رژیم غذایی سوپ کلم – بهترین دستور غذا!

برای فصل پاییز و زمستان سوپ ها یک غذای گرم و خوشمزه هستند! حتی اگر سوپ های چرب خامه ای را مصرف نکنید، می توانید با خوردن سوپ وزن کم کنید. سوپ مورد علاقه همیشه برای کاهش وزن مطمئنا سوپ کلم است! با رژیم غذایی سوپ کلم (بهترین دستور غذا در زیر!) می توانید انتظار داشته باشید که وزن خود را به سرعت کاهش دهید و در عین حال سالم غذا بخورید. بهترین این است که این سوپ به راحتی شما را سیر می کند و انجام آن بسیار ساده است! بنابراین، دیگر هیچ بهانه ای ندارید، برای شروع نیازی به برنامه های غذایی پیچیده با مواد عجیب و غریب ندارید. فقط از نزدیکترین فروشگاه مواد غذایی خود خرید کنید و همین امروز کاهش وزن خود را ادامه دهید!

چرا رژیم سوپ کلم تا این حد موفق است؟

نه اینکه کسی علاقه زیادی به خوردن کلم پخته داشته باشد، اما بدیهی است که رژیم غذایی سوپ کلم موثر است. سوپ فقط حاوی مواد گیاهی است که کالری کمی دارند و حتی می‌توان آن‌ها را در غذاهای با کالری منفی، مانند کلم، حساب کرد. در حال حاضر، من واقعاً به تئوری کالری منفی اعتقاد ندارم زیرا فکر می کنم طبیعت بسیار کارآمد است و منطقی نیست که هضم یک غذا کالری بیشتری نسبت به کالری دریافتی این غذاها برای بدن می سوزاند. همه گیاهخواران برای کاهش وزن سریع کار سختی خواهند داشت!

اما بیایید قبول کنیم که این غذاها کالری بسیار کمی را در مقدار زیادی غذا فراهم می کنند. به هر حال این یکی از اصول اصلی “حجم سنجی” است، که در آن ثابت شده است که افراد هنگام خوردن مواد غذایی با چگالی کم کالری کمتری مصرف می کنند. یعنی خوردن دو عدد هویج و یک سیب حس چندانی ندارد، اما هویج و سیب را رنده کنید و یک بشقاب پر خواهید داشت! همین امر در مورد سوپ ها در مقابل مواد تشکیل دهنده آنها صدق می کند.

رژیم غذایی سوپ کلم: بهترین دستور غذا با جزء جادویی

برای سوپ می توانید تقریباً هر سبزی را که دوست دارید مصرف کنید، اما از سبزیجات نشاسته ای مانند سیب زمینی و کدو تنبل اجتناب کنید. اما آنچه این را به بهترین دستور پخت سوپ کلم تبدیل می کند، اضافه کردن مقداری ادویه چربی سوز است. به عنوان مثال، فلفل تند گفته می شود که می تواند متابولیسم شما را افزایش دهد، بنابراین کالری بیشتری می سوزانید. همچنین مقداری زنجبیل، سیر و آب لیمو را برای خواص سم زدایی اضافه کنید که کاهش وزن شما را تسریع می کند.

و در اینجا یک جزء جادویی می آید:

دانه شنبلیله! در برخی فرهنگ‌ها اعتقاد بر این است که چای شنبلیله می‌تواند به کاهش وزن کمک کند، حتی برخی افراد گزارش کرده‌اند که در عرض ۲ هفته ۳ تا ۴ پوند از وزن خود را از دست داده‌اند. خواص کاهش دهنده کلسترول قبلاً از نظر علمی ثابت شده است، اما شنبلیله هنوز یک راز کاهش چربی است. اگرچه ممکن است برای همه کارساز نباشد، اما می‌خواهیم به آن فرصت دهیم و آن جزء جادویی را در بهترین دستور غذای رژیم سوپ کلم بگنجانیم!

بهترین دستور پخت سوپ کلم:

۲ عدد پیاز بهاره، ۲ عدد فلفل زرد، ۷ عدد کدو سبز، ۳ عدد هویج، نصف سر کلم، ۳ ساقه کرفس، ۱ تا ۲ قوطی گوجه فرنگی، آب سبزیجات، زنجبیل تازه، سیر تازه، فلفل چیلی تازه، نمک، فلفل

مواد فوق را خرد کرده، آب را اضافه کرده و حدود ۲۰ دقیقه تفت دهید. در این فاصله ۳ قاشق غذاخوری دانه شنبلیله را در آب داغ خیس کنید و بعداً چای را به سوپ اضافه کنید. یک عدد لیمو را فشار داده و آب آن را نیز اضافه کنید. هرچقدر دوست داری داشته باش!

هنگامی که با رژیم سوپ کلم به سرعت چند پوند از دست دادید، لطفا مطمئن شوید که به خوردن کیک شکلاتی برنگردید. حفظ وزن بعد از رژیم گاهی اوقات حتی می تواند چالش سخت تری باشد، به خصوص اگر به سرعت وزن کم کرده باشید. تنظیم عادات غذایی روزانه بسیار مهم است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر