رژیم غذایی اتاق خوابگاه

اگر شما آگاهانه تصمیم بگیرید که در حین خوردن پیتزای آخر شب در حاشیه بنشینید، می توان از “فرزند ۱۵” اجتناب کرد! زندگی در دانشگاه اغلب به مطالعه آخر شب در حالی که غذای ناسالم میل می کنید، سفارش پیتزا پس از یک شب طولانی مهمانی و فراموش کردن تفریحی که زمانی در دبیرستان انجام می شد، یعنی ورزش، ترجمه می شود. با استرس امتحانات و همه تغییراتی که با ورود به دانشگاه رخ می دهد، به راحتی می توان تمام عادات غذایی سالمی را که زمانی در خانه داشتید فراموش کرد.

رژیم غذایی اتاق خوابگاه می گوید که هدف از محدود کردن غذا یا شمردن کالری ها نیست، بلکه در مورد قرار دادن شما در صندلی راننده هنگام انتخاب های سالم است که می توانید تا آخر عمر با آنها زندگی کنید. آنچه امروز می خورید زمینه را برای رفاه آینده شما فراهم می کند. به گفته خالق دافنه اوز، تنها کاری که باید انجام دهید این است که اصول اولیه تغذیه سالم را بیاموزید و یاد بگیرید که آگاهانه تصمیمات درست بگیرید – و بدانید که کنترل آنچه را که برای خوردن انتخاب می کنید در دست شماست.

چه چیزی رژیم غذایی اتاق خوابگاه را متفاوت می کند؟

رژیم غذایی خوابگاه یک رژیم غذایی مد روز یا یک رژیم غذایی سخت نیست که شما را از غذاهایی که دوست دارید محروم و حسرت بخورد. این برنامه مبتنی بر یک رژیم غذایی متعادل است و بر چالش هایی که دانشجویان در رابطه با تغذیه خوب در محوطه دانشگاه با آن مواجه هستند، تمرکز دارد. توصیه‌های عملی و ساده در مورد نحوه عبور از کافه تریا، جعبه‌های پیتزا و خوراکی‌های یخ‌زده بدون ایجاد زمینه برای حمله قلبی ارائه شده است.

رژیم غذایی اتاق خواب چیست؟

رژیم غذایی اتاق خوابگاه یک برنامه هشت مرحله ای است که می گوید شما به سبک زندگی سالم جدیدی دست خواهید یافت که می تواند در محوطه دانشگاه اتخاذ شود.

– مرحله اول چند کلمه الهام‌بخش و ایده‌هایی برای انگیزه ارائه می‌دهد – چه چیزی باعث می‌شود که بخواهید نحوه غذا خوردن خود را تغییر دهید؟

– مرحله دوم دلایلی را آشکار می کند که دانشجویان کالج تغذیه سالم را بسیار دشوار می دانند و راه حل هایی برای اتخاذ و حفظ عادات غذایی سالم ارائه می دهد – شما قرار نیست دانش آموزان اول پانزده را به دست آورید!

– مرحله سوم حالت هایی که باید از همه گروه های غذایی بخورید، تمرکز بر غلات کامل، میوه ها، سبزیجات، گوشت بدون چربی و چربی های سالم است. مراقب غذاهایی باشید که به اندازه کافی از آنها بخورید، خسته، گرسنه و چاق می شوید.

– مرحله چهارم نحوه مدیریت زمان، پول و فضای ذخیره سازی خود را به منظور تغذیه سالم آموزش می دهد. تنقلات سالمی مانند آجیل و میوه های خشک را برای یخچال های کوچک نه چندان بزرگ تهیه کنید.

– مرحله پنجم به شما نشان می دهد که چگونه از “مناطق خطرناک” در کالج که می توانند تلاش های کاهش وزن شما را خراب کنند، اجتناب کنید. نیازی نیست هر شب به دستگاه بستنی خوری نرم ضربه بزنید – فردا آنجا خواهد بود.

