روغن های ضروری برای تقویت ایمنی – ۵ روغن تقویت کننده ایمنی – وبلاگ Credihealth


هر یک از ما چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی، چهره سختی را پشت سر می گذاریم. در حالی که بحران بهداشتی مداومی که این بیماری همه گیر پیش روی ما قرار داده است در حال حاضر بیش از حد قابل کنترل است، فصل بارانی در راه است، شما را در حفظ سلامت و تناسب اندام دچار مشکل می کند. همچنین، بسیاری از ما مجبوریم بیشتر روز را در خانه بمانیم که از نظر روحی و روانی ما را تخلیه می کند.

برای رویارویی با همه این موقعیت ها، باید عادات غذایی سالم را رعایت کنید، و یک سبک زندگی بهداشتی و ایمن نیز به همان اندازه مهم است. برای تقویت ایمنی خود، می توانید از روغن های ضروری استفاده کنید که دارای خواص ضد ویروسی، ضد قارچی، ضد عفونی کننده، ضد باکتریایی و بسیاری دیگر از خواص درمانی و دارویی هستند. علاوه بر این، با توجه به روغن های ودا مقداری روغن ضروری مانند اسطوخودوس، نعناع فلفلی، رزماری و غیره به شما کمک می کند تا آرام و آرام بمانید. در مقابل، روغن‌های ضروری قوی مانند فلفل سیاه، زردچوبه، ریحان مقدس و برخی دیگر از روغن‌های ضروری می‌توانند هوا را تصفیه کنند و ویروس‌ها و باکتری‌های مضری را که محیط اطراف شما را مهار می‌کنند، از بین ببرند.

تقویت قدرت ایمنی در طول همه گیری

خوب غذا خوردن، حداقل ۷ تا ۸ ساعت خوابیدن در روز و پیروی از عادات سالم سطح ایمنی شما را در این زمان های آزمایش حفظ می کند. با این حال، همچنین باید قدرت ایمنی خود را تقویت کنید تا احتمال بیماری را به حداقل برسانید. به طور منظم ورزش کنید و مثبت و با نشاط بمانید، زیرا این کار شما را هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی قوی نگه می دارد.

روغن‌های ضروری از شما در برابر میکروب‌ها و ویروس‌ها محافظت می‌کنند و جریان خون را بهبود می‌بخشند و به هضم غذا کمک می‌کنند، همه اینها شما را قوی‌تر می‌کنند. اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان سرما خورده اید یا سرفه کرده اید، می توانید زنجبیل یا هر اسانس دیگری را که دارای خواص خلط آور قوی است، به او بدهید. مجرای بینی آنها را باز می کند و به آنها کمک می کند آزادانه نفس بکشند. علاوه بر این، چندین روغن ضروری با عفونت مبارزه می کنند و سیستم ایمنی را به طور طبیعی تقویت می کنند. معرفی آنها به روال روزانه مراقبت های بهداشتی می تواند تفاوت بزرگی در رفاه و ایمنی کلی شما ایجاد کند!

توجه داشته باشید: اسانس ها در طبیعت غلیظ هستند. بنابراین، نباید قبل از استفاده موضعی آنها را رقیق کنید.

روغن های ضروری چقدر می توانند در تقویت ایمنی مفید باشند؟

روغن های ضروری نه تنها برای پوست و موی شما مفید هستند، بلکه می توانند با پاکسازی هوایی که تنفس می کنید، از شما در برابر انواع میکروب ها، باکتری ها و ویروس ها محافظت کنند. خاصیت ضد اسپاسم و ضد احتقان این روغن ها به شما کمک می کند نفس تمیزی بکشید. با افزایش سن، توانایی بدن شما برای مقابله با هوای سرد، آلودگی و تغییرات آب و هوایی کاهش می یابد. روغن‌های ضروری به شما احساس گرما و آرامش می‌دهند و سردرد، بدن درد، سفتی عضلات و غیره را به حداقل می‌رسانند. در نتیجه، شما فعال تر می شوید که به طور خودکار عملکرد بدن و توانایی شما را برای دفع تب و حملات ویروسی بهبود می بخشد.

اگر احساس بی‌حالی و ضعف می‌کنید، استنشاق اکالیپتوس یا هر اسانس دیگری که خاصیت ضداحتقان دارد، احساس بهتری به شما می‌دهد. در غیر این صورت، می توانید با اضافه کردن چند قطره کندر یا روغن اکالیپتوس برای افزایش انرژی، حمام بخار بگیرید. برخی از روغن‌های ضروری مانند روغن کندر باعث رشد گلبول‌های سفید خون می‌شوند که توانایی بدن شما را برای مقابله با این بیماری افزایش می‌دهند. علاوه بر این، روغن‌های ضروری مانند نرولی، لیمو و غیره، اگر احساس شادی نمی‌کنید، روحیه شما را تقویت می‌کنند و شما را شاد می‌کنند. بنابراین، تمام روغن های ضروری شما را به اندازه کافی قوی می کنند تا بتوانید به راحتی هر موقعیتی را مدیریت کنید.

۵ روغن ضروری برای تقویت سیستم ایمنی

اسانس رزماری

اسانس رزماری با محافظت از شما در برابر عوامل بیماری زا که می توانند از طریق مجاری تنفسی به ایمنی شما حمله کنند، کورتیزول را کاهش می دهد و ایمنی شما را تقویت می کند. خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی این اسانس شما را از عفونت ها و بیماری ها در امان نگه می دارد.

اسانس اکالیپتوس

وقتی استنشاق می کنید اسانس اکالیپتوس، مجرای بینی را باز می کند و از سرماخوردگی یا آبریزش گل رز تسکین می یابد. همچنین در مواقعی که احساس خستگی و فرسودگی می کنید، طراوت و انرژی را القا می کند. برای این کار باید این اسانس را با کمک پخش کننده روغن یا مرطوب کننده پخش کنید.

اسانس جوانه میخک

اسانس جوانه میخک به هضم غذا کمک می کند و درد اندام ها و عضلات را تسکین می دهد. همچنین از شما در برابر عفونت های ویروسی محافظت می کند و آنتی اکسیدان های قوی آن آن را در برابر باکتری ها، قارچ ها و سایر میکروارگانیسم ها موثر می کند.

اسانس آویشن

اسانس آویشن فشار خون شما را تحت کنترل نگه می دارد. در نتیجه از مسائل روانی مانند بدون استرس و اضطراب در امان خواهید ماند. علاوه بر این، با استفاده از روغن آویشن از طریق رایحه درمانی، مثبت بودن ذهن شما را تقویت می کند، که در نهایت ایمنی شما را تقویت می کند.

اسانس پونه کوهی

اسانس پونه کوهی برای درمان عفونت های تنفسی استفاده می شود و همچنین به دلیل خواص ضد ویروسی و ضد قارچی از سیستم ایمنی بدن شما حمایت می کند. همچنین به عنوان یک آنتی بیوتیک عمل می کند که کلید مبارزه با بیماری ها و عفونت ها است.

چگونه از اسانس برای تقویت ایمنی استفاده کنیم؟

می‌توانید روغن‌های ضروری را مستقیماً استنشاق کنید یا از حمام‌های معطر یا ماساژ استفاده کنید تا سالم بمانید. همچنین، استفاده از آنها از طریق رایحه درمانی می تواند گزینه خوبی باشد اگر احساس بد خلقی یا ناراحتی می کنید. جایگزین دیگر مخلوط کردن اسانس های مختلف برای ایجاد یک ترکیب پخش کننده قوی است که می تواند حشرات، باکتری ها و ویروس ها را از محیط اطراف شما حذف کند.

به عنوان مثال، می توانید با مخلوط کردن ۵۰ قطره لیمو، ۳۰ قطره اکالیپتوس، ۱۳ قطره درخت چای، پنج قطره رزماری و سه قطره اسانس میخک، یک ترکیب موثر در برابر عفونت ها ایجاد کنید. اکنون می توانید این ترکیب را پخش کنید یا از طریق حمام بخار برای تقویت ایمنی بدن خود به طور طبیعی استفاده کنید.

نتیجه

استفاده از روغن‌های ضروری برای ایمنی یک حرکت هوشمندانه در طول همه‌گیری است، زیرا از سلامت روحی و جسمی حمایت می‌کنند. علاوه بر این، خواص ضد میکروبی، ضد التهابی و سایر فواید درمانی آن‌ها را در برابر انواع قارچ‌ها، ویروس‌ها، انگل‌ها و میکروب‌ها مؤثر می‌سازد. بنابراین استفاده از آنها هم در کوتاه مدت و هم در بلندمدت مفید خواهد بود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر