح کرد: نکته بعدی در این زمینه این است که راه امرار معاش باشد. درآمدزایی از طریق موسیقی، در این مورد باید گفت که مسائل اقتصادی یکی از جنبه های مهمی است که بسیاری از مسائل زندگی ما به آن مربوط می شود و ما در این زمینه نیاز به توجه بیشتری داریم و به همین دلیل بسیاری از افراد در زمینه موسیقی آنها پول زایی را اولویت زندگی خود می دانند.

روحیه کار در کار موسیقی باید حفظ شود

وی با تاکید بر اینکه کسب درآمد در عرصه موسیقی اولویت اولش نبوده و در جایگاهی قرار دارد که می توانست وضعیت اقتصادی خود را بهبود بخشد اما قبول نکرد، گفت: در این شرایط معتقدم. کار موسیقی باید به گونه ای انجام شود که قسمت معنوی آن نیز حفظ شود».

این استاد موسیقی انتقال اندیشه های هنری را یکی از مهم ترین بخش های فضای شخصی هر فرد می داند و با تاکید بر این نکته که هرکس بتواند این امر را در خود تقویت کند تا آموخته های خود را به دیگران منتقل کند. درک داشته باشند وی از تجربیات بسیار خوشایند خود تاکید کرد: اگر بخواهم از میان رشته های مختلفی که در آن فعالیت دارم یکی را انتخاب کنم، باید بگویم که تجربه انتقال ایده های موسیقایی برایم لذت بخش تر از بازی و کسب درآمد در این زمینه است. “”

بسیاری از مردم به کیفیت موسیقی که گوش می دهند توجهی نمی کنند

احمدیان منابع پخش موسیقی در کشور را یکی از مهم ترین حوزه هایی برشمرد که نیازمند توجه وزارت فرهنگ و معارف اسلامی است و ضمن ابراز تاسف از اینکه امروزه بسیاری از مردم به گوش دادن به چیزی توجه نمی کنند. وی خاطرنشان کرد: اگر مؤسسات انتشاراتی موزیک در کشور که در زمینه بازاریابی موسیقی فعالیت می کنند به کیفیت توجه کنند، خلأهای موسیقی پر می شود و خلاءها در این زمینه بسیار دیده می شود و به نظر من اگر وجود داشته باشد. چنین دیدگاهی در انتشارات موسیقی در کشور E، بسیاری از مسائل در این زمینه حل خواهد شد و اتفاقات خوبی در این زمینه رخ خواهد داد.»

انتخاب آهنگ یکی از مهمترین مسائل موسیقی کشور است

وی در این راستا موسیقی را یکی از موضوعات مهم در عرصه موسیقی دانست و با ابراز خرسندی از اینکه امروز شاعران خوبی در عرصه موسیقی فعالیت می کنند، تاکید کرد: با وجود اینکه شاعران و ترانه سرایان خوبی در این عرصه وجود دارد. این بخش، انتخاب و انتخاب شعر نیز باید به عنوان یکی از موارد مهم در صنعت موسیقی قرار گیرد و مورد توجه قرار گیرد.

این نوازنده پیانو، کپی برداری از موسیقی را یکی از مهم ترین دلایل عدم نشاط موسیقی در شرایط کنونی برشمرد و یادآور شد: امروزه کانون ها برای شناخت آثار کپی کننده موسیقی و رساندن آن به گوش مردم گام برمی دارند و باید اخلاق حسنه وجود داشته باشد. . در این زمینه بیشتر مورد توجه قرار گیرد. از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کنید.»

رسانه ها باید موسیقی با کیفیت منتشر کنند

احمدیان در پایان این مقاله با بیان اینکه هنرمند با ایجاد تغییرات مثبت در مفاهیم و ایده های اساسی موسیقی می تواند به ثبات دست یابد، گفت: این تغییرات ممکن است در زمان حیات استاد موسیقی در این دنیا رخ ندهد و این اتفاق بیفتد. این اتفاق باید بعد از فوت اساتید بیفتد، زیرا به خوبی دیده‌ایم که بسیاری از اساتید پس از فوتشان شناخته شدند و این اتفاق افتاد و اگر رسانه‌ها بتوانند موسیقی باکیفیتی منتشر کنند، می‌توان شاهد اتفاقات بسیار خوبی در صنعت موسیقی بود.»