مرحله شش به ورزش و راه‌هایی می‌پردازد که آن‌ها را در برنامه‌های بسیار شلوغ خود قرار دهید.

– مرحله هفتم در مورد مکمل ها صحبت می کند و درمان بیماری های رایج مانند سرماخوردگی، یبوست و خستگی را ارائه می دهد.

– مرحله هشتم شما را تشویق می کند که ماساژ دریافت کنید و در سایر اشکال آرامش مانند تنفس، مدیتیشن و رایحه درمانی شرکت کنید.

یک روز معمولی در رژیم غذایی اتاق خوابگاه شامل انداختن یک تکه میوه یا ماست برای صبحانه، به جای استفاده از آب نبات خرد شده در ته کیف، ساندویچ بوقلمون با گندم کامل برای ناهار، و مرغ و سبزیجات کبابی است. برای شام. خوشبختانه، شما می توانید به نوشیدن قهوه خود ادامه دهید، زیرا تحقیقات نشان داده است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. در آن ساعات طولانی مطالعه شبانه، نمی‌توانید چیپس بخورید، بلکه بیشتر آجیل یا ذرت بوداده می‌خورید. همچنین می توانید چند دقیقه در طول روز به باشگاه بروید تا کمی ورزش کنید یا کلاس جدیدی را که کیک بوکسینگ ارائه می دهند امتحان کنید. نخوردن کوکتل در انجمن برادری نزدیک نیز هوشمندانه خواهد بود، زیرا الکل فقط کالری اضافه شده است.

البته، شما در کالج هستید، بنابراین هر از گاهی نوشیدنی مجاز است، اما مارگاریتاها را رها کنید و شراب قرمز را انتخاب کنید. وقتی برای شیمی آلی مطالعه می کنید، زمانی که گرسنه هستید غذا می خورید و نه زمانی که حوصله، عصبانی یا ناامید هستید.

چند نکته برای موفقیت:

– همیشه صبحانه بخورید

– حداقل هر سه ساعت یکبار (سه وعده غذایی و دو میان وعده) بخورید.

– اگر چیزی گناه آلود می خواهید، تا سن خود بشمارید و سپس دوباره ارزیابی کنید که آیا واقعاً آن را می خواهید

– تا دو ساعت بعد از خواب از خوردن غذا خودداری کنید

– هنگام مطالعه برای امتحانات، هرگز میان وعده های کاهش دهنده وزن را در معرض دید چشم خود قرار ندهید، به سبزیجات، آجیل و چیپس سویا بچسبید.

– از غذاهای “اعتیادآور” که در کوتاه مدت باعث تقویت خلق و خو می شوند و ولع بیشتری در شما ایجاد می کنند اجتناب کنید.

انتظارات کاهش وزن چیست؟

می توانید انتظار داشته باشید هفته ای یک تا دو پوند وزن کم کنید.

آیا ورزش ترویج می شود؟

بله، ورزش ترویج می شود. تشویق می شود که کاری را که دوست دارید انجام دهید و آن را با هم ترکیب کنید تا بدن شما با پتانسیل کامل خود به کار ادامه دهد. در حالی که هیچ برنامه ورزشی یکسانی برای همه وجود ندارد، یک برنامه کلی خوب برای دنبال کردن این است: ۳۰ دقیقه تا یک ساعت تمرین هوازی، سه روز در هفته، یک ساعت تمرین قدرتی یک روز در هفته، و یک ساعت ورزش افزایش طول (یوگا یا پیلاتس) یک روز در هفته. (نمونه هایی از تمرینات قدرتی و کششی ارائه شده است).

آیا مصرف مکمل توصیه می شود؟

بله، تصور می‌شود که مکمل‌ها به شما کمک می‌کنند تا سلامتی را به دست آورید و حفظ کنید. اگرچه تجویز رژیم مکمل برای هر فردی متفاوت است، اما مصرف روزانه مولتی ویتامین همراه با ویتامین C، ویتامین E، یک ویتامین چند معدنی و مکمل های اسید چرب ضروری است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر