روزنامه همشهری: هیأت جهانی با وجود دعای انقلاب در پایان مجلس سکولار است/ هیئت جهانی «انقلاب بدون عمل» است – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; روزنامه همشهری وابسته به شهرداری تهران نوشت: عده ای فکر می کنند که او یک هیئت کوچک جهانی با کراوات و شش تیغه یا یک زن بی حجاب یا چیزی است. سکولار (به معنای سنتی) وقتی به هیئت مدیره آمد احترام و ارزش پیدا کرد.

برخی فکر می کنند که هیئت جهانی پیروان فلان وزیر مورد حمایت انگلیس هستند. برخی هیئت جهانی را با جامعه حجتیه می شناسند; یا هیئت غیر سیاسی. جدا از اینها، آنها نگران نیستند.
اما آیا تا به حال نام “کمیته جهانی” را شنیده اید؟
تابلوهای جهانی به طور کلی نگران کننده تر هستند. یک تخته زمین می تواند داخل یک تخته غیر زمینی باشد. راه دور نرویم. ما داریم از خودمون حرف میزنیم…
هیئت دنیوی فردی است که محبتش به اهل بیت از درب هیئت فراتر نمی رود. تنها نتیجه اشک و ماتم او خوش خلقی و آرامش وجدانش است.
هیئت سکولار می توانند عکس امام و آقا را در هیئت خود داشته باشند و در پایان جلسه برای انقلاب دعا کنند.
بیایید نگاهی بیندازیم و ببینیم در مورد میوه های اشک چه می دانیم. حضرت فرمود: امام حسین به اشک ما بی نیاز است. رهبر انقلاب فرمودند اگر اشک و ماتم است معاویه هم مداح و مرثیه امیرالمومنین بود.
سید بن طاووس از لهوف نقل می کند که وقتی اهل بیت به کوفه رسیدند مردم شهر گریه می کردند.
پس اشک به تنهایی نشانه ولایت نیست.
نماینده دنیوی کسی است که محبت او به امام مقدم بر عمل نباشد. عمل؟ چه اقدامی؟ چه اقدامی؟ خیر آن عمل پشتوانه امام و مطابق تدبیر ولایت است نه قضاوت و اجتهاد شخصی.
برخی مذهبی و مذهبی و حتی عملی هستند. اما اعمال آنها ربطی به خواست و حمایت امامشان ندارد. نمونه تاریخی او عبیدالله بن حر جافی است. گفت من نیستم، اما اسب و شمشیر من مال توست.
برخی تلاش می کنند، پول می دهند، شغل و فعالیت مذهبی دارند، اما به کار امام خود ادامه نمی دهند. مثل زمانی که امام در کربلاست و ما در مدینه اهل جلسه معرفت و خدمت به نیازمندان و سفره هدایا و …. بدون شوخی
پیروزی امام ایستادگی در مقابل دشمن است و شیوه مبارزه امروز دشمن در رسانه است. مبارزه امروز آخرین مبارزه زینب کبری است. جنگ داستان ها؛ تعریف جهاد
از شانس گذشت. تابلوی جهانی «تغییر بدون عمل» یا «عمل بدون تغییر» است.
روح شریعتی از این جمله از حسین واریس آدم لذت برد: «وقتی در جای درست و نادرست زمان خود نیستید، هر کجا می خواهید باشید!» چه ایستاده باشی و چه بنشینی و شراب بنوشی